Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 14
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1188 razy i ma 13 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

Jakie musi mieć wykształcenie pedagog szk.????

Witajcie!
Mam wielki problem , moja dyrektor stwierdziła , że nie mam kwalifikacji do bycia pedagogiem szkolnym.
Do chwili obecnej ukończyłam Pedagogikę w zakresie Profilaktyka społ i resocjalizacja, oraz Wydz Stosowanych Nauk Społecznych- kierunek Politologia w zakresie prof społ i resocjalizacji ze sp wychowawcza.
Proszę pomóżcie mi i podpowiedźcie jaki kierunkem muszę w takim razie skończyć by pracowac jako pedagog szkolny?????
---
Edyta
[2004-08-26 11:11:49] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: Jakie musi mieć wykształcenie pedagog szk.????

w ogóle jeszcze gdzieś jest taki kierunek jak pedagogika opiekuńczo-wychowawcza?
w Łodzi nie ma go chyba od 4 lat... kie3dy zaczynałam jeszcze był, ale ja na wieczorowych studiowałam juz pedagogikę społeczną
---
Iza
[2004-11-04 17:41:34] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Iza, własnie w Łodzi ruszyły studia podyplomowe z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej w WH-E, ruszają w WSK, poszukaj jeszcze w innych szkołach wyższych, jest ich w Łodzi sporo.
<http://edu.pracuj.pl/edu.cm?id=400079&idc=8833710&rodzaj=1&F_SERWIS=educ>
<http://www.ieu.pl/?c=studia_oswiata&d=0025>
---
bożena
[2004-11-05 00:44:23] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: Jakie musi mieć wykształcenie pedagog szkolny?

jestem pedagogiem szkolnym w podstawówce. ukonczylam pedagogike opiekunczo - wychowawcza i nigdy nie podwazono moich kwalifikacji do wykonywania tego zawodu. pozdr.
---
gonia
[2004-09-16 16:39:37] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Czesc

skonczylam pedagogike spoleczna w zakresie pracy socjalnej i opiekunczo-wychowawczej :-)

w szkole nie mieli zadnych obiekcji co do tego czy mam odpowiednie kwalifikacje...

tylko w Wydziale edukacji, gdy skladalam swoja oferte do bazy, Pani z powatpieniem spytala, czy uwazam, ze mam odpowiednie kwalifikacje do pracy w szkole ;-) smiechu warte ;-D

pozdrawiam
Iza
---
Iza
[2004-09-17 11:41:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Witaj. Właśnie jestem po przejściach związanych z problemami z kwalifikacjami. Ukończyłam pedagogikę społeczną. Po 2 latach pracy jako pedagog szkolny okazało się, że pani wizytator ma jakieś zastrzeżenia. Pytanie w kadrach Kuratorium oraz słuchanie innych opinii ważnych i kompetentnych osób nie dawało nic, każdy mówił coś innego. Nawet jedna ważna pani w kuratorium analizując indeks znalazła tam jedynie cztery przedmioty, które mają coś wspólnego z pracą pedagoga!!
Wystosowałam pismo do Departamentu Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli MENiS opisując swoją sytuację i prosząc o wyjaśnienie, tym bardziej, że jestem w trakcie procedury awansu zawodowego. Poza pismem dołączyłam zaświadczenie o przygotowaniu pedagogicznym, zaświadczenie o zatrudnieniu (chodzi o potwierdzenie, że pracujesz na tym stanowisku) oraz kopię indeksu.
Sprawa została wyjaśniona pozytywnie( chociaż załatwianie wszystkiego zajęło mi pół roku-dwa pisma, wizyta w kuratorium, wizyta w Ministerstwie i w poszukiwaniu wsparcia-na uczelni). Ostatecznie Kuratorium (bo ono wypowiada się w kwestii konkretnego nauczyciela) uznało, że wszystko "gra"-mam kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga oraz mogę starać się o kolejny stopień awansu.
Uznaje się, że właściwe kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga daje ukończenie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, pedagogiki szkolnej i ogólnej. Jednak rozporządzenie MENiS dotyczące kwalifikacji (z dnia 10 września 2002 r) wyraźnie mówi, że kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela posiada m.in. osoba legitymująca się dyplomem ukończenia studiów magisterskich na kierunku (specjalności) zgodnym lub ZBLIŻONYM z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć i posiada przygotowanie pedagogiczne. Za kierunek zbliżony uznaje się kierunek dający dostateczną wiedzę merytoryczną z zakresu nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć.
Życzę powodzenia.
Dodam jeszcze swoje zdanie dotyczące przyczyn tego, że wielu nauczycielom rzuca się kłody pod nogi."Uszczelnianie" kwestii kwalifikacji niekoniecznie wiąze się z troską o to ,by nauczyciel był jak najbardziej właściwie przygotowany do pracy. Zakwestionowanie kwalifikacji blokuje awans (więc wydamy na nauczyciela mniej pieniędzy). A że takiemu nauczycielowi zależy jednak na tych marnych groszach zasili szeregi dokształcających się na studiach podyplomowych. I chyba wielu osobom zależy na tym, by uczelnie proponujące studia podyplomowe kwitły...Nie wiem tylko, czy na forum można wypowiadać takie osobiste opinie?????

---
Marteczka
[2004-11-07 09:29:42] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

edyto, przecież ty masz adekwatne wykształcenie. czy twoja przełożona ma problem z adekwatną oceną kwalifikacji?? (pytanie retoryczne :). co więcej, najbardziej przydatne i coraz częściej preferowane przez dyrektorów szkół są właśnie kierunki/specjalizacje związane z resocjalizacją, patologiami społecznymi, profilaktyką, itp. masz odpowiednie kwalifikacje. pozdrawiam
---
m.
[2004-11-08 12:46:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Jakaś niekumata ta pani dyrektor. To co powinien mieć ukończone pedagog szkolny? Dała jakąś propozycję? Fizykę jądrową, może medycynę albo budowę dróg i mostów ?
Wszelkie wątpliwości możesz raz na zawsze (no, w każdym razie na jakiś czas) rozwiązać w wydziale kadr i kształcenia swojego KO. Zebrać kwity i zajrzeć, albo zadzwonić.
---
Sławek
[2004-09-22 13:29:42] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Jeśli ktoś ukończył studia na kierunku pedagogika to czymże jest jeśli nie pedagogiem. Nie rozumiem zatem dlaczego podważane są kwalifikacje Marty, tym bardziej, że specjalność - profilaktyka społeczna i resocjalizacja jest, wydaje mi się, bardzo przydatna do pracy na stanowisku pedagoga szkolnego. Przecież tak dużo mówi się teraz o tym, jak ważna jest profilaktyka w szkole. Poza tym na ogół w szkołach jest też wielu uczniów wymagających oddziaływań o charakterze resocjalizacyjnym. Więc jak to właściwie jest?
---
Zosia
[2004-10-04 15:16:50] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Oczywiście miałam na myśli kwalifikacje Edyty a nie Marty. Przepraszam Edyto.
---
Zosia
[2004-10-04 15:18:02] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]