Strona główna forum

Wydrukowano 2021-01-27 17:09:52 Wyświetl wszyskie posty z tego wątku na jednej stronie
Wysłany przez aniax (at) 2009-09-02 16:06:19
Dodatkowa godzina w pensum - jakie zajęcia?
Jakie zajęcia będziecie prowadzić w ramach dodatkowej godziny ? ja planuję zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży ale szukam jakiejś chwytliwej nazwy :) może mi ktoś podsunie jakiś pomysł?

Wysłany przez ula128 (at) 2009-09-09 20:09:06
Re: Dodatkowa godzina w pensum - jakie zajęcia?
Ja myślę o zajęciach warsztatowych w tematach jak pokonywać problemy, a także o asertywności. Byłabym wdzięczna za podanie mi jakiś publikacji z zabawami i grami, które można by potraktować jako przerywniki w zajęciach. Tylko nie bardzo wiem jak gimnazjalistów zachęcić, bo oni na takie luźne zajęcia chętnie by przyszli, gdyby one były zamiast matematyki czy polskiego, ale po 7 lekcji to nie koniecznie chcą zostać i w zasadzie im się nie dziwię. A takie zajęcia mają sens tylko wówczas gdy udział jest dobrowolny. Najbardziej przydałyby się tym uczniom, których wszędzie pełno laughing, tylko ich to już raczej nie zmuszę. smile

Wysłany przez ania0021 (at) 2010-09-01 12:42:07
Podbijam wątek. Nowy rok czas zacząć i znów ten sam problem - jakie zajęcia w ramach tej nieszczęsnej godziny, a raczej dwóch od tego roku. Podrzucajcie jakieś pomysły.

Wysłany przez dacota (at) 2010-09-01 22:18:43
Witam wszystkich- Ja realizowałam poprostu zajęcia korekcyjno- kompensacyjne dla dzieci z opiniami z PPP z wybraną grupą( 4 uczniów z dwóch klas), w tym roku też mam problem bo to 2e godz a to zawsze trudno zgrać plan kilku uczniów. Ponadto wszelkiego tyypu zajęcia wyrównawcze- a to przeciez jako pedagodzy umiemy najlepiej, a ponadto do zajęć o charakterze terpeutycznym najłatwiej przekonac i namówić uczniów oraz rodziców. Powodzenia.

Wysłany przez martilka (at) 2010-09-23 23:27:17
Polecam zajęcia w oparciu o program edukacyjno-terapeutyczny "Ortograffiti"(wyd.Operon).Program skierowany jest przede wszystkim do dyslektyków (ale tym bardziej sprawdza się w przypadku uczniów bez diagnozy dysleksji,a przejawiających trudności w pisaniu i czytaniu).
W naszej szkole Program przynosi efekty (pracuję z gimnazjalistami). Jest to naprawdę profesjonalne wsparcie tej grupy dzieci. Prowadzenie zajęć nie wymaga kwalifikacji w zakresie terapii pedagogicznej. Uczniowie zakupują ćwiczenia i pracują w tempie dostosowanym do swoich możliwości.
Zajęcia z wykorzystaniem tej serii ćwiczeń, przyniosą na pewno wiele korzyści uczniom- a pedagogowi satysfakcję (która przytłumi fakt koszmarnych oświatowych nowości).