Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 19
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 749 razy i ma 18 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

konkurs na dyrektora

Za kilka dni przystępuję do konkursu na dyrektora szkoły gimnazjum. Jednym z wymagań przystąpienia do konkursu jest ocena pracy ( Rozp. MENiS z dn. 6 maja 2003r. w sprawie wymagań , jakie powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora ... - w okresie pięciu lat bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska uzyskał co najmniej dobrą ocenę pracy w szkole (placówce), a w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat, albo w okresie roku bezpośrednio przed konkursem uzyskał pozytywną ocenę dorobku zawodowego ).
W czerwcu 2004r. otrzymałam pozytywną ocenę dorobku zawodowego, która kończy się 28 czerwca 2005r. Oferty na konkurs należało składać do 24 czerwca br., natomiast konkurs odbędzie się 15 lipca br. Czy moja ocena dorobku zawodowego w dniu przeprowadzenia konkursu jest aktualna, czy komisja może odrzucić moją ofertę? Za wszelkie uwagi będę wdzięczna.

---
angela
[2005-06-30 15:21:11] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: konkurs na dyrektora

Z tego co się orientuję powinnas miec ważną ocenę w dniu przystąpienia do konkursu ale.... znam przypadek kiedy pani w "ustawionym" - niestety konkursie zostala dyrektorem szkoły w dniu 28 czerwca a waznosc oceny konczyla sie jej 26 czerwca . komisja bronila sie tym ze w dniu skladania wniosku - dokumentow w Urzedzie czyli 16 czerwca - miala ja wazna . nie wiem jaki bedzie dalszy ciag tej sprawy bo poki co jest w odwolanie min, w prokuraturze.
jakbys cos wiedziala to pisz prosze bo jest to dla mnie bardzo wazne- moja szkola i nie chce zeby ona zostala dyr.
pozdrawiam magda
---
magda
[2005-07-02 09:27:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Dzięki. Po 15 lipca odpiszę Tobie , jak komisja ustosunkowała sie do mojej oceny. A może orientujesz się jakie mogą być pytania na tego typie konkursie. Nie wiem z czego mam sie przygotować. Za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
pozdrawiam angela
---
angela
[2005-07-03 15:59:09] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

To nie może być ocena dorobku zawodowego tylko ocena pracy. Tak przynajmniej jest w regulaminie konkursu w Warszawie.
Pytania:
organ prowadzący:
Ile wynosi majątek twały szkoły?
Jaka ustawa reguluje przeprowadzanie inwentaryzacji?
Ile wynoszą dochody własne szkoły?
Skąd pani weźmie środki na proponowane zajęcia pozalekcyjne i modernizację biblioteki?
Kutatorium Oświaty:
Jak zamierza pani realizować rozp. MENiS o pomocy psychologiczno - pedagogicznej uczniów?
Jakie są słabe strony szkoły (krótko, w punktach)?
rodzice:
Jakie nowe formy współpracy szkoły z rodzicami chce pani wprowadzić?
nauczyciele:
Jakie cechy i umiejętności powinien posiadać dyrektor?
Jakie są uprawnienia rady pedagogicznej?
---
jolka
[2005-07-07 13:52:38] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

??? To w Warszawie nie obowiązuje rozporządzenie MENiS w sprawie regulaminu konkursu?!!
---
kurczak
[2005-07-07 15:13:45] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

witaj, może jesteś zorientowana w kwestii odwołania od decyzji komisji konkursowej; siostra przegrała właśnie wczoraj ustawiony konkurs, który przebiegał w b. brzydkiej atmosferze; chce się odwołać - dla własnego pocieszenia, ale wszyscy ją zbywają, nie może się dopytać nawet o formę odwołania; pozdrawiam
---
Zosia
[2005-07-07 16:12:40] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Odwołać się można do burmistrza, prezydenta, czy innej osby ogłaszającej konkurs. W tym celu należy dotrzeć do regulaminu określającego zasady przeprowadzania konkursu wyłaniajacego kandydata na stanowisko dyrektora szkoły. Sprawdzić, czy nie popełniono uchybień proceduralnych. To jest mocna podstawa do odwołania. Natomiast sama atmosfera konkursu nie daje wielkich szans. Wtedy pisałabym do kuratora. Posyłam swój adres wtedy bedzie łatwiej wymienić informacje sp221@op.pl
---
jolka
[2005-07-07 16:41:45] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

aby raz na zawsze wyjasnic watpliwosci angeli musze zdobyc interpretacje MENiS z dnia 23 maja 2003r w sprawie wymagan na stanowisko dyrektora
POMOZCIE prosze pozdrawiam magda

---
magda
[2005-07-07 16:52:44] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

< Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 23 października 2003r. >
w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki i trybu pracy komisji konkursowej. (Dz.U. z 2003r. Nr 189, poz. 1855)

---
as
[2005-07-07 17:08:33] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

<http://www.men.waw.pl/prawo/wszystkie/rozp_270.php>

Pytania dotyczą podst. aktów prawnych: KN, USO, Ust o rach.i finansach - szczególnie przetargi.

Trzeba je solidnie przestudiować. Czasem pytania nie są infantylne.

Mieć oryginalną i realną wizję we wszystkih obszarach pracy szkoły dobrze opracowaną-pełen profesjonalizm.

Pomocna metoda SWOT-mocne ,słabe strony,szanse-zagrożenia
Pamiętaj o własnej prezentacji-wygląd, gestykulacja,spokój i opanowanie.
Powodzenia
---
as
[2005-07-07 17:19:49] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]