Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 7
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 3274 razy i ma 6 odpowiedzi Nastepny wątek
Kobieta fiori

Status: Nieobecny
Strona biblioteki w formie bloga

Witam.
Czy ktoś z Was prowadzi stronę biblioteki w formie bloga?
Jeśli tak, to jak to się sprawdza w praktyce?
No i co o sądzicie o takim pomyśle?
Pozdrawiam jeszcze wakacyjnie i proszę o sugestie.
smile
[2007-08-15 10:45:27] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta tatsu

Re: Strona biblioteki w formie bloga

Nie wiem, czy to szczęśliwy pomysł. Blogi traktuje się mało poważnie, raczej jako internetowe dzienniki/pamiętniki, zatem i w ten sposób będą odwiedzający mogli traktować ów blog biblioteczny.
Są przeróżne programy ułatwiające tworzenie stron internetowych. Można je dostać również w czasopismach komputerowych.
Strona internetowa lepiej będzie wyglądać niż blog. Takie jest moje zdanie.
----------------------------------------
Bo to złe tatsu było... :P
[2007-09-11 10:03:55] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    1223643    tatsu [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta fiori

Ja ja już zaczęłam i przyznam nieskromnie, ze wyszło bardzo fajnie. Z blogu pozostala tylko nazwa w adresie. Schowałam możliwośc komentowania i oglądania innych blogów na serwerze. Ma to trochę wyglądać jak dziennik biblioteki. Na bieżąco będę informować o konkursach, nowościach, czytelnictwie. Ważniejsze posty można zlinkować i wrzucić do menu. Jest nieograniczona możliwość wstawiania grafiki i rożnych drobiazgów (zegar, licznik odwiedzin, ile do wakacji, itd) i generalnie bardzo łatwo się na tym pracuje.
Pomysł bardzo spodobał się uczniom i nauczycielom.
Jak się trochę uzbiera, to oczywiście nie omieszkam się pochwalić i wystawic na bicz forumowej krytyki praying

A blogi, to przecież nie tylko pamiętniki wink
[2007-09-18 11:01:54] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta tatsu

Fakt, iż szablony ułatwiają bardzo pracę. Łatwo szybko i przyjemnie się wstawia grafikę, tekst itp. potrzebne detale.
Skoro wygląda dobrze i - co najważniejsze - podoba się użytkownikom, to wspaniale. Gratuluję :)
Bo to złe tatsu było... :P
[2007-09-19 08:03:08] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    1223643    tatsu [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna jozly

Też mnie to interesuje. Czy możesz podać link do swojej strony? Na jakim silniku jest zrobiona? (Word Press, inny CMS)
Informacji o konkursach dla młodzieży, projektach edukacyjnych i ofertach szkolnych szukaj na http://www.szkola.firmowa.eu
[2009-04-02 10:21:27] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    http://www.jozef.lysikowski.pl    9103058 [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta bozbor

bibliotekaspbolkow.blogspot.com - Biblioteka SP im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie
[2009-05-23 14:27:45] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta bozbor

Dla osób, które nie mają czasu lub możliwości na poznawanie narzędzi do tworzenia stron (mówię o generatorach typu FrontPage, Pajączek itd.) strona biblioteki w formie bloga na pewno jest rozwiązaniem. Istnieje bardzo wiele stron opierających się na silniku bloga, które z powodzeniem się rozwijają, a blog już dawno przestał być traktowany wyłącznie jako internetowy pamiętnik :)
[2009-05-23 14:30:41] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]