Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 1
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1555 razy i ma 0 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna baggins

Status: Nieobecny
Jedność w różnorodności.

OK koniec prowokacji. Porozmawiajmy poważnie, bo wbrew pozorom jestem osobą wyrozumiałą i tolerancyjną. nie mam nic, absolutnie NIC przeciwko ludziom religijnym, niech chodzą do kościoła nawet trzy razy dziennie, niech wysyłają dzieci na religię . to jest kraj demokratyczny, każdy ma prawo mieć swoje poglądy.
Jestem, byłam, będę ZAWSZE przeciwko odbywaniu się tych lekcji w szkołach publicznych, przeciwko płaceniu katechetom pieniędzy z MEN, przeciwko włączaniu się szkoły w akcje typu udział uczniów w rekolekcjach w czasie gdy powinni oni być w szkole i jeszcze zmuszanie nauczycieli do opieki nad tymi uczniami. Jestem przeciwko wywieszaniu na szkolnych korytarzach gazetek o treści katolickiej.
Z tym wszystkim będę walczyć ZAWSZE. Mam prawo jako obywatel tego kraju( gwarantuje mi to konstytucja) do wyznawania jakiej chce religii lub niewyznawania żadnej- co tez czynię. Mam tez prawo do NIEUJAWNIANIA SWOICH POGLĄDÓW. to prawo jest brzydko mówiąc gwałcone, ponieważ nie idąc z uczniami do kościoła muszę szukać za siebie zastępstwa i tłumaczyć , że do owej instytucji nie chodzę.Miałam z tym dawniej problemy, teraz od paru lat mówię otwarcie.
nie rozumiem też, dlaczego szkoła ma współpracować z parafia katolicką a nie np. z Kościołem Świadków Jehowy, których u nas w szkole jest dość dużo?według konstytucji wszystkie wyznania są równe. widać, papier wszystko przyjmie.

Po przeczytaniu wyżej zamieszczonego tekstu przeniesionego tutaj z wątku „nauczyciele muzyki i plastyki” nie ukrywam swojego zdumienia. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony formą wypowiedzi autorki tej wypowiedzi. Oczywiście nie zgadzam się z poglądami jakie zostały tu zamieszczone. Z pewnością wkrótce zaprezentuję własne i postaram się je uzasadnić Jednakże sposób w jaki soma przedstawiła swoje zdanie, jakże odmienny od tego co miałem okazję przeczytać ostatnio, budzi mój prawdziwy szacunek i szczere uznanie. Taki sposób prezentowania swoich racji pozwala mi na nowo uwierzyć, że ludzie wyznający różne poglądy mogą się wzajemnie szanować, mogą ze sobą rozmawiać, wypowiadać swoje racje, bez wrogości, bez agresji, bez obrażania i poniżania innych.
Szczery szacunek.

Z wymienionych wyżej powodów pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek poświęcony dyskusjom na tematy światopoglądowe. Mam nadzieję że różnice w poglądach osób wypowiadających tutaj swoje racje nie będą prowadziły do żenujących awantur ale do poszukiwania jedności wśród ludzi, których czasem tak wiele dzieli.
----------------------------------------
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[2008-09-12 20:07:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]