Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 13
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1495 razy i ma 12 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Jak zostać EKSPERTEM?

Kochani!
Witam po bardzo długiej przerwie.
Przeszłam pozytywnie przez komisyjne sito,ochłonęłam z wrażenia i znowu zaglądam na forum. Jestem już dyplomowana... Tylko czuję jakąś pustkę, czegoś mi brakuje. Pomyślałam, że może pociągnąć to dalej i spróbować zostać ekspertem. Formalnie spełniam wszelkie wymagania. Niepokoi mnie tylko, że do wniosku muszę dołączyć: "rekomendację, zawierającą opis dorobku zawodowego nauczyciela lub nauczyciela akademickiego, wydaną przez:
instytucję lub stowarzyszenie działające na rzecz systemu oświaty i wychowania, nauki i szkolnictwa wyższego,
nauczycielski związek zawodowy".
Nie należę do Związków, a zatem do kogo konkretnie mam się zwrócić z prośbą o takową rekomendację?
Może ktoś z Was widział już coś takiego, albo nawet pisał?
Bardzo proszę o pomoc.
Już niejednokrotnie przekonałam się, że nie pozostawiacie ludzi w potrzebie. Poratujcie i mnie :-)
---
Ewa
[2001-09-14 00:57:44] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: Jak zostać EKSPERTEM?

www.men.waw.pl i awans zawodowy, albo oswiata tam sa druki i cała procedura
---
Ewa
[2001-09-14 19:12:26] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Ewo- przykro mi to pisać, ale nie chciałbym
żeby tak zorientowany ekspert brał udział
w pracach np. mojej komisji.
Dobrze, że już mam to za sobą.
---
krzycho
[2001-09-14 22:17:07] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Krzycho, twoje obawy są bezpodstawne.Zastanow się, czy taka niewiedza może w jakikolwiek sposób zaszkodzić ubiegającym się o awans ??? Bardzo dobrze rozumiem niepokój Ewy (może nawet rozdrażnienie), bo ja też nie wiem, jak to ugryźć i DO KOGO się zwrócić (nie chodzi tu o druki). Może podpowiedzą coś eksperci? Prosimy.
---
Adam
[2001-09-16 16:53:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Mogę powiedzieć, jak było u mnie. Miałam 2 rekomendacje. Zwróciłam się o nie do: wyższej uczelni, z którą współpracowałam oraz do mojego Kuratora. Moja prośba spotkała się z życzliwością i zrozumieniem. Wpis na listę ekspertów uzyskałam po 5 miesiącach oczekiwania na odpowiedź z W-wy. Ale się doczekałam (czego i Wam życzę).
Małgosia
---
małgosia
[2001-09-16 21:27:52] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Można też prosić stowarzyszenia nauczycielskie - np. SNM (Stowarzysznie Nauczycieli Matematyki), SNEP (S. Nauczycieli Edukacji Początkowej), SNaP (S. Nauczycieli Polonistów) - ale chyba trzeba do nich należeć...
Gaba
---
Gaba
[2001-09-16 21:34:44] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Też chcę wiedzieć odpowiedz
---
Stanisławas
[2005-08-29 00:55:41] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

może to wam coś podsunie, pod pojęciem instytucji rozumiemy w świetle prawa: z wykazu instytucji prawa publicznego-
jednostki samorządu lokalnego,
niezależne jednostki administracji publicznej,
fundacje publiczne,
banki narodowe,
państwowe spółki telekomunikacyjne,
jednostki organizacyjne pomocy społecznej,
jednostki publicznej radiofonii i telewizji,
szkoły, szkoły wyższe i uniwersytety,
instytucje publiczne zajmujące się rozrywką, sportem, turystyką i wypoczynkiem,
publiczne zakłady opieki zdrowotnej,
organizacje budownictwa komunalnego,
instytuty naukowo-badawcze,
izby gospodarcze i organizacje samorządu gospodarczego,
zrzeszenia rolnicze,
agencje rozwoju regionalnego i agencje irygacyjne,
lotniska, jednostki policji i straży pożarnej,
instytuty naukowe i kulturalne,
obserwatoria astronomiczne, geofizyczne i wulkanologiczne.
więcej o instytucjach <http://www.uzp.gov.pl/informator/inf0899.html>
---
joasia
[2005-08-29 10:57:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Gapa ze mnie, oczywiście interesują nas tylko instytucje działające w obrębie oświaty i wychowania a rekomendacja ma zawierać opis dorobku
---
joasia
[2005-08-29 10:59:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Ja współpracowałam z róznymi instytucjami i stowarzyszeniami prowadząc dla nich zajęcia (np. otwarte z uczniami i warsztaty z dorosłymi) i miałam rekomendację ośrodka doskonalenia nauczycieli, związków zawodowych a także rekomendację od swojej dyrekcji, która potwierdziła szkolny dorobek.

---
bożenka
[2005-08-29 20:49:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]