Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 5
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 4205 razy i ma 4 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna marsilka

Status: Nieobecny

Poezja w muzyce

Nie wiem, jak Wy, ale mnie uszy więdną, kiedy słyszę hiciory gwiazdeczek, które same piszą swoje teksty i do tego myślą, że są one rewelacyjne. Zastanawiam się, gdzie są w XXI wieku ludzie tacy jak Jacek Kaczmarski czy Marek Grechuta. Mimo iż ich twórczość jest prezentowana od czasu do czasu, mam wrażenie, że prawdziwie poetyckie teksty utworów odeszły razem z nimi.
A co Wy na ten temat sądzicie?
[2007-01-05 16:37:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta kowbojek

Re: Poezja w muzyce

Mają po 6 ( w porywach 7 lat )- no ci XXI - wieczni, słabo jeszcze piszą... poczekajmy...
[2007-01-05 17:33:36] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna marsilka

Tak, ale myślę też o ludziach, którzy już w XXI wieku weszli w swoją dorosłość i dziwi mnie po prostu, że na horyzoncie muzycznym nie widać nikogo, kto by "poetyzował".
Ktoś może powiedzieć, że przecież jest hip-hop, ale hip-hop to w żadnym razie nie poezja, nawet w przypadku Pana Duże Pe, który rzekomo jest również poetą.
[2007-01-06 14:01:48] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna marcinabc

No ale taki Grechuta to korzystał z tekstów najlepszych poetów...
[2010-03-31 15:40:36] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

No ale taki Grechuta to korzystał z tekstów najlepszych poetów...

Miał coś jeszcze oprócz "celebryckiego" nazwiska, to i poetom nie było wstyd. laughing
[2010-04-06 11:26:13] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]