Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 2
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 13378 razy i ma 1 odpowiedź Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

opinia do sądu dla nieletnich

Proszę Was o pomoc. Muszę napisać opinie o moim uczniu do sądu dla nieletnich. Nie mam pojęcia, jak to pismo powinno wyglądać. Czy ktoś z Was pisał coś takiego?
---
enona
[2005-05-30 12:12:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Re: opinia do sądu dla nieletnich

do chwili obecnej pewnie już napisałaś tą opinię ,ale może przyda ci się wiedzieć jak ja to robię.
Opinia powinna zawierać : imię ,zazwisko ucznia, datę urodzenia, imiona rodziców, adres zamieszkania.Następnie można opinię o uczniu uszeregować wg. kolejności;opisanie do jakiej klasy i od kiedy dziecko jest uczniem szkoły, jakie osiąga wyniki w nauce-można wypisać poszczegolne przedmioty i oceny, jeśli np.zauwżono jakieś zmiany w osiąganych przez ucznia wynikach to można to opisać biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu. Następnie można opisać jak wygląda frekwencja ucznia ogólnie lub z podziałem na miesiące i z zaznaczeniem czy jest ona usprawiedliwiona czy nie. Ważne jest również , aby opisać jak wygląda zachowanie ucznia w szkole pod kątem stosunku do obowiazków, wywiązywanie się z nich, relacji z rówieśnikami, z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły, ja pytam rownież nauczycieli o zachowanie ucznia na poszczegónych lekcjach, analizuję zeszyt uwag. Należy opisać rownież relacje rodziców lub prawnych opiekunów ze szkołą;czy uczestniczą w wywiadówkach,dniach otwartych, interesują się dzieckiem, czy pytaja o zachowanie itp.,czy wywiązują się z obowiązków, należycie dbają o dziecko, czy dziecko ma potrzebne przybory, podręczniki, jest przygotowane do lekcji, czy ktoś mu w domu pomaga, kontroluje czy nie itp. Na koniec można opisać działania szkoły w stosunku do ucznia; jeśli np. coś wcześniej było nie tak i pojawiały sie trudności.
Jeśli np. nadal ktoś nie wie czy napisana opinia jest wystarczająca można zadzwonić do sądu i zaptać czy interesuje ich coś konkretnego i czy opisane informacje będą wystarczające.
---
lucyna
[2005-06-26 12:32:31] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]