Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 7
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 3774 razy i ma 6 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna betrisa

Status: Nieobecny

zmiana przepisów odnośnie liczby dzieci? proszę o pomoc

Jestem nauczycielem wspomagającym w 1 klasie gimnazjum integracyjnej, która liczy 27 osób (4 orzeczenia) reszta uczniów z problemami, opiniami, drugoroczni. Klasa została nazwana w zasadzie dość dziwnie (ogólno-integracyjna). Ponoć zmieniły się przepisy odnośnie liczby uczniów. Szukam, ale nigdzie nie znalazłam. W tej klasie praktycznie nie da się normalnie pracować. Nie wiem jak mam pełnić rolę nauczyciela wspomagającego w takich warunkach. Dopiero początek roku a ja już mam dość jak pomyślę sobie co będzie dalej. Jeżeli ktoś wie coś na temat zwiększenia liczby uczniów w takiej klasie to proszę o jakiś link. Byłabym bardzo wdzięczna. Potrzebuję aktualnych przepisów.
[2008-09-03 18:46:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta magdh

Re: zmiana przepisów odnośnie liczby dzieci? proszę o pomoc

Nic mi o tym nie wiadomo ;/

Skoro zmieniły się przepisy, to poproś wskazanie takiego przepisu...
----------------------------------------
pozdrawiam
[2008-09-04 09:51:26] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna betrisa

Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj rozmawiałam z dyr. ;( teraz były argumenty,że to kwestia oszczędności miasta. Cóż,jak osiwieję to zawsze jest fryzjer;( Pozdrawiam.
[2008-09-04 19:31:50] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta magdh

JA bym tej sprawy tak nie zostawiła. Klasa integracyjna może mieć max 20 osób w tym 3-5 osób z orzeczeniem. Koniec i kropka. Inaczej to nie ma sensu :-(
pozdrawiam
[2008-09-05 08:50:37] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna betrisa

Teraz wynegocjowałam,że klasa na części godzin będzie podzielona. Nie jest idealnie ale więcej już się nie da. Integracja w mojej szkole to w ogóle pomyłka.
Pozdrawiam wszystkich wspomagających.
[2008-09-05 21:09:14] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta jadzia23

Witam - chciałam zapytać, jakie orzeczenia brane są pod uwagę do klasy integracyjnej. Czy dzieci z ADHD mogą uczyć się w takiej klasie? Mam 2 dzieci z ADHD w jednej klasie - czy należy się nauczyciel wspomagający?
[2008-09-15 22:10:13] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta magdh

1.Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydawane przez Poradnię P-P.
2.Tak, mogą.
3. Nauczyciel wspomagający pracuje w klasie integracyjnej z dziećmi, które takowe orzeczenia posiadają.
pozdrawiam
[2008-09-19 17:24:54] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]