Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 16
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 448 razy i ma 15 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

nauczyciel na zastępstwie

Dzien dobry! Chcialabym sie dowiedziec jaka jest sytuacja nauczyciela na zastepstwie, a w szczegolnosci:
1) pracuje za osobe, ktora bedzie najpierw na macierzyskim, potem odbiera zalegly urlop i podobno pojdzie na urlop zdrowotny- jaka jest moja sytuacja, jesli mam podpisana umowe na okres zastepstwa: tamta osoba wroci- czy ja moge liczyc na zasilek z UP?
2) czy bedac na zastepstwie moge rozpoczac staz? Przeciez jesli ta osoba nie wroci do konca roku- zrobie go, jesli wroci wczesniej- przepadnie...ale zawsze jest jakies prawdopodobienstwo zrobienia stazu...podobno nie moge go rozpoczac ze wzgledu na niepewny okres zatrudnienia i brak dokladnego czasu zatrudnienia w umowie.

Z gory dziekuje za odpowiedzi,
Pozdrawiam, Agata
---
Agata
[2003-09-21 11:15:08] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: nauczyciel na zastępstwie

Ad 1. Tak, o ile przepracujesz pół roku.

Ad. 2. Jak najbardziej możesz! Rozpoczęcie stażu NIE jest uzaleznione od rodzaju umowy. Jeśli jesteś n-lem stażystą,<b> to rozpoczęłaś staż! </b>Pisz szybko plan rozwoju zawodowego.
Zajrzyj tutaj: <http://www.vulcan.edu.pl/forum/zpo/thread.php?t=3300>
---
Ewa
[2003-09-22 05:13:15] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Hej
By moc rozpoczasc staz to musisz miec podpisana umowe conajmniej na 9 miesiecy, poniewaz wedlug przepisow nie moze trwac krocej (przynajmniej tak było w moim przypadku w zeszlym roku). Wszystko zalezy do kiedy masz umowe, nie moze byc ze "tak czy siek" musi byc podana dokladna data.
Jesli dyrekcja szkoly pojdzie ci na reke.

Mam nadzieje ze wszystko sie uda, moze powinnas skontaktowac sie z kims z kuratorium lub wydzialu edukacji.

Pozdrawiam
Joanna
---
Joanna
[2003-09-22 15:16:18] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Absolutnie <b>NIE MA</b> nigdzie wymogu by umowa miała trwać nie krócej niż 9, 6 a nawt 1 miesiąc! Do rozpoczecia stażu jest niezbędne zatrudnienie w ciągu pierwszych 2 tygodni nauki w rou szkolnym (n-l stażysta) lub złożenie w tym samym czasie wniosku (pozostali n-le) i <b>NIC WIECEJ</b>. Ba... N-l stażysta zatrudniony 1 września np. na 3 m-ce, musi złożyć dyrektorowi odpowiedni wniosek by NIE rozpoczynać stażu (art 10. ust. 11 KN)

Inną sprawą jest skończenie stażu o ile zatrudnienie jest zbyt krótkie, jeśli umowa nie zostanie przedłużona, co się zawsze może zdarzyć (i jest częstsze niż się przypuszcza), by móc staż kontynuować trzeba znaleźć nowe zatrudnienie w ciągu 3 m-cy od zakończenia poprzedniej umowy - inaczej staż trzeba rozpoczynać od początku. Tuż przed wygaśnięciem umowy, należy zlożyć dyrkowi sprawozdanie ze zrealizowanej części stażu, by mógł on wystawić częściową ocenę dorobku - będzie ona potrzebna by kontynuować staż w nowym miejscu pracy.
---
Ewa
[2003-09-23 07:13:35] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Skoro konsultowałąs więc musieli powołać się na jakieś przepisy. Na jakie??? Jeśłi to robili na zasadzie "nie wolno, bo nie wolno" to dałaś sie "wyrolować". Na jakie akty prawne się powoływano?
---
Woron
[2003-09-23 22:20:56] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

<i>"nie udalo mi sie rozpoczasc stazu. "</i> (SIC!)

Zgodnie z zapisem art 9d ust 1 KN (w takiej formie obowiązuje od 21.10.2001) rozpoczęłaś ten staż! Przez sam fakt zatrudnienia w odpowiednim wymiarze! TYLKO!

Inna sprawa, że pewnie nie złożyłaś planu rozwoju (bo cię "wyrolowali" - bardzom ciekawa tych przepisów na które się powoływali...), wobec tego nie mogłas otrzymać pozytywnej oceny czastkowej. A następne zatrudnienie podjęłaś po jakiej przerwie?
Czy może przedłużyli ci ta umowę o pracę, która miałaś najpierw na 5 m-cy.
Jeśli przedłużyli, to mogłaś staż skończyć! Natomiast jeśli nie, a następne zatrudnienie miało miejsce szybciej niz po 3 m-cach - również mogłaś zrealizować staż - przedłużony o okres pozostawania bez pracy.
---
Ewa
[2003-09-24 05:46:27] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Ewo! Nie znalazłam w art 10. ust. 11 KN informacji o wniosku o nie rozpoczynaniu stażu...przestudiowałam dokładnie rozdział KN dotyczący awansów i nie znalazłam informacji ad. tego wniosku...Czy masz możliwość przytoczyć mi ta treść? Dziś byłam w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym, gdzie powiedziano mi, że jeśli chcę się powołać na interpretację przepisów prawnych powinnam skontaktować sie z kimś z Kuratorium...więc jutro tam dzwonię...Mam pytanko...czy brak osoby, która mogłaby być opiekunem stażu może być podstawą do jego nierozpoczęcia? Szukam przyczyn takiego postępowania dyrektorki... wydaje mi się, iż przydzielenie takiej osoby jest obowiązkiem dyrektora..w moim przypadku (wychowawca świetlicy) może to być nauczyciel nauczania aintegrowanego (1-3), jeśli wśród wychowawców świetlicy nie ma osoby, która mogłaby nim być...
Pozdrawiam, Agata

---
Agata
[2003-09-24 19:55:21] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Agato, :-) KN art.10.
7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.
11. W przypadku nauczyciela zatrudnionego na podstawie ust. 7, posiadającego wymagane kwalifikacje, na jego wniosek odstępuje się od stosowania przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści, chyba że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego.

---
Jur
[2003-09-24 22:21:03] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Joano .. od początku pisałaś o umowie na 9 miesięcy ... luty pojawił się w drugim poscie Twoim. Luty - ważny, 9 miesięcy - nie. :-)))
---
Woron
[2003-09-24 22:59:57] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Agato,

Wyznaczenie opiekuna jest obowiązkiem dyrka. Jeśli dyrek tego nie zrobił, zapytaj się go czemu i na jakiej podstawie. Mogą tu również pomóc zz-ty - to sprawa własnie dla nich - wystarczy tylko poprosic ich o ochronę bądź nawet wstąpić do związku :-)
(Możesz spróbowac znaleźć sobie opiekuna nieoficjalnego - kogoś, kto pomógł by w awansie.)

Dyrek nie wyznaczając opiekuna, kręci bat na siebie - nie ma możliwości wystawienia negatywnej oceny dorobku i będzie miał spory problem z powołaniem komisji. A ponieważ o postępowaniu kwalifikacyjnym ma on obowiązek zawiadomic KO i organ, wystarczy zadbać by obserwatorzy w tymwypadku się zjawili. Nie zazdroszczę takiemu dyrkowi...
---
Ewa
[2003-09-25 02:51:52] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]