Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 15
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 24752 razy i ma 14 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Wiersze na konkursy recytatorskie

Witam! Rokrocznie mam ten sam problem - dobór repertuaru dla uczestników konkursu recytatorskiego. Według mnie dość trudno znaleźć ciekawe wiersze dla uczniów klas IV-VI, bo to już nie dzieciaczki, ale jeszcze nie młodzież. Odpadają więc wierszyki dziecinne i oklepane, np. Brzechwa (to tylko moje zdanie :) ), za wcześnie natomiast na pezję zbyt poważną... Pasują mi wiersze Danuty Wawiłow, np. "Rupaki". Czekam na propozycje bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Z góry dziękuję.
---
Eve
[2004-01-12 01:33:25] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: Wiersze na konkursy recytatorskie

a ja się mogę pochwalić tym,że mój były uczeń w szóstej(!) klasie zaczarował wszystkich monodramem "Trenu Fortynbrasa" Herberta i wygrał,kosząc nawet licealistów!Jeśli ma się dojrzałe dziecko to nawet 13latek może mierzyć się z trudną poezją.
---
Jarek
[2005-02-06 21:32:35] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

W zeszłym roku moja uczennica dostała się do konkursu wojewódzkiego "Ptasim radiem" Tuwima. Po czym, na tymże konkursie, dwie osoby mówiły ten wiersz. Wygrał chłopak, który recytował "Włos w zupie" Brzechwy.Prawdę mówiąc też już mam dość i Brzechwy, i Tuwima. Więc mam podobny problem.
---
Agnieszka
[2004-01-13 22:58:59] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

podciągam, nadal brak propozycji???
---
i co?
[2004-12-30 00:11:39] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Rozumiem Twój problem doskonale! IV-VI klasa to chyba faktycznie najtrudniejsze roczniki "repertuarowe"! Wszystko - oczywiście - zależy od możliwości intelektualnych i artystycznych ucznia, ale...
VI klasista potrafi już mówić o miłości, więc może M.Hillar? J.Tuwim?
Dla młodszych polecałabym (może ryzykownie, ale przecież nie "W malinowym chruśniaku"!!) Leśmiana (np. "W pałacu Królewny śpiącej" - albo podobny tytuł, bo nie pamiętam - przepraszam!)
Są też wiersze Z.Dmitrocy - mniej znane, ale przecież sympatyczne! a o to chyba chodzi.
A co do Wawiłow to... sorry, ale ja jej nie mogę...! Wolę Brzechwę!
Pozdrawiam i życzę sukcesów!
---
Beata
[2004-12-30 00:35:16] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

HEJ!!MAM NADZIEJE ŻE NAPISZECIE
---
WIOLA
[2005-09-16 16:37:28] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

a ja szukam czegoś ciekawego dla mojej gimnazjalistki. Może możecie mi służyć pomocą?

---
joanna
[2004-12-30 00:34:02] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Proponuję, żebyś sięgnęła po wiersze Agnieszki Osieckiej.
---
Małgorzata
[2005-01-28 18:49:40] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Proponuję, żebyś sięgnęła po wiersze Agnieszki Osieckiej.
---
Małgorzata
[2005-01-28 18:52:49] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Powidz coś więcej o niej: delikatny - mocny głos, natura sportowa - romantyczna..?
---
Beata
[2004-12-30 00:42:08] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]