Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 2
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1279 razy i ma 1 odpowiedź Nastepny wątek
Kobieta iwoonna

Status: Nieobecny
ADHD w klasie masowej

Witam! Jestem pedagogiem w gimnazjum, w klasie masowej mam dziecko z ADHD - II klasa. Do tego roku szkolnego nie sprawiało żadnych problemów wychowawczych, od wrześnie - zmiana ogromna: agresja, autoagresja, histeria, kłamstwa powodujące konflikty w klasie, słowotok, odmowa uczestnictwa w zajęciach. Kontaktowałam się z matką, która twierdzi, że jeździ z dzieckiem do psychiatry. Postawił on diagnozę ADHD kilka lat temu i tego sie trzyma, notomiast dziecko zachowuje sie podobnie w domu potrafi uderzyć matkę, przyciąć jej rękę drzwiami, bo weszła do jego pokoju, straszy, że się zabije. Samobójstewm szantażuje kolegów z klasy: "jeżeli nie będą utrzymywać z nim kontaktów to popełni samobójstwo", głośno mówi o tym, że pije alkohol. Rozmawiałam z psychologiem, który na moje obawy odpowiedział, że dziecko się nie zabije, tylko nas straszy. Może ktoś z Was mógłby mi coś poradzić, gdzie szukać pomocy dla matki i dziacka. Jestem z woj. kujawsko - pomorskiego. Może macie lub mieliście podobne problemy, proszę o radę.
----------------------------------------
iwoonna
[2007-11-23 08:44:51] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta kropelka

Status: Nieobecny

Re: ADHD w klasie masowej

Dziwne ADHD i nie sprawiało żadnych problemów wychowawczych. To niemożliwe. Zrobiłabym wywiad wśród nauczycieli uczących go w szkole podstawowej. Mama powinna z diagnozą zapoznać pedagoga. Taki dokument powinien być w szkole. Dziecko ma ogrom niepowodzeń w relacjach rówieśniczych, jest sfrustrowane i agresywne. Na Twoim miejscu prowadziłabym rozmowy indywidualne z dzieckiem, żeby mu pomóc ponazywać pewne rzeczy. Zajęcia z klasą też by się przydały. Nie wiesz czy dziecko bierze leki?
powodzenia
[2007-11-26 18:11:15] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]