Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 20
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 5177 razy i ma 19 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

na czym polega badanie -ksiazeczka sanepidowska?

na czym polega badanie ?? któro nalezy wykonac itp ?
---
paulina
[2005-08-13 22:40:50] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: na czym polega badanie -ksiazeczka sanepidowsk

Z tym zgłaszasz się do stacji sanitarno-epidemiologicznej.Główne badanie jest na nosicielstwo.Robisz je raz.Potem badania krwi i prześwietlenie.Od lekarza będzie potem zależało na ile książeczka będzie ważna.Najczęściej na rok,ale ja ostatnio miałam na dwa lata.I pamiętaj książeczka idzie za Tobą jesli zmieniasz miejsce pracy.Niestety nie wiem,czy za te badania się płaci-mam na myśli nosicielstwo,ale to juz się dowiesz.Bez tej książeczki nie możesz podjąć pracy.
---
Czarownica
[2005-08-13 22:51:31] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

No wiesz Czarownico, to tylko tak w teorii wygląda, tak jak o tym piszesz, to ja nie powinnam pracować. Dlaczego? Ja nie miałam żadnych badań. Nosicielstwo? Badanie krwi? Prześwietlenie? Pani "doktor" spytała, czy nie mam kłopotów ze zdrowiem i podbiła książeczkę. Tak szybkiej wizyty lekarskiej w życiu nie miałam.
---
archel
[2005-08-14 00:50:14] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

To znaczy? Jakiej choroby się obawiasz Czarownico? Ciekawa jestem bardzo.
---
archel
[2005-08-20 18:43:05] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

No teraz to już bełkot jakiś? O ile mi wiadomo (choć biologiem nie jestem) to salmonella nie przenosi się drogą kropelkową, czy przez podanie ręki, to zakażenie pokarmowe. Druga sprawa, że na całe życie? Wypisujesz Czarownico głupoty i do tego mówisz o wstydzie? Na wakacjach możesz zarazić się przez zjedzenie skażonych lodów salmonellą i twierdzisz, że na całe życie takie badanie? Najpierw pomyśl, zanim zaczniesz wypisywać głupoty.
---
archel
[2005-08-21 15:29:07] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

No tak możemy sobie wytykać wstydzenie się i takie tam. Uważam jednak, że podałam konkretne argumenty, że wypowiedź Czarownicy nie do końca jest prawdą.
Co do wypowiedzi wyżej. Nie sądzę, aby dyrektor szkoły żądał okazania wyników badań, bo nie ma takich uprawnień. Wytyczną jest opinia lekarza, a nie opinia dyrektora w tej kwestii. I jeszcze jedno co tu ma wiek do rzeczy? Ważne są argument, których się używa w celu potwierdzenia swojej tezy. A ja twierdzę, że takie badania nic nie dają. Argument jest taki, że zakażeniem pokarmowym można zakazić się w każdym momencie. Tylko jedno jest groźne według mnie - WZW.
---
archel
[2005-08-21 17:29:09] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Nie rozumiem twojego zbulwersowania Milusza. Czy to, że wolę krótsze wakacje jest odpowiednim powodem twojego zdenerwowania. Poza tym radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem, bo jak widzę są z tym kłopoty. Wcale nie napisałam, że nie lubię wakacji, jeżeli tak wszystko jednoznaczenie interpretujesz to współczuję twoim podwładnym. No wiesz skoro tak Ci źle w tej funkcji, to zawsze możesz przejść na emeryturę, i będziesz mieć wakacji do woli.
---
archel
[2005-08-22 14:27:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Żadnych badań na nosicielstwo się nie robi :)
I nie robiło nigdy- chyba że czarownica jest dyrektorem jadłodajni , żłobka bądź przedszkola ;)
---
Ola II
[2005-08-22 15:34:01] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Cóż Miluszka, w takim razie Ty może stosujesz przepisy sprzed 30 lat...
---
archel
[2005-08-22 16:33:26] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

No własnie. A w szkołach nie ma badań na nosicielstwo.
My nie karmimy, nie wycieramy nosków - unikamy kontaktu fizycznego z uczniem jak sie tylko da :)))
---
Ola II
[2005-08-22 18:24:36] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]