Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 7
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 681 razy i ma 6 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

dobry podręcznik do polskiego LO

we wrzesniu po wychowawczym wracam do pracy. ucze polskiego w LO. przeżywam katusze z wyborem podręcznika. wiekszosc z Was przeżywała to w ubiegłym roku, więc moze możecie służyć mi radą. który wybrać. już miałam zdecydować się na serię "Barwy epok" kiedy dotarłam do Stetntorowskiego "Przeszłość to dziś..." i bardzo mi się na pierwszy rzut oka podoba. mam tylko uwagę co do nauki o języku - wydaje jej się bardzo mało (w innych seriach wydawnictwa proponują całe tomiszcza do nauki o języku). tu jest ta wiedza jakby przypadkiem, na marginesie i jest tego niewiele. Widziałam tylko I cz. podręcznika do I kl, nie znam cz. II i podręcznika do IIkl.. ie widziałam poradnika dla nauczyciela.
nie mam jak tego szytkiego kupić, bo pójdę z torbami.
Wesprzyjcie mnie radą.
Będe wdzięczna bardzo

pozdrawiam nadmorsko beata
---
e beata
[2003-08-08 17:39:47] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: dobry podręcznik do polskiego LO

A mnie się dobrze uczy z podręcznika "Nowej Ery" "SKąd przychodzimy..."B.Gromadzkiej i językowego "Moja polszczyzna". Nie jest przeładowany, pisany z myślą o nowej maturze (nie mogę tego powiedzieć i podręcznikach WSiP czy PWN). Przy 5 godzinach w I klasie, 6- w II i III można zdążyć. Lepsza jest książka do kl. II, tam "oddech" nowej matury "czuć" wyraźnie.Pozdrawiam
---
Marzena
[2003-10-26 12:43:02] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Lata uczyłam ze starego Stentora i bardzo go lubiłam (prócz romantyzmu). Ten nowy też mi się podobał, ale jakoś tak pomalutku idzie ten materiał.... bałam się, że nie zdążymy. Przecież to tylko 2 lata i 7 miesięcy, godzin mało, a myli się ten, kto myśli, że młodzież z gimnazjum przychodzi "równa". Są po tylu programach ( i ich realizacjach;)), że parę miesięcy diabli wzięli na wyrównywanie.
Przez rok pracowałam na Operonie. Zapewnia tempo, ale baaardzo mało tekstów źródłowych i rozczarowujący podręcznik do klasy II - mimo świetnego pomysłu programowego.
Następny rocznik spróbujemy robić z podręcznikiem Wydawnictw Szkolnych PWN. Zobaczymy.....
Najwyżej dostanę schizofrenii - każda klasa innym programem ;-))
Swoją drogą uważam za absolutnie paskudne to, że wybierając podręcznik nie znamy jego ciągu dalszego! Potem takie rozczarowania, jak z Operonem - niezła I klasa, II ... no... pominę komentarz.
---
Majka
[2003-08-08 23:08:08] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Operon

I klasa (cała chronologia) jest nieco nużąca, ale za to można przy okazji zrobić wiele lektur (np. większość wojennych).
Układ jest blokowy (II klasa to człowiek w świecie wartości, III człowiek a uczucia) - w III klasie zostało mi tylko parę tekstów. Daje to szansę porównywania konwencji, środków; wiele zagadnień mozna "przy okazji" zrobić.
Niestety, podręcznika do III klasy nadal nie ma w księgarni (to skandal!), pokazał się dopiero na stronie wydawnictwa jako nowość. W połowie września ....Ech, gdyby to można było zaskarżyć....

W młodszych klasach pracuję z PWN, podręcznik świetny, ale już martwię się o czas :-( W II klasie zaczynam romantyzmem, na III wypadnie tyle lektur, że będzie wyścig po życie :-(

Gdyby Operon miał lepsze merytorycznie i ortograficznie podręczniki - to dla mnie jedyny pomysł programu, który nadaje się do nowego liceum. Reszta autorów programów "chronologicznych) wyraźnie nie pamięta o trzech latach albo liczy na wyjątkową samodzielność uczniów.
A w końcu z ilu przedmiotów mogą być, do licha , samodzielni????
Mam syna w III klasie i widzę, jakie niedoróbki związane z czasem są na każdej lekcji - mimo wysiłku świetnych nauczycieli :-(
---
Majka
[2004-09-11 12:09:30] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

dzięki za list
przeglądałam serię "pamiętajcie o ogrodach..." jakaś zbyt erudycyjna mi się wydaje. mnóstwo wykładu.
a o co chodzi w tej nowej formule nauczania?
chyba jednak o ćwiczenia językowe.
trzeba więc szukac podręcznika zeszytu cwiczeń.
w stentorze podoba mi się, że części podręcznika są małe (chude, cienkie), że kolorowe (jak podręczniko do języków obcych), ze to tylko jedna książka, że dużo ćwiczeń. Wykład przecież mogę zrobić sama.
martwi mnie tylko na pierwszy rzut oka mała ilość zagadnień językowych - podane jakby na marginesie (ale może to zaleta!!!)

podręcznik tego wydawnictwa do kl. I jest dla mnie bardzo atrakcyjny.
oczywiście to jakiś cyrk, że nie znamy kolejnych części.

nadal proszę o podpowiedzi od tych, którzy na tym pracowali

a tak a propos operona, jak idą lekcje, gdy trzeba w pierwszym roku "zrobić" wszystkie epoki?
czy przeważa wykład?
jak to znoszą uczniowie.
czy nie dostaja pomieszania z poplątaniem?
może to głupie pytania, ale zadam je odważnie

prosze o listy

pozdrawiam z upalnego Świnoujścia

beata
---
e beata
[2003-08-09 00:28:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

a czy istnieje podrecznik dla nauczycieli Mrowcewicza do 1 kl LO "Przeszłosc to dzis" wyd. Stentor?
---
ughr
[2004-09-10 18:16:32] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Istnieje i jest bardzo dobry - pisałam o tym w wątku Stentor czy Operon.
---
bietka
[2004-09-10 23:17:41] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]