Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 31
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 15309 razy i ma 30 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Co to jest rozprawka?

Mam olbrzymi problem, a mianowicie: co to jest rozprawka? Bardzo proszę o pomoc!
---
Bart
[2001-01-16 17:19:15] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Komputer wróg czy przyjaciel ?

Pomóżcie mi napisać na ten temat rozprawke ;-( Dzieki
---
Kuba
[2006-01-02 11:48:28] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: Co to jest rozprawka?

moja zmor twoja zmora i cos co jest tak glupie ze sie w pale nie miesci :P
---
Shadow
[2001-07-13 00:28:25] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re:Może mi powiecie jakie są formy wypowiedzi??

Proszę!!powiedzcie!!jakie są formy wypowiedzi w wierszu>???please!!
---
michaś
[2005-11-22 18:20:04] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Rozprawka blebleble
---
xyz
[2006-01-12 09:32:52] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

rozprawka na teat czy warto bujac w oblokach
---
wiola
[2005-10-11 14:11:09] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

rozprawka to mała rozprawa
;)
---
paweł
[2005-10-20 21:08:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Witam!
Najprościej mówiąc, rozprawka jest to dłuższa wypowiedź, zwykle pisemna, w której starasz się udowodnić jakąś tezę, czyli określone zdanie na dany temat. Rozprawka ma pewną określoną strukturę:
I Najpierw występuje teza: np. Adam Mickiewicz był wielkim poetą.
II Potem następuje część pracy zwana rozwinięciem, gromadzi się tu zwykle argumenty przemawiające za daną tezą (powinny być przynajmniej trzy, aby praca była zrealizowana): np: Adam Mickiewicz jest autorem, pisanego trzynastozgłoskowcem "Pana Tadeusza"- dzieła ilustrującego zmysł artystyczny i kunszt twórcy- chociażby poprzez genialne opisy przyrody.
II Na końcu rozprawki występuje zakończenie, które jest po prostu podsumowaniem całej pracy: np. Podsumowując moje dotychczasowe rozważania, stwierdzam, że Adam Mickeiwicz był naprawdę wybitnym twórcą.

Pamiętaj o tym, że wstęp i zakończenie pracy nie mogą występować tylko w formie jednego zdania, ale powinieneś nieco je rozwinąć.

Życzę powodzenia- jestem pewna, że teraz wspaniale poradzisz sobie z każdego rodzaju pracą. Gdybyś jednak miał jeszcze jakieś problemy, napisz do mnie. Mój adres mailowy to: kunwbaletkach@op.pl

Z pozdrowieniami
studentka Filologii polskiej:)
---
Magdalena
[2005-10-22 14:39:51] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Mam problem, bo nie wiem jak napisać ROZPRAWKE. Prosze o pomoc.
---
Kolin
[2005-10-23 12:30:58] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Rozprawka to forma wypowiedzi, polegająca przede wszystkim na argumentowaniu obranego stanowiska (na: tak, nie, tak i nie).
Wymaga dużej dyscypliny słownej - nie wolno używać wyrazów potocznych.
Argumentowanie prowadzi się charakterystycznymi wyrazami wprowadzającymi: oprócz tego, ponadto, innym dowodem na..., potwierdzeniem mojego stanowiska jest...
To tyle. Jeśli chcesz więcej
informacji, napisz: majszy@poland.com
Cześć!
---
Roman
[2001-01-19 17:09:13] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]