Strona główna forum

Wydrukowano 2021-02-25 17:05:23
Wyświetl wszyskie posty z tego wątku na jednej stronie
Wysłany przez kozinka (at) 2007-03-24 16:58:56
shock   proszę o pomoc: "Uważam,że Polska powinna iść drogą..."
Muszę napisać wypracowanie (3 strony A4, ręcznie - na szczęście mam "duże" pismo) na temat:

"Uważam,że Polska powinna iść drogą..."

jestem w 3 klasie LO o profilu (biologiczno-chemiczno-fizycznym), więc że tak powiem, WOS mnie raczej nie interesuje, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

Pewnie nikt nie podejmie się napisania całego wypracowania, ale może podsuniecie mi jakieś pomysły, wątki?

z góry bardzo dziękuje ;)

Wysłany przez bma (at) 2007-03-24 18:07:40
Re: proszę o pomoc: "Uważam,że Polska powinna iść drogą..."
Napisz, że polska powinna iść drogą konserwatywwnego liberalizmu. Wejdź na stronę www.upr.org.pl kliknij na "program" i przeczytaj zawarte tam teksty. I na ich podstawiee napisz wypracowanie. To gwarantuje ci dobrą ocenę. Pozdrawiam i życze powoddzenia.
----------------------------------------
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".

Wysłany przez boudicca (at) 2007-03-24 21:21:54
Młody, nic nie ma zagwarantowane, jeśli dobrze nie uzasadni. Przepisać slogany wyborcze - każdy potrafi, ale napisać wypracowanie - już nie.
Kozinka, zastanów się najpierw, o czym chciałbyś pisać. Dopiero wówczas można pokierować i dac rady gdzie szukać odpowiednich materiałów.
Sa ludzie, ktorzy widza szklanke w polowie pusta. Sa tez tacy, ktorzy widza ja w polowie pelna.
A ja widze miejsce do nalania wodki
:D

Wysłany przez bma (at) 2007-03-24 21:57:19
Na stronie, którą podałem, nie ma "sloganów wyborczych", a raczej są ważne założenia ideologiczne oraz wychodzące z nich konkretne rozwiązania ustrojowe, których zastosowanie wpisuje się w długofalową i obejmującą całokształt problemów naszego państwa, reformę. Dlatego strona ta jest dobrym źródłem wiedzy potrzebnej do napisania takiego wypracowania, które przecież ma być ogólną wizją takiej reformy, ma przedstawiać kierunek rozwoju państwa.

Wysłany przez boudicca (at) 2007-03-24 22:40:04
Młody, młody - jak zawsze niereformowalny, jak zawsze ideowiec toczacy krucjaty :D
Sa ludzie, ktorzy widza szklanke w polowie pusta. Sa tez tacy, ktorzy widza ja w polowie pelna.

Wysłany przez kozinka (at) 2007-03-28 16:20:32
confused   Re: proszę o pomoc: "Uważam,że Polska powinna iść drogą..."
o to chodzi, że nie wiem o czym napisać... sad

chcę aby wypracowanie było "dobre" ponieważ zależy mi na odpowiedniej ocenie.

jeżeli byłby ktoś chętny mi pomóc, proszę o kontakt na e-mail : kozinka@vp.pl

ew. jeśli nikt nie chce pisać całego wypr. , to może udzielicie mi jakiś wskazówek?

dziekuje i pozdrawiam,
kozinka

smile

Wysłany przez bma (at) 2007-03-28 19:27:44
Jeżeli nie interesujesz się polityką, trudno ci będzie cokolwiek napisać bez sięngięcia do materiałów źródłowych. A najłatwiej ci będzie skorzystać z gotowych wypowiedzi i programów politycznych, dlatego też jeszcze raz radzę zajrzeć na stronę www.upr.org.pl zamiast czekać na gotowe.

Wysłany przez boudicca (at) 2007-03-28 20:31:33
Moim zdaniem tak sformułowany temat daje spore pole do popisu właśnie dla niezorientowanych. Przyznaję, że w pierwszej chwili wcale nie pomyślałam o polityce. Polska może chodzić sobie róznymi drogami - np drogą ekologiczną. Mozna porównać nasze standardy dbania o środowisko ze standardami światowymi. Pieknym przykładem byłaby Nowa Zelandia, gdzie są surowe prawa, a mimo to najczęsciej wykorzystywane plenery (np LOTR )
Może też iść drogą edukacji - propozycje, które mogłyby podnieść wzrost edukacji naszym kraju itd
Zupełnie inna rzecz, jesli nauczyciel dokłądnie wyjaśnił, co chciałby przeczytac, jesli narzucił jakieś ramy tematyczne. Ale o tym kozinka nam nie napisał.

Wysłany przez boston (at) 2007-03-28 22:41:37

o to chodzi, że nie wiem o czym napisać... sad

chcę aby wypracowanie było "dobre" ponieważ zależy mi na odpowiedniej ocenie.

jeżeli byłby ktoś chętny mi pomóc, proszę o kontakt na e-mail : kozinka@vp.pl

ew. jeśli nikt nie chce pisać całego wypr. , to może udzielicie mi jakiś wskazówek?

dziekuje i pozdrawiam,
kozinka

smile

Nie wiesz o czym pisac, ale zalezy ci na dobrej ocenie. Widze tu zasadniczy problem. Panienka idzie na latwizne, a tak naprawde to wychodzi na to, ze liczysz, ze ktos zorganizuje ci kompletne wypracowanie.
Ktos musial cie nauczyc jak isc przez zycie bez wstydu i z tupetem. Podejrzewam, ze to musial byc nauczyciel od etyki.

Rowniez pozdrawiam i zycze duzo szczescia, bo bez tego to obawiam sie, ze wyladujsz na zmywakach w Anglii.

Wysłany przez boudicca (at) 2007-03-29 12:13:11

Nie wiesz o czym pisac, ale zalezy ci na dobrej ocenie. Widze tu zasadniczy problem. Panienka idzie na latwizne, a tak naprawde to wychodzi na to, ze liczysz, ze ktos zorganizuje ci kompletne wypracowanie.

To akurat standard jest obecnie. Każdy chce dostać coś za nic. Politycy i ludzie na świcznikach od lat nas tego uczą.

Kozinka, pomogę Ci, jeśli zaczniesz coś samodzielnie - a przede wszystkim uścislisz o co nauczycielowi chodzi (bo na pewno wyjaśnił i powiedział coś więcej niż ilość kartek do zapisania).