Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 5
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 5021 razy i ma 4 odpowiedzi Nastepny wątek
Kobieta kasiekk

Status: Nieobecny

Pedagog szkolny - jaki kierunek studiów?

Witam!
Napiszcie mi proszę jaki kierunek studiów daje kwalifikacje do podjęcia pracy w szkole jako pedagog?
Czy kierunek pedagogika opiekuńczo - resocjalizacyjna daje takie kwalifikacje czy nie?
Zawsze myślałam,że tak ale dziś właśnie dowiedziałam sie że podobno nie i że trzeba mieć pedagogike specjalną,teraz wiec sama juz nie wiem
A Wy Pedagodzy jaki kierunek studiów macie skończony?
[2008-05-28 22:16:50] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta rena80

Re: Pedagog szkolny - jaki kierunek studiów?

Witam! z tego co mi wiadomo wymagana była zawsze pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką społeczną.
Pozdrawiam!

[2008-05-29 11:03:14] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta iwoonna

Cześć! Ja jestem po opiekuńczo-wychowawczej, w trakcie pracy skończyłam kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki oraz dodatkowo z terapii pedagogicznej. Koleżanka z sąsiedniej szkoły jest po tym samym kierunku. Pozdrawiam!
----------------------------------------
iwoonna
[2008-06-03 08:24:05] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta martilka

w podanym wątku podzieliłam się zdobytymi informacjami w tej kwestii:)

http://forum.interklasa.pl/mvnforum/viewthread?thread=58020
[2008-09-25 12:00:45] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna kslupek

O ustaleniu, czy dany kierunek ( specjalność ) studiów jest zbliżony z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć - według rozporządzenia - decyduje kurator oświaty.
Zgodnie jednak ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu wyrażonym w piśmie DN-1-BS-7012-195/04 z dnia 22 września 2004r. w chwili obecnej, oceny kwalifikacji nauczyciela może dokonywać wyłącznie dyrektor szkoły zatrudniający nauczyciela.
W piśmie tym , skierowanym do Kuratorów Oświaty, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu informuje, że rozpoczęło prace nad nowym rozporządzeniem w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
W projektowanym rozporządzeniu zostanie uregulowana sytuacja osób, których kwalifikacje zostały ustalone przez kuratorów oświaty, z zastosowaniem dotychczasowych przepisów § 1 pkt 4 ww. rozporządzenia, tj. poprzez uznanie ukończonego kierunku lub specjalności studiów za zbliżone do nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.
Osoby zatrudnione w dniu wejścia w życie nowego rozporządzenia legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich lub wyższych zawodowych na kierunku ( specjalności) zbliżonym do nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć, których kwalifikacje zostały ustalone przez kuratorów oświaty, zachowują uprawnienia do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć.
W przypadku podejmowania pracy na stanowisku pedagoga szkolnego, ocena kwalifikacji zatrudnianego nauczyciela należy także do dyrektora. Pedagog szkolny powinien posiadać takie przygotowanie zawodowe, które będzie gwarantowało wykonanie zadań statutowych pedagoga szkolnego w konkretnej szkole.
W opinii Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu wyrażonej w piśmie nr DNS2-1012/104/98 z dnia 31 marca 1998r. absolwenci pedagogiki opiekuńczo wychowawczej, opiekuńczo-resocjalizacyjnej, profilaktyczno-społecznej i terapeutycznej posiadają kwalifikacje do zatrudnienia na stanowisku pedagoga szkolnego.

zobacz więcej na stronie www.pedagogszkolny.pl
----------------------------------------
www.pedagogszkolny.pl
[2008-09-30 00:11:13] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    http://www.pedagogszkolny.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]