Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 36
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 44853 razy i ma 35 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Dokumentacja nauczyciela wspomagającego.

Witam.
Jestem nauczycielem wspomagającym w klasie V. W tym roku zorganizowano klasę integracyjną (pierwszą w szkole).

Proszę o wskazówki w jaki sposób mogę zorganizować sobie dokumentację.

Jak na razie każdemu dziecku założyłam oosbny segregator, w którym znajduje się orzeczenie, opinia z Poradni.

Jestem na etapie zakładania zeszytu obserwacji. W jaki sposób najlepiej sformułować potrzebne do obserwacji sfery dziecka - czy mają to być opisy ogólne (typu: rozwój umysłowy...) czy może lepiej szczegółowo (czytanie, pisanie, zachowanie na lekcji).

---
magda
[2005-09-14 20:59:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: Dokumentacja nauczyciela wspomagającego.

Magda, sprawdź pocztę. Może się przydać do tego zeszytu obserwacji.
---
George
[2005-09-14 22:08:39] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

poproszę też o jakieś podpowiedzi co do dokumentacji n-la wspomagającego dziękuję
---
dominika
[2005-09-19 18:41:42] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

poproszę też o jakieś podpowiedzi co do dokumentacji n-la wspomagającego dziękuję
---
dominika
[2005-09-19 18:42:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

---
dominika
[2005-09-19 18:43:18] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

U nas teczuszka każdego dziecka, a w niej:
- orzeczenie do kszt. specjalnego;
- opinie PPP aktualizujące diagnozę rozwoju dziecka i zalecenia do pracy (obowiązkowo po kl. III, w V- do sprawdzianu kompetencji w kl. VI);
- oceny opisowe po każdym półroczu (mamy opracowany wspólny dla klas 1 -6 wzór);
- kopie sprawozdań z zajęć rewalidacyjnych;
- ewentualnie korespondencja z rodzicami;
- notatki nauczyciela wspomagającego np. o współpracy z rodzicami, (systematyczność, korzystanie ze wskazówek do pracy w domu, informacje od rodziców dotyczące np. stanu zdrowia dziecka, opieki innych specjalistów);
- IPE (pracujemy nad tym);
Teczuszki w segregatorku, a tam jeszcze, o ile są potrzebne (czyt. opracowane):
- zmodyfikowane plany/ rozkłady;
- indywidualne programy własne nauczycieli dla konkretnego dziecka;
- jeśli wspomagający jest wychowawcą, to jeszcze opinie o dostosowaniu wymagań innych uczniów (tych bez orzeczenia do KS)
No, lasy tropikalne już niedługo...:(

A na skrzyneczkę cosik poślę:)
---
George
[2005-09-19 23:34:47] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

George - dziękuję :)
---
magda
[2005-09-20 21:16:21] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

George czy ja również mogłabym prosić o przesłanie na skrzynkę dodatkowych informacji dotyczących dokumentacji, ja równiez zaczęłam pracę jako stażystka i czasami jest bardzo trudno żeby od kogoś coś się dowiedzieć:-( Pozdrawiam serdecznie!

---
Magda
[2005-09-20 23:11:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

George czy mogłaby prosić o wysłanie mi informacji o dokumentacji n-la wspomagającego i jakich kolwiek wskazówek do pracy w gimnazjum na tym stanowisku (metody pracy,pomoce dydaktyczne literatura). Z góry serdecznie dziękuję domi;-D
---
dominika
[2005-09-21 00:03:09] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Dziewczyny, jutro wyślę. Padam na nos po przygotowaniach do zebrania - znowu tony papieru.

Dominiko, ja w SP tylko, o gimnazjum mało wiem:( tylko z drugiej ręki.
---
George
[2005-09-21 00:28:50] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]