Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 35
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 3633 razy i ma 34 odpowiedzi Nastepny wątek
Kobieta werusia

państewko
Status: Nieobecny
biggrin   muzyka irlandzka

Witam ! good luck good luck good luck
Czy ktoś z was się nią interesuje? Słyszał jakiś jej fragment...
Jestem zainteresowana wymianą poglądów na temat zespołów, tańca itp. good luck good luck good luck
[2006-04-25 20:37:28] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta boudicca

Re: muzyka irlandzka

Ostatnio całkiem przypadkiem odkryłam rewelacyjny zespół - Forann.
Teraz łążę i żebram o płytę, albo jakieś nagrania :D
----------------------------------------
Sa ludzie, ktorzy widza szklanke w polowie pusta. Sa tez tacy, ktorzy widza ja w polowie pelna.
A ja widze miejsce do nalania wodki
:D

[2006-04-25 21:11:49] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta boudicca

no i czyżby się w końcu odezwała Wera ze słynnej kliki Keny-Eny-Wera-Beata? Chyba nic nie pomyrdałam? biggrin
Sa ludzie, ktorzy widza szklanke w polowie pusta. Sa tez tacy, ktorzy widza ja w polowie pelna.

[2006-04-25 21:23:33] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta tatsu

Z polskich zespołów zajmujących się muzyką irlandzką znam Carrantuohill, Celtic Folk i Dagonal. Płyty pierwszego zepołu można spokojnie znaleźć chyba w każdym sklepie muzycznym. Grupy te grają niekiedy na turniejach rycerskich - jako urozmaicenie, ożywienie atmosfery.
Z zagranicznych... eeee... nie pamiętam :/

Bo to złe tatsu było... :P
[2006-05-04 12:31:24] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    1223643    tatsu [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta werusia

państewko
tongue   Re: muzyka irlandzka

Nie pomyrdałaś ale ja tu się już od dawna odzywam i śledzę inne wątki. Także nowością zupełną to chyba nie jestem...
good luck Co do M I to ja słucham głównie Carrantuohill, mam parę płyt.No i uczę się tańca irlandzkiego... applause good luck
Całkiem dużo osób się odezwało, a myślałam że ten wątek nie wzbudzi tak ogromnego zainteresowania :D
[2006-05-04 14:07:27] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta boudicca

Cead Mille Failte

Cead Mille Failte !!!!

Jeśli chodzi o zespoły zagraniczne, to chyba jako pierwszy nasuwa się Clannad :D
Do tego dorzucam Dublinersów i Chiefftainsów (znanych z wspólnych występów również z naszym Carrantuohill).
Osobiście lubię też Afrocelts (chociaż już po samej nazwie wskazuje, że to nie do końca folk irlandzki. Ale grają bombowo!! :D), Anunę (chociaż to bardziej podchodzi pod średniowieczne chorały, ale ma klimat :D), Atraxie, Celtic Spirit, Arcane i Secret Garden (chociaż to również nie do końca klasyczny folk, ale opiera się na muzyce irlandzkiej)
Z polskich dodałabym Shamrock (fajnie śpiewają, chociaż ich angielski mnie razi) i Ulę Kapałe (j.w.)

To tak ma szybko :D

Wera, ja wiem że nie jesteś nowością forumową, ale na nowym forum tylko 5 postów strzeliłaś. To jednak ciutke mało, nie sądzisz? :D

[2006-05-04 17:23:05] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta tatsu

Re: Cead Mille Failte

Już tu się przewijał (chyba w kategorii sport) temat irlandzkiego, ale tańca wink
Temat może nie ma wielu zapaleńców, ale nie wierzę, iż po jkimś czasie grono zainteresowanych się nie powiększy.

Clannad - no przecież biggrin jakże mogłam zapomnieć!? Pewnie dlatego, że ja nie mam pamięci ni do nazwisk, ni do nazw :/
Zwłaszcza tych, których często nie słyszę i nie używam.

Na razie żyję muzyką średniowiecza tongue

Bo to złe tatsu było... :P
[2006-05-05 10:44:43] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    1223643    tatsu [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta boudicca

Re: Cead Mille Failte

nie mam pamięci ni do nazwisk, ni do nazw :/

Ja również. Jak każdy historyk. Przyznaj się biggrin

[2006-05-05 23:40:31] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta boudicca

Aaaa no i STONEHENGE. 3 lata temu bodajże grali w Będzinie (wy pewnie wtedy siedzieliście już w zamku :D)

[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez boudicca (at) 2006-05-06 18:48:47]
[2006-05-06 18:31:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta renpul

A co z Pogues?
[2006-05-06 18:46:02] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]