Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 36
Postów: 36   Stron: 4   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 | Następna strona ]
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 30806 razy i ma 35 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Re: Dokumentacja nauczyciela wspomagającego.

George nic nie szkodzi, że to podstawówka pezyda mi sie każda pomoc jak masz cokolwiek to prześlij mi naa pocztę będę wdzięczna pozdrawiam domi:-D
---
dominika
[2005-09-21 19:06:05] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Witajcie. Zaczęłam pracę jako n- l wspomagający, wychowawca w IV SP. Bardzo proszę równiez o wskazówki co do dokumentacji. Dodatkowo poprosze o wskazówki, jak powinny wyglądać ZKK w takiej klasie? Czy z każdym dzieckiem prowadzić osobno? Czy z kazdych takich zajęc pisac protokół? z góry dziękuję za wszelką pomoc
---
Anka
[2005-10-01 17:02:44] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Aniu, właściwie całą dokumentację opisałam wyżej. Co do ZK-K / rewalidacyjne, to u nas każda klasa integracyjna ma 10 h (tyle dał OP) i te rozparcelowane są na ilość dzieci wspomaganych. Z tych godzin jest też 1 h dla psychologa, ale na zajęcia ind. niekoniecznie z dzieckiem z klasy integracyjnej. Pozostałe 9h rozdzielamy na zajęcia indywidualne rewalidacyjne (K-K). Więc wszystko zależy od tego, ile tych godzin K-K macie i czy na klasę , czy na dzieci.
Na pocztę wyslę Ci wzór i przykład oceny opisowej, którą robimy w każdym semestrze dzieciom z orzeczeniem o kształceniu specjalnym, może się przyda. Podeślę też ogólny plan zajęć K-K. Mozna go obudować i dopasować do konkretnych działań usprawniających sfery rozwoju. Nie jest to żadne cudo, ale jak na początek może być.
Pozdrawiam:)
---
George
[2005-10-02 14:51:51] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Witaj George, jestem nauczycielem przedszkola integracyjnego, od września objełam grupę integracyjną 5-latków pracuję jako nauczyciel wspomagający, o dokumentacji już się dowiedziałam z twoich informacji, chciałabym jeszcze wiedzieć co dokładnie zawierac powinien zeszyt obserwcji. Dostałam też propozycję ze szkoły , aby prowadzić nauczanie indywidualne, a nie mam w tym kierunku żadnego doświadczenia. Pszypuszczam że powinnam napisać program, jeżeli to możliwe chciałabym jakiś szkielet takiego programu, aby wiedzieć jak go ująć . Serdeczne dzięki pozdrawiam Kasia
---
kasia
[2005-10-02 18:33:30] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Kasiu, która klasa tego NI, czy dziecko upośledzone, inna przyczyna NI? Mogę podesłać do IV i VI klasy dla ucznia z lekkim upośledzeniem.
My nie prowadzimy zeszytów obserwacji, ale mamy ocenę opisową i jej zakres można ewentualnie wykorzystać. Choć na przedszkolu to ja się mało znam, ale myślę, że da się zmodyfikować. Podeślę na skrzynkę.
O NI muszę więcej wiedzieć, czy moge jakoś pomóc.
---
George
[2005-10-02 20:04:45] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

ogromnie dziekuję:) na pewno się wszystko przyda,
Boże , jak dobrze, że są na świecie dobrzy, życzliwi, pomocni ludzie. dziękuję:)
---
Anka
[2005-10-03 16:28:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Czy też mogę prosić o taki wzór oceny , plan i wszelkie dodatkowe informacje co w teczkach?jak wyglądają sprawozdania z zajęć?
---
ana
[2005-10-07 21:11:27] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Witam
Od nastepnego miesiąca zaczynam pracę jako nauczyciel wspomagający w SP, nie mam żadnego doświadczenia w tej pracy, czy mogłabyś przesłać mi jakieś plany, dokumentację, wskazówki itp., które dostałas od innych? Bedę bardzo wdzięczna, bo jestem w rozpaczy:)
Pozdrawiam
Ania
---
Ania
[2005-10-08 23:47:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta magdh

Przykładowe dokumentowanie przebiegu nauczania ucznia w klasie integracyjnej
----------------------------------------
pozdrawiam
[2006-04-30 13:13:39] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna beaa

rany ludzie czy mi tez mozeie pomoc???? jestem w identycznej sytuacji jak magda, ratujcie!!! moja klasa integracyjna jest pierwsza w naszej szkole i zupelnie nikt nic nie wie na ten temat, nikt nie potrafi pomoc, nawet dyrekcja!
zagubiona - Bea
[2006-09-15 15:08:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Postów: 36   Stron: 4   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 | Następna strona ]
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]