Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS


Skocz do »
 
Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 3
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 6002 razy i ma 2 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna iwro4



Dołączył: 2008-08-25
Postów: 1
Status: Nieobecny

confused   Pedagog szkolny po resocjalizacji.

Jestem po resocjalizacji i po psychopedagogice. Od września zaczynam pracę jako pedagog szkolny, czy muszę uzupełnić wykształcenie i robić opiekuńczo- wychowawczą?
Proszę odpowiedzcie.
[2008-08-25 18:31:01] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta ciania

Avatar użytkownika


Dołączył: 2008-09-01
Postów: 5
Status: Nieobecny
Re: Pedagog szkolny po resocjalizacji.

to zależy od dyrektora, generalnie jesli już cie przyjął z takim wykształceniem to znaczy że je akceptuje ;)
[2008-09-01 15:42:20] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta martilka



Dołączył: 2008-09-09
Postów: 23
Status: Nieobecny

Re: Pedagog szkolny po resocjalizacji.

Przeszłam potwierdzanie własnych kwalifikacji (jestem po pedag.społecznej) i wiem, że rozmowy z kolejnymi mądrymi osobami w odpowiednich instytucjach, mogą człowieka dobić.. dotarłam więc osobiście do Ministerstwa -i taka droga jest najlepsza, żeby mieć 100% pewność, że ktoś z miejscowego kuratorium nie podważy czegoś, kiedy staniemy na drodze uzyskiwania stopni awansu zawodowego..

Zacytuję też stanowisko katowickiego kuratorium, które znalazłam w zasobach sieci:

"Wymagania kwalifikacyjne w stosunku do nauczyciela określa art. 9 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. - Karta Nauczyciela. Zgodnie z ustawowym zapisem stanowisko nauczyciela może zajmować osoba, która posiada wyższe wykształcenie z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym lub ukończyła zakład kształcenia nauczycieli i podejmuje pracę na stanowisku, do którego są to wystarczające kwalifikacje.

Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w różnych typach szkół określone są w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków w których można zatrudnić nauczycieli mniemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz.U. nr 155 poz. 1288). Wymienione rozporządzenie obowiązuje od dnia 8 października 2002r. Nauczyciele zatrudnieni w gimnazjum powinni posiadać kwalifikacje określone §3 rozporządzenia wymienionego powyżej.

W przypadku kwalifikacji do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego, ocena kwalifikacji zatrudnionego nauczyciela należy do dyrektora. Pedagog szkolny powinien posiadać takie przygotowanie zawodowe, które będzie gwarantowało wykonanie zadań statutowych pedagoga szkolnego w konkretnej szkole. Zadania pedagogów różnych są odmienne w różnych typach szkół, ponieważ potrzeby dzieci i młodzieży uczęszczającej do konkretnej szkoły są odmienne. Dyrektor szkoły zatrudniając osobę na to stanowisko powinien dokonać także oceny kwalifikacji przyjmowanego nauczyciela pod kątem potrzeb. W opinii Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu wyrażonej w piśmie nr DNS2-1012/104/98 z dnia 31 marca 1998r. absolwenci pedagogiki opiekuńczo wychowawczej, opiekuńczo-resocjalizacyjnej, profilaktyczno-społecznej i terapeutycznej posiadają kwalifikacje do zatrudnienia na stanowisku pedagoga szkolnego."
----------------------------------------
[Edytuj 2 razy, ostatnio edytowany przez martilka (at) 2008-09-25 11:54:55]
[2008-09-25 11:53:50] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]