Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS


Skocz do »
 
Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 1
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2147 razy i ma 0 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna warsztaty_artDołączył: 2006-09-21
Postów: 1
Status: Nieobecny

Baza edukacyjnych projektów historycznych - Uczyć się z historii - Poszukiwane projekty

Baza projektów edukacyjnych - serwis internetowy "Uczyć się z historii" poszukuje informacji na temat realizowanych przez nauczycieli lub organizacje pozarządowe projektów edukacyjnych związanych z tematyką historii II Wojny Światowej, okupacji, doświadczenia totalitaryzmu i Holocaustu.

Zachęcamy również do subskrybowania newslettera edukacyjnego. Aby się zapisać, wystarczy podać swój adres email w formularzu na stronie głównej serwisu.

"Uczyć się z historii" to uruchomiony we wrześniu 2005 roku serwis internetowy gromadzący i publikujący historyczne projekty edukacyjne dotyczące okupacji, doświadczenia totalitaryzmów, ludobójstwa i wysiedleń. Na stronie publikowane są również aktualności związane z edukacją historyczną oraz dostępne jest forum dyskusyjne dla nauczycieli i uczniów, w szczególności maturzystów chcących w swoich prezentacjach maturalnych poruszać zagadnienia historii II wojny światowej.

Serwis powstał dzięki współpracy fundacji Ośrodka KARTA z niemiecką fundacją Fördergesellschaft Kulturelle Bildung e.V., pomysłodawcą i twórcą istniejącej od kilku lat w różnych wersjach językowych witryny "Lernen aus der Geschichte. Nationalsozialismus und Holocaust in Schule und Jugendarbeit" ("Uczyć się z historii. Narodowy socjalizm i holocaust w szkole i w pracy z młodzieżą"). Uczyc-sie-historii.pl - jako projekt pilotażowy - stanie się częścią europejskiej sieci podobnych inicjatyw. jako projekt pilotażowy - stanie się częścią europejskiej sieci podobnych inicjatyw.
[2006-09-21 15:58:59] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]