Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 7
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2719 razy i ma 6 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna ufolek

Status: Nieobecny

Ogólna pomoc dla nowego pedagoga:)

Witam! Tak jak pewnie większość tutaj od września zaczynam pracę jako pedagog szkolny w gimnazjum. I wiecie co?! Oprócz tego, że się bardzo cieszę, to jeszcze bardziej się boję!!!! Pomóżcie mi trochę przez to przejść: od czego Ja mam zacząć tego 1 września?! Od razu jakieś ankiety dla uczniów, rodziców.... CZy ta cała pedagogizacja rodziców jest potzrebna na samym początku? Wolałabym ją poprowadzić, jak już trochę dłużej popracuję, np. minie już ten staż. Mam 24 lata więc nie wyobrażam sobie, abym "wychowywała" w jakiś sposób rodziców!!! Napiszcie proszę jak to wszystko wygląda od kuchni?! Jeśli ktoś miałby jakieś ciekawe materiały, ankiety itp. to bardzo proszę o przesłanie: bogusia.rduch@op.pl. Z góry wielkie dzięki!!!!
Aha i jeszcze jedno: ile będę miała płacone jako nauczyciel stażysta na wsi na pół etatu?! Z grzeczności nie zapytałam dyrektora:) Ogólnie to się i tak cieszę, że mam pracę, chociaż będę dojeżdżać 25 km w jedną stronę:)))
[2008-08-22 14:25:00] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta ciania

Re: Ogólna pomoc dla nowego pedagoga:)

a jesteś z przygotowaniem pedagogicznym? tzn. czy jesteś po studiach wyższych bo studia pedagogiczne traktowane sa juz jako p.p więc wynagrodzenie zasadnicze stażysty to 1418,00zł (1001,00zł "na rękę"). Więc ty na pół etatu będziesz miała 709 zł brutto co daje jakieś 500 zł "na rękę". A w związku z tym ze na wsi będziesz uczyła to powinni dać ci jakiś dodatek ale z tego co wiem to wiele tego nie ma ...może z 50 zł, ale nie wiem dokładnie.

jesli chcesz jakieś materiały to odezwij sie do mnie na prv, bo nie wiem o co ci konkretnie chodzi ;)

Pozdrawiam
[2008-09-01 15:49:21] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna ania0021

Witam w nowym roku szkolnym i dołączam się do próśb koleżanek. Ja także zaczęłam pracę jeko pedagog szkolny w gimnazjum. Jeśli ktos mógłby przesłać mi plan rozwoju zawodowego pedagoga stażysty na kontraktowego, jakies ankiety, testy i podzielić się doświadczeniem to będę bardzo wdzięczna. Mój mail superpaczek1@wp.pl
[2008-09-10 18:33:40] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta martilka

Lista ze wskazówkami może być długa, ale postaram się skupić na rzeczach najważniejszych:
1.analiza rozporządzenia w sprawie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej z 2003r, w celu poznania zadań pedagoga;
2.rozmowa z Dyrekcją o oczekiwaniach wobec pedagoga (może pedagog ma przydzieloną gazetkę ścienną do zagospodarowania?) oraz w celu przybliżenia problemów szkoły;
3.zapoznanie z programem wychowawczym i programem profilaktyki oraz z obowiązującymi w szkole procedurami postępowania w sytuacjach problemowych; to najważniejsze dokumenty pedagoga, który koordynuje działania wychowawcze i profiolaktyczne;
4.zapoznanie z W.S.O., szczególnie z działem-ocenianie zachowania uczniów oraz z Regulaminem szkoły.
5.napisanie rocznego planu pracy;
6.analiza opinii i orzeczeń uczniów, gdyż uczniowie ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi są pod opieką pedagoga; dobrze byłoby nawiązac z nimi pierwszy kontakt;
7.wstępna diagnoza sytuacji wychowawczej poszczególnych klas, poprzez konsultacje z wychowawcami (wychowawcom klas pierwszych należy dać więcej czasu na rozeznanie sytuacji);
8.prośba o dziennik pedagoga, w którym należy dokumentować pracę.
9.przygotowanie grafiku z godzinami pracy i umieszczenie go w miejscu widocznym dla uczniów..oczywiście warto pomysleć nad jego ciekawą formą :)

Na pierwsze tygodnie września wystarczy:) oczywiście kolejność działań jest dowolna-na pewno w najbliższych dniach wypada oddać plan pracy :)
powodzenia
[2008-09-12 18:44:16] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna ania0021

wilekie dzięki za wskazówki :) rozjaśniło mi się dużo. mam się zabrać za plan rozwoju zawodowego bo zaczynam staż na kontraktowego ale nie wiem jak w tym planie mam podejsc do kwestii hospitacji przynajmniej raz w miesiacu zajec. przeciez pedagoga praca jest specficzna i nie prowadzi sie zajec systematycznie..no i co z obserwacją zajęć opiekuna, który też jest pedagogiem? będę wdzięczna za wyjaśnienia i za przykładowy plan na maila.
[2008-09-12 20:46:44] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta martilka

Pedagog również prowadzi zajęcia wychowawcze.
Tematyka spotkań z młodzieżą wynika z Programu Wychowawczego i Programu Profilaktyki.
[2008-09-13 11:21:28] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna kslupek

zajrzyj na stronę www.pedagogszkolny.pl. Jestam opis wszystkiego co dotyczy pracy szkolnego pedagoga
----------------------------------------
www.pedagogszkolny.pl
[2008-09-29 14:29:32] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    http://www.pedagogszkolny.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]