Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 4
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1890 razy i ma 3 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna bronte

Status: Nieobecny

nowy pomysł Ministra

mam pytanie do nauczycieli historii: jak wyobrażacie sobie nauczanie historii Polski i powszechnej oddzielnie?Jak połączyć historie powszechną z wosem, który ma być zlikwidowany?Jasne, że na studiach jest oddzielnie historia Polski i powszechna, ale tam ludzie maja jakąś bazę, studenci reprezentują jakiś poziom, cały czas są "bombardowani" historią. Ale jak oddzielić Polską i powszechną w podstawówce czy gimnazjum? Ja, szczerze mówiąc, mam pustkę w głowie.... No i jeszcze wos....
[2006-06-14 17:37:53] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna ampad

Re: nowy pomysł Ministra

bardzo podoba mi sie ten pomysł (chociaż minister kontrowersyjny), uważam że historii jest w szkole za mało powinno być po minimum dwie godziny tygodniowo w każdej klasie każdego etapu kształcenia.
Rozdzielenie powszechnej od Polski nie wydaje mi się żadnym problemem.
[2006-06-21 13:57:08] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta nemezis63

Problem , problemem ALE W JAKIM CELU?????Dlaczego oddzielać to co jest integralną całością???? Historię należy rozumieć
a nie tylko opowiadać wyrywki , za jakiś czas okaże się , ze i historia Polski w całości nie podoba się panu R!!!!!!!!!!!!!!i co będziemy ciąć?????????????
----------------------------------------
"Przypadek to pseudonim Boga- gdy nie chce się podpisać.."
[2006-07-05 21:57:41] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    zapytaj to Ci powiem:)))) [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna gotrik

hmmm jestem uczniem i gmnazjum i opowiem o tym z mojej perspektywy.... Historia jak dla mnei ejst dość przyjemnym przedmiotem, ale wiem ze dużo osób ma problem np. z zapamiętywaniem dat. Pomysł ministra uważam za przekombinwoany i dla uczniów zły, Zlikwidowanie wosu? tragedia !!! A odnośnie dwuch historii to weżmy taki przykład. Jedna historia we wtorek druga w poneidziałek. I jak tu się nauczyć 2 róznych zbiorów dat nazwisk jak nagle mamy takiego Mieszka I a zaraz przeskok do I wojny światowej? Kolejna wada to to ze niektórych wydarzeń nie da się tak łatwo rozbić na historie pwoszechną i Polski? Przepraszam czy Pan Giertych wielki patriota nie zdaje sobei sprawy, że Polska zaistniała troszkę w świecie i też ma coś wspołnego z tkz. historią powszechna? Jak dla mnie jest pare innych rzeczy które przydałoby się zmienić a to jest tak naprawde niepotrzebne...
----------------------------------------
,Wojna trojańska toczyła się o kobietę. Była to jedyna wojna w historii, w której wszyscy wiedzieli naprawdę o co walczą"
[2006-08-25 19:20:56] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    3733533 [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]