Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 13
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 28830 razy i ma 12 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

podsumowanie semestru

Proszę o wszelkie wskazówki dotyczące pracy pedagoga na koniec semestru. Jakie sprawozdania (jeśli w ogóle) trzeba przedstawić, jakie dane i statystyki (?) zgromadzić? Co robić? :) pozdrawiam! Szczęśliwego nowego roku!
---
ona
[2005-12-31 15:10:56] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: podsumowanie semestru

co semesrt podsumowuje swoja prace. pisze ile bylo rozmow z rodzicamo ( i tu nie wiem dlaczego podaje nazwiska) ile bylo rozmow z uczniami, jakie ankiety przeprowadzilam, z kim wspolpracowalam. generalnie opieram sie na planie pracy pedagoga ale co roku pisze takie samo sprawozdanie ( zmieniam dane) ktore mam na dyskietce ;-) pozdrawiam
---
a
[2005-12-31 20:34:46] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Prośba do A:-)).
czy długie jest to twoje sprawozdanie. W jakiej formie to piszesz: w pkt czy może masz jeszcze inny sposób?pozdrawiam

---
Jaśka
[2006-01-02 12:13:14] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Kochana A jestes poprostu kochana!!!nawet nie wiesz jak bardzo mi podpowiedziałaś i pomogłaś :-))). Życze wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Pozdrawiam mocno (młody pedagog).pa
---
Jaśka
[2006-01-02 20:00:28] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Cześć A! Ja też bez kompa byłabym nikim;-)), mam to cacko w domu nawet!!
tylko, że ja jestem pedagogiem od 3 miesiecy dopiero(a ty napisałaś, cyt "co roku", wiec jestes dłużej stażem). Wcale sie nie żalę :-)).
Ale tak apropo opinii o uczniu do Sądu(czy mogłabym prosic w skrócie, co tam piszesz). Pozdrawiam.
---
Jaśka
[2006-01-03 16:07:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Hej Ona!Spytaj najlepiej, tak jak Ja to zrobiłam, swojego "szefa" czy wogóle to potrzebne - wykazy ilosciowe. Jutro przyniose ze szkoły, moja tabelke. Spróbuje zeskanować to co posiadam. Podziele sie z toba. pozdrawiam.
---
Jaśka
[2006-01-03 23:23:42] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Bardzo dziekuję za wiadomość. Teraz sobie poradzę, chciałam upewnić się, czy mam potrzebne dane do takiego sprawozdania. Pozdrawiam!
---
ona
[2006-01-01 15:10:13] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Od miesiąca pracuje jako pedagog i chetnie skorzystam ze wszelkich wskazówek.Dziekuję:-))
---
Agnieszka
[2006-01-03 22:36:37] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

p[rzesylam wzor majego sprawozdania, generalnie niewiele sie w nim zmienia a nigdy nie mam czasu napisac wlasciwego ( zgodnego z planem pracy pedagoga)

SPRAWOZDANIE Z PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNYM 2004/2005.

Praca pedagoga szkolnego realizowana była zgodnie z rocznym planem pracy. W semestrze I zrealizowałam następujące zadania:
1. ZADANIE OGÓLNE:
a. diagnozowanie środowiska wychowawczego uczniów- przeprowadzona została anonimowa ankieta „Moja rodzina”, test socjometryczny wśród uczniów klas IV- VI,
b. rozpoznanie warunków życia i nauki uczniów sprawiających trudności wychowawcze realizowane było przez rozmowy z rodzicami i dziećmi na temat: organizacji pracy dziecka w domu, planowanie odrabiania zadań domowych, radzenia sobie z problemami wychowawczymi, zaniedbań wychowawczych, pomocy socjalnej w tym pomoc przy wnioskowaniu o stypendia szkolne, badań specjalistycznych w przypadku dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami rozwojowymi- 24 rozmów ( tutaj nazwiska)
c. poradnictwo zbiorowe i indywidualne dotyczące uczniów i ich rodzin- rozmowy indywidualne z uczniami na temat: kultury osobistej, norm obowiązujących w szkole i w środowisku, problemów dydaktycznych, przyczyn niewłaściwego zachowanie ucznia- 21 rozmowy ( tutaj nazwiska)
d. współpraca z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Bystrzycy Kłodzkiej
• wnioskowanie w porozumieniu z rodzicami/ prawnymi opiekunami dziecka o przeprowadzenie badań specjalistycznych i wydanie opinii lub orzeczenia- 3 wnioski w klasach I- VI ( nazwiska) i 1 wniosk w klasie 0 ( nazwiska)
• 17 dzieci z klas 0- VI posiada opinie wydane przez Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Bystrzycy Kłodzkiej, w tym 9 wymaga pracy indywidualnej na zajęciach korekcyjno kompensacyjnych ( nazwiska)
• 1 dziecko z orzeczeniem o upośledzeniu w stopniu lekkim ( nazwisko kl. IV, realizuje program szkoły specjalnej)
e. dokonywanie okresowej oceny sytuacji wychowawczej klas oraz dbanie o realizację obowiązku szkolnego przez uczniów i jego właściwe wypełnianie, zapobieganie nieusprawiedliwionej absencji uczniów.
f. utrzymanie stałego kontaktu z:
• Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w ...: kierowania na badania specjalistyczne, konsultacje telefoniczne, szkolenia, badania przesiewowe w klasie 0, ustalenie terminu badań dojrzałości szkolnej- 30 marca 2005
• Policją: wywiady środowiskowe- 6 (nazwiska)
• Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ...: wnioskowanie o pomoc dla rodzin dotkniętych ubóstwem, dożywianie dzieci, wyprawka szkolna, wywiady środowiskowe, wnioskowanie o pomoc celową w związku z przypadkiem losowym
• Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
• Pomoc w przygotowaniu działań wychowawczych i opiekuńczych, współpraca w pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze- wychowawcy klas i nauczyciele
2. Profilaktyka wychowawcza:
a. opieka, pomoc socjalna:
• współpraca z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ...- z dożywiania korzysta 41 uczniów klas 0- VI (lista dzieci jest stale aktualizowana w miarę składania wniosków przez rodziców)
• organizowanie pomocy materialnej dla uczniów z rodzin o trudnej sytuacji materialnej
b. łagodzenie skutków demoralizacji ze strony środowiska rodzinnego i grup patologicznych poprzez zapewnienie dzieciom zajęć w świetlicy środowiskowej „KONICZYNKA”
3. Organizowanie opieki i profilaktyki dzieciom z problemami dydaktycznymi i wychowawczymi:
a. współpraca z poradnią- zdiagnozowanie zaburzeń i ustalenie metod postępowania
b. organizowanie pomocy w wyrównywaniu braków w wiadomościach:
• Zajęcia wyrównawcze w klasach I- III- 15 uczniów
• Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne w klasach I- III- 3 uczniów
• Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne w klasach IV- VI- 3 uczniów

W ramach godzin pracy pedagoga szkolnego przeprowadziłam następujące zajęcia:
 Jak lepiej zrozumieć siebie, aby pokonać stres– klasa VI
 Rozwijamy twórcze myślenie– klasa VI
 Oceniamy swoje zachowanie- klasa V

Wśród uczniów klas IV- VI przeprowadziłam test socjometryczny obrazujący pozycję jednostki, ucznia na tle klasy.
Uczniowie klas IV- VI wypełnili anonimową ankietę „Moja rodzina”, dzięki której mogłam zdiagnozować sytuację rodzinną ucznia. Wyniki ankiety pozwoliły mi na dobranie właściwej formy pracy wychowawczej z dziećmi.
Dnia 30 września 2004 r. uczestniczyłam w szkoleniu zorganizowanym przez Agencję Rynku Rolnego „ Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych”.
W czasie trwania ferii zorganizowałam wyjazd dzieci z klas III- VI na basen do ...- rozpoznanie sposobów spędzania czasu wolnego przez uczniów oraz organizowanie form rekreacyjno- turystycznych.

---
a
[2006-01-02 14:14:40] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

jestem pedagogiem, już od ładnych paru lat, chętnie dzielę się swoim warsztatem. oto moje sprawozdanie:( z wiadomych względów ominęłam szczegółowe dane)

Sprawozdanie z pracy pedagoga w I semestrze r. szk.
Praca pedagoga przebiegała planowo i systematycznie, zgodnie z wytyczonym planem pracy.
W I półroczu skoncentrowałam się na poznaniu nowych uczniów, prowadzeniu diagnozy pedagogicznej oraz działaniach profilaktyczno – terapeutycznych.
Ścisłym nadzorem i kontrolą objęłam uczniów nie realizujących systematycznie obowiązku szkolnego. W tym celu utrzymywałam systematyczny kontakt z wychowawcami klas, rodzicami, kuratorami sądowymi.
W celu poznania warunków życia i nauki uczniów uczestniczyłam w dwóch wywiadach środowiskowych:
Podjęłam długofalowe działania terapeutyczne poprzez zorganizowanie
i prowadzenie trzech grup socjoterapeutycznych , prowadzenie indywidualnych zajęć z zakresu terapii pedagogicznej, organizowanie spotkań Terapeutycznej Grupy Wsparcia Dla Rodziców. Dbałam o zapewnienie dzieciom i młodzieży różnorodnych form poradnictwa, konsultacji i wsparcia w przeżywanych kryzysach emocjonalnych oraz radzeniu sobie z trudnościami w środowisku rodzinnym, rówieśniczym, szkolnym – przeprowadziłam ....... indywidualnych rozmów wychowawczych i terapeutycznych z uczniami. Z zakresu zadań poświęconych profilaktyce i terapii w zakresie uzależnień, stosowania przemocy fizycznej i werbalnej przeprowadzałam zajęcia dla uczniów: w kl. VI : godzina wychowawcza nt. kradzieży, zaj. profilakt. nt. mocnych i słabych stron oraz zaj. profilakt. nt. aktywnego słuchania w kl. IV – V zaj. profilakt. nt. agresji i sposobów jej wyrażania, w kl. I zaw. cykl spotkań poświęconych rozwiązywaniu problemów rówieśniczych.
Dokonywałam diagnozy pedagogicznej uczniów poprzez obserwację ich zachowań na lekcjach, podczas zajęć świetlicowych, w czasie przerw międzylekcyjnych. Swoją pracę opierałam na ścisłej współpracy z wychowawcami klas, nauczycielami przedmiotów, wychowawcami świetlicy, psychologiem, logopedą, pielęgniarką szkolną, kuratorami sądowymi, pracownikami socjalnymi . Współpraca dotyczyła przede wszystkim ustalania przyczyn trudności wychowawczych i dydaktycznych, ich niwelowania, rozwiązywania problemów dotyczących życia w grupie rówieśniczej, pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Przeprowadziłam ............. konsultacji z nauczycielami.
Udzielałam wsparcia rodzicom w zakresie pomocy w rozwiązywaniu trudności wychowawczych, problemów rodzinnych, pomocy w kontaktach z odpowiednimi instytucjami, pomocy w zakresie pisania podań, odwołań, wypełniania dokumentów. Odbyłam ......... rozmów z rodzicami.
Konsultowałam się również z instytucjami wspomagającymi pracę szkoły. Odbyłam:
............ konsultacji z kuratorami sądowymi
........... konsultacji z ośrodkami pomocy społecznej
...........konsultacji z nauczycielami z innych szkół
...........konsultacji z poradniami psychologiczno – pedagogicznymi w
Udzielałam również pomocy merytoryczno – metodycznej nauczycielom i peadagogom ze szkół pracujących z dziećmi specjalnej troski .
Organizowałam zbiórki odzieży dla dzieci pochodzących z rodzin o ciężkiej sytuacji materialnej.
Uczestniczyłam jako świadek w postępowaniu sądowym dot. uczennicy

Aktywnie uczestniczyłam w życiu szkoły współorganizując warsztaty dla rodziców pt. „Nauka jest zabawą, zabawa jest nauką”, we współpracy z logopedą kontynuowałam spotkania grupy wsparcia dla rodziców, przeprowadziłam ogólnoszkolną akcję happeningową z okazji Ogólnoświatowego Dnia Bez Papierosa, byłam współorganizatorem cyklu spotkań warsztatowych dla uczniów pt. „W krainie uczuć”.
Uczestniczyłam w trzech posiedzeniach zespołu orzekającego przy PCPPP i DM dot. przyznania nauczania indywidualnego Razem z wychowawczyniami klas: I –IIIa i I – IIIb uczestniczyłam w spotkaniu wychowawców i pedagogów z wychowawcami Domu Dziecka w .....
Zorganizowałam posiedzenie Zespołu Wychowawczego w klasie I zaw., poświęcone omówieniu sytuacji wychowawczej i stosunkowi do nauki uczniów w/w klasy.
W ramach zaplanowanej pracy diagnostyczno – badawczej we współpracy z wicedyrektorem szkoły byłam współautorką ankiet dla uczniów, rodziców i nauczycieli dot. WSO.
Uczestniczyłam w konferencji w sprawie organizacji sprawdzianów i egzaminów w r.szk. 2002/2003.
Aktywnie uczestniczyłam w comiesięcznych spotkaniach grupy samokształceniowej pedagogów szkolnych

---
ewa
[2006-01-07 22:00:45] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]