Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 2
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2965 razy i ma 1 odpowiedź Nastepny wątek
Kobieta m24

Status: Nieobecny

zajęcia psychoedukacyjne

Witam. Czy ktoś z Was prowadzi zajęcia psychoedukacyjne z uczniami. Jeśli tak to czy mogłabym prosić o wskazówki. To znaczy wiem, że to powinna być raczej grupka osób, a nie 1 osoba ale nie wiem czy trzeba pisać do tego jakiś plan itp. Pytam bo w kwestii tych zajęć nie mogę porozumieć się z moim dyrektorem.
[2008-08-25 20:23:32] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna landryn

Status: Nieobecny

Re: zajęcia psychoedukacyjne

Witam,
co prawda nie jestem nauczycielem, a psychologiem, ale zajęcia psychoedukacyjne z dziećmi i młodzieżą prowadziłem wiele razy. Byłem w o tyle lepszej sytuacji, że nie jako pracownik szkoły, ale zewnętrzny psycholog lub jako pracownik służby zdrowia - ominęło mnie pewnie wiele papierów.
Plan zawsze jest potrzebny i przydatny (z praktycznego punktu widzenia). Inaczej wygląda to, kidey chodzi o typową psychoedukację, inaczej zaś, gdy w grę wchodzi trening umiejętności psychologicznych - tu plan też jes tpotrzebny, ale jest też więcej miejsca na spontaniczność, ponieważ jedną nogą zajęcia takaie opierają się na procesie grupowym - tym, co dzieje się miedzy uczestnikami. W każdym razie warto wiedzieć, do czego mają zajęcia doprowadzić i jaką drogą tam dojść.
----------------------------------------
psychologiczno-pedagogiczna.pl
[2008-10-18 19:29:58] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]