Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 31
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 15311 razy i ma 30 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna nowako1995

Status: Nieobecny

Re: Co to jest rozprawka?

Witam!
Najprościej mówiąc, rozprawka jest to dłuższa wypowiedź, zwykle pisemna, w której starasz się udowodnić jakąś tezę, czyli określone zdanie na dany temat. Rozprawka ma pewną określoną strukturę:
I Najpierw występuje teza: np. Adam Mickiewicz był wielkim poetą.
II Potem następuje część pracy zwana rozwinięciem, gromadzi się tu zwykle argumenty przemawiające za daną tezą (powinny być przynajmniej trzy, aby praca była zrealizowana): np: Adam Mickiewicz jest autorem, pisanego trzynastozgłoskowcem "Pana Tadeusza"- dzieła ilustrującego zmysł artystyczny i kunszt twórcy- chociażby poprzez genialne opisy przyrody.
II Na końcu rozprawki występuje zakończenie, które jest po prostu podsumowaniem całej pracy: np. Podsumowując moje dotychczasowe rozważania, stwierdzam, że Adam Mickeiwicz był naprawdę wybitnym twórcą.

Pamiętaj o tym, że wstęp i zakończenie pracy nie mogą występować tylko w formie jednego zdania, ale powinieneś nieco je rozwinąć.

Życzę powodzenia- jestem pewna, że teraz wspaniale poradzisz sobie z każdego rodzaju pracą. Gdybyś jednak miał jeszcze jakieś problemy, napisz do mnie. Mój adres mailowy to: kunwbaletkach@op.pl

Z pozdrowieniami
studentka Filologii polskiej:)
---
Magdalena

Dziękuje przydało się
[2009-02-02 13:30:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]