Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 7
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 4369 razy i ma 6 odpowiedzi Nastepny wątek
Kobieta monisiula

Status: Nieobecny

confused   Pomocy! nie mam co czytać!!!

hej!Znacie jakies fajne książki jak Harry lub władca ?
Nie wiem czy takie jeszcze są...
[2007-03-13 20:30:50] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta boudicca

Re: Pomocy! nie mam co czytać!!!

Skoro interesuje Cię fantasy, polecam kilka pozycji z tego gatunku

1. Cykl Xantha autorstwa Piersa Anthony
2. Cykl książek Andre Northon o Świecie Czarownic
3. KCykle Ursulli Le Guin - to jest chyba najbardziej "lotrowate" :D Stworzyła kilka cyklów książek - Ziemiomorze (świetnie zekranizowane - i jestem pod wrażeniem :D) cykl Hain (lub Ekumen) i Kotolotki (tego ostatniego nie czytałam)
4. Cykle Davida Eddingsa - Ellenium i Tamuli , Belgeriada i Malloreon. Napisał jeszcze jeden cykl i kilka luźnych książek, ale ich również jeszcze nie przeczytałam, więc nie mogę polecić :D)
5. Stary dobry Sapek, chociaż radziłabym skupić się na opowiadaniach o Wiedźminie :D

Oczywiście to jest tylko kropelka w morzu twórczości z nurtu fantasy ( poleciłabym jeszcze Rogera Zelaznego, Terrego Pratchetta, Toberta Howarda, Nika Pierumowa, czy Yeskova, z czego ci dwaj ostatni zajeli się wariacjami na temat Śródziemia)
Czytania masz na kilka lat :D
----------------------------------------
Sa ludzie, ktorzy widza szklanke w polowie pusta. Sa tez tacy, ktorzy widza ja w polowie pelna.
A ja widze miejsce do nalania wodki
:D

----------------------------------------
[Edytuj 2 razy, ostatnio edytowany przez boudicca (at) 2007-03-14 15:09:46]
[2007-03-13 21:20:36] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta beatabeata

A ja czytam Sapkowskiego :) Nie tylko wiedźmin jest bardzo fajny :DD
[2007-04-17 19:15:22] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta akinimod

POLAND
smile   Re: Pomocy! nie mam co czytać!!!

Przeczytaj "Solaris" {Lema} jest super smile albo spróbuj przeczytać opowiadania Lema np. "Sexplosion" jest w zbiorze jego opowiadań "Lem fantastyczny"
[2007-06-29 12:39:30] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    Rzadko jestem [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna kroma

Przeczytaj Sapkowskiego wiedźmin, naprawde extra książka teraz ją czytam i jest pare wersji. Mnie naprawde wciągneło. Fakt był film ale jak to w filmach na podstawie książki większość nie jest ujęte także film leciał dawno w TV a książka jest naprawde fajna. POlecam.
[2007-07-27 23:56:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta eska38

ja nie wiem, czy autorowi tego posta chodziło tylko o science fiction.... Harry Potter mimo magii jest książką przygodową i kojarzy się bardziej z całym cyklem "Samochodzików" Nienackiego (gorąco polecam!) i cyklem książek Szklarskiego o Tomku Wilmowskim ... Warto zapytać w jakiejś bibliotece i przeczytać choćby po jednym tomie. Nie wiem, w jakim ieku jest p.t. szukający pomocy ale ja (baaardzo stara) przy jakichś porządkach w księgozbiorze jeszcze lubię sobie "doczytać...
życzę wspaniałej lektury
eska
[2007-07-28 10:36:18] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta monisiula

Dzięks! Spisuje i biegnę do biblioteki mam nadzieje, że coś w niej będzie.. Ostatnio wpadłam na Silmarilliona i bardzo mi się spodobał. Dzieki Wam mam co czytac przez najblizszy czas.
kiss kiss kiss
[2007-08-19 20:20:36] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]