Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 11
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1080 razy i ma 10 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna Gość

Status: Nieobecny

ubrania robocze

Witam !
Bardzo proszę o informacje, czy otrzymujecie w swoich szkołach ekwiwalent pieniężny za ubranie robocze przysługujące bibliotekarzom?
Na początku mojej pracy (a było to na pocz. lat 80-tych) dostałam 2 razy fartuch, butów tekstylnych nie chciałam, bo i tak bym w nich nie chodziła. Potem podobno była zmiana przepisów i już bibliotekarzom nie przysługiwało ubranko. Więc się nie upominałam. A tu w grudniu 2003 r. wołają mnie do kasy po 70,00 zł za ubranko. Byłam b. zdziwiona, na co powiedziano, że co ja się tak dziwię, przecież co roku brałam te pieniadze! Nie brałam i nie wiem teraz, co z tym fantem zrobić?
Żądać starych list wypłat, czy dać sobie spokój?
Renia
---
Renia
[2004-01-07 20:45:28] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re: ubrania robocze

Spotkałam się z kwestią ubrań roboczych kiedy pracowałam w bibliotece politechniki.
Teraz pracuję w bibliotece szkolnej w gimnazjum i nigdy nie słyszałam o żadnym ekwiwalencie ani o ubraniach roboczych (a przydałyby się, oj przydały!). Myślę, że w gimnazjum coś takigo nie przysługuje - szkoły biedne :P
Jestem jeszcze młoda (również stażem pracy) i niedoświadczona, więc mogą mnie robić w balona :P

Może jakaś doświadczona/y bibliotekarka/bibliotekarz wie coś więcej na ten temat?
---
tatsu
[2004-01-08 10:06:47] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Nie jestem chyba doświadczona, ale właśnie pod koniec roku dostałam ekwiwalent - koło 40 zł. Nie był to pierwszy raz, zdaje się, że przysługuje co 2 lata.
Otrzymuję od lat, więc sprawdźcie, dziewuszki, bo z pewnością się należy.
---
Ala
[2004-01-08 18:25:24] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Pracuję 16 lat w bibliotece - raz otrzymałam fartuch, bo się upomniałam, też było to w latach 80- tych. Ale co roku otrzymuję ekwiwalent za pranie odzieży roboczej. Właśnie na otrzymanym wyciągu z konta widnieje taka pozycja - całe 6 zł (za okres od września do grudnia)
Pewnie są na to (co ile lat przysługuje odziez robocza) jakieś przepisy. Niestety, szczerze mówiąc nie interesowałam się tym, a raczej zapomniałam, że mogę się o to upominać.
---
Helena
[2004-01-08 20:39:15] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Pracuję już ósmy rok w bibliotece szkoły podstawowej i nigdy nie otrzymałam ani ubrania roboczego, ani ekwiwalentu. Muszę pogadać z księgową.
---
Rena
[2004-01-10 01:08:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Kiedyś obowiązywało zarządzenie Ministra Edukacji Narodowej (8 kwietnia 1991 - Dz. Urz. MEN 1991 Nr 2 poz. 9) w sprawie tabeli norm przydziału środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników szkół wyższych, jednostek i zakładów bużetowych podległych i nadzorowanych przez MEN. Zgodnie z nim w tabeli dla bibliotekarza (pracownika biblioteki) należał się fartuch z tkanin syntetycznych (do zużycia, min. 36 mies.) lub fartuch kretonowy (do zużycia, min. 18 mies.) oraz trzewiki profilaktyczne tekstylne (ładne określenie?) na 18 mies. oraz kamizelka ciepłochronna (wydawana w pomieszczeniach nieogrzewanych). Czy to jeszcze działa czy jest (albo nie) inne zarządzenie - na razie do niczego się nie dokopałam - trzeba poszperać w dziennikach urzędowych. Pozdrawiam.
---
Ola
[2004-01-10 14:35:41] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Witam ponownie!
Dziękuję za informacje. Wynika z nich, ze w każdej szkole inaczej wygląda realizacja obowiązujacych w tym zakresie przepisów. Niestety nie wiem jakich?
Jedne z nas nic nie dostaja inne raz na jakiś czas i to też różne kwoty. Przecież tak nie może być. Jeśli są na to paragrafy, to powinno być w szkołach publicznych tak samo. Chyba że tu gminy mają ostatnie słowo i tak jak kasa na dodatki motywacyjne jest w różnych regionach inna tak i tu sa róznice. Wniosek - muszę się tym zainteresować i jak dokopię się do odpowiednich przepisów to sie znowu odezwę.
Renia
---
Renia
[2004-01-12 22:22:04] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Zarządzenie działa. Każda szkoła ma wewnętrzne ustalenia (w zależności od możliwości finansowych). Należy się na pewno fartuch syntetyczny na 36 mies. (22-27 zł) oraz obuwie profilaktyczne (!) na 18 mies. (22 zł) - to dla bibliotekarzy. Ale najważniejsze okulary! Jeśli jest wada wzroku potwierdzona przez lekarza, a my pracujemy z komputerem, to należy nam się refundacja szkieł optycznych zgodnie z rozporządzeniem z dn. 1.12.1998 (Dz. U. nr 148 poz. 973) - bezpieczeństwo i higiena pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Podanie do dyrektora - proszę o refundację zgodnie z...
Tylko bez oprawek ! (ale za to z powłoką). Pozdrowienia. Jasia
---
Jasia
[2004-01-13 16:22:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Re:

kmonj
---
zorro
[2004-01-15 14:00:05] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna Gość

Dziewczyny, gdzie Wy pracujecie? Od pięciu lat pracuję w bibliotece, Dostałam kasę na "odzież roboczą" raz, (nie pamiętam ile, ale coś tam było). Co roku natomiast (w grudniu) dostaję "za pranie". W 2003 było to dokładnie 90,20 zł. Moja pani z sekretariatu i panie z księgowości same tego pilnują, bo ja, biedny szaraczek nawet nie wiedziałam, że cos takiego przysługuje. Dają, biorę i już. pozdrowionka.Jola
---
jola
[2004-01-11 19:37:58] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]