Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 8
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2913 razy i ma 7 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Czy musze chodzić na religie?

Mam pytanko: czy trzeba chopdzić na religie? A jak nie będzie się na nią chdzić czy później można przystąpić do bierzmowania? Ja jakoś nie przepadam za tym przedmiotem a na dodatek mam głupią katechetkę (zachowuje się jakby zjadła Pismo św.- wszystko wiedząca pani R). Po prostu nie wytrzymuje na tej lekcji - z powodu katechetki i moich odmiennych poglądó. Oczywiście wierze w Boga choć nie w takiego jak opisuje go kościół. Jestem katoliczką, chcę przystąpić do bierzmowania ale czy muszę chodzić na Religie? Proszę o odpowiedź....
---
TYKA_12
[2005-05-21 15:21:16] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: Czy musze chodzić na religie?

a dlaczego chcesz przystapic do bierzmowania..?
---
Artur
[2005-05-21 15:37:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Jeżeli nie chcesz chodzić, to nie musisz. Religia jest przedmiotem nieobowiązkowym.

Ja w 6 klasie nie chodzilam, ale jednak teraz chodze.
---
Agniesska
[2005-05-21 15:41:42] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Do ślubu chyba też uwzględnia się ocenę z religii ze szkoły średniej.
---
Cassie
[2005-05-21 23:39:29] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

och Arturze, wiedziałam że się odezwiesz. Po prostu chcem i już - nie twój interes :-|
---
TYKA_12
[2005-05-21 15:53:59] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

oczywiscie ze twoje beorzmowanie to nie mój interes ale skoro zpytałas w takiej sprawie na forum publicznym to kazdy moze próbowac odpowiedziec prawda..?
---
Artur
[2005-05-21 16:14:07] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Po prostu chodzi mi o to, że chcem miec za sobą wszystki te sakramenty (chrzest, komunia itp.). Najbliżej mi do bierzmowania i chcem wiedzieć czy mogę do niego przystąpić nie chodząc wcześniej na religie - teraz chyba ci odpowiedziałam.
---
TYKA_12
[2005-05-21 16:41:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

chciałbym Ci odpowiedziec jak najlepiej .. nie chce Cię zrazic ani zniechęcic ale uczestnictwo w katechezie jest raczej konieczne jako wazny element przygotowania do Sakramentu Bierzmowania
rozumiem ze trudno Ci sie porozumiec z katechetką ale przy przystepowaniu do kazdego sakramentu konieczne jest porozumienie z Bogiem
katecheza ma za zadanie ułatwic Ci spotkanie z Bogiem a nie je utrudnic
:)

---
Artur
[2005-05-21 17:55:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]