Strona główna forum

Wydrukowano 2020-11-26 02:32:32 Wyświetl wszyskie posty z tego wątku na jednej stronie
Wysłany przez maruda (at) 2008-02-13 20:17:06
Podręczniki szkolne.
Witam,
chcę prosić o radę bibliotekarki, bibliotekarzy. Otóż mam problem z wycofanymi przez nauczycieli podręcznikami szkolnymi. W swoim czasie zakupywane były podręczniki do biblioteki dla uczniów, których rodzice znajdowali się w trudnej sytuacji materialnej. Nazbierało się ich nawet, nawet [tych podręczników oczywiście]. W tej chwili zajmują mi dużo miejsce na półkach, którego zresztą nie mam za wiele. Magazynu nie posiadamy. Do głowy przychodzi mi tylko przekazanie na makulaturę. A może Państwo znacie jakiś inny, pożyteczniejszy sposób? Za sugestie z góry dziękuję.

Wysłany przez elcia23 (at) 2008-02-21 13:58:57
Re: Podręczniki szkolne.
Proponuje spisać te podręczniki i oddać na makulaturę. Po co mają tylko zajmować miejsce.

Wysłany przez maruda (at) 2008-02-21 21:44:50
Dziękuję za odpowiedź. Pozostaje makulatura. Jednakże dusza chomika żałuje.
Pozdrawiam.

Wysłany przez jacko (at) 2008-02-21 23:14:23

Dziękuję za odpowiedź. Pozostaje makulatura. Jednakże dusza chomika żałuje.
Pozdrawiam.

a zapytać w sąsiednich szkołach może tam mają takie podręczniki i potrzebują więc przekazać

Wysłany przez maruda (at) 2008-02-25 21:25:38
Rzeczywiście, nie pomyślałam o bliźnich, ale już zaczęłam szukać chętnych. Bardzo dziękuję za sugestię.

Wysłany przez atalanta (at) 2008-02-28 09:25:13
Ja kiedyś próbowałam przekazać książki innym bibliotekom i nie uwierzycie - odmówili, bo mieliby za dużo roboty papierkowej. Zgroza!!!! Ja swoje podręczniki (w tym lepszym stanie) przekazałam naszym nauczycielom do klasopracowni. Bardzo zniszczone oddałam na makulaturę. Później przypadkiem dowiedziałam się w księgarni, że szkoły na Litwie poszukują polskich podręczników - jakichkolwiek, nawet tych bardzo starych - i są podobno bardzo za nie wdzięczni. Może więc to by było najlepsze rozwiązanie!!! smile smile smile smile