Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 14
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 4361 razy i ma 13 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Terapia pedagogiczna w gimnazjum

Czy ktoś z was ma informacje o jkaimś kursie, który dawałby uprawnienia do prowadzenia terapii pedagogicznej w gimnazjum. na studiach miałam taki przedmiot, ale z tego co mi powiedziano takie metody pracy o jakich mnie uczono stosuje się w podstawówce.
---
Ania
[2005-06-09 08:30:09] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: Terapia pedagogiczna w gimnazjum

Ja też w tym roku zaczynam prowadzić terapię w gimnazjum i nie mam pojęcia jak sie za to zabrać i dlatego d_aga prosze o przesłanie tych materiałów.

---
Edyta
[2005-09-24 18:16:05] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Posłałam Ci przykłady na pocztę

---
d_aga
[2005-08-24 09:22:23] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Z tego, co wiem, uprawnienia do prowadzenia terapii pedag. dają kursy kwalifikacyjne z tej dziedziny, studia podyplomowe (sama skończyłam podyplomową pedagogikę korekcyjną - trzy sem.) i chyba studia magisterskie z terapią ped. (lub pedagogiką korekcyjną) w nazwie. Sam przedmiot podczas studiów nie daje uprawnień do prowadzenia tych zajęć. Natomiast, jeśli ktoś posiada już te uprawnienia, może prowadzić zajęcia z terapii ped. z gimnazjalistami również. To jego problem, by wypracować sobie stosowne dla tej grupy wiekowej metody pracy. Jest taki program edukacyjno-terapeutyczny "Ortograffiti" dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimn., zawierający cykl (9 sztuk) ćwiczeniówek dla ucznia, wydanych przez Wydaw. Ped. OPERON, w oparciu o który fajnie i łatwo się pracuje.
---
Ela
[2005-06-10 13:35:32] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Dziewczyny! Nie jest prawdą, że "Ortograffti" jest tylko dla szkoły ponadgimnazjalnej. Jeśli uważnie przejrzycie stronę to macie tam BARDZO DUZO materiałów metodycznych. Właśnie min. jak pisać plan terapii i inne przydatne rzeczy.Zajrzyjcie tam!
---
kasia
[2005-09-26 18:59:21] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Możesz zrobić studia podyplomowe p.n. Diagnoza i terapia pedagogiczna. Jednak jesli jesteś z wykształcenia pedagogiem szkolnym lub. op. wych. możesz takie zajęcia prowadzić w ramach własnych czynnosci. Ja tak pracuje w gimnazjum. Dla każdego ucznia opracowuję indywidualny program terapii na podstawie zaleceń z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nie zawsze to jest zwiazane z nauką ortografii. Czasem trzeba usprawniac inne funkcje odpowiedzialne za efektywne uczenie sie.
---
d_aga
[2005-08-22 15:15:24] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

cześć. powiedz mi co ma wydawnictwo na myśli pisząc w regulaminie, że nauczyciel musi wykorzystać w pracy z uczniem trzy różne zeszyty Ortograffiti? nie znam tego programu, stąd moje banalne pytanie pozdrawiam anna_28@wp.pl
---
anna
[2005-08-21 18:05:44] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Proszę:)Ja również rozpoczynam pracę w terapii pedagogicznej w gimnazjum i ..d-aga, proszę prześlij mi przykładowe programy dla ucznia, jak Ty to robisz?I może plan pracy na terapię?Bardzo by mi to pomogło, baaaardzo.Jeśli tak się stanie, to z góry dziękuję:)
---
Azi
[2005-09-23 22:12:18] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Pewnie będę monotematyczna ale również proszę o pomoc w zakresie terapii w gimnazjum. Jeśli mogę prosić o plan i co tam jeszcze możesz. Dzięki, dzięki.
---
Basqa
[2005-09-25 15:52:32] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Czy również ja mogę prosić o materiały na terapię? Dzięki.
---
Basqa
[2005-10-04 21:49:32] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]