Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 5
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2980 razy i ma 4 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna saga123

Status: Nieobecny

Naliczanie emerytury

Witam, chciałabym zapytac jak to jest z przejsciem na wczesniejsza emeryture. Slyszalam, ze jesli nalicze ja sobie w tym roku, to pozniej bede mogla odejsc na emeryture kiedy bede chciala. Ale dzis pani w ZUSie powiedziala, ze chcac sobie ja naliczyc musze zerwac stosunek pracy ze szkola. Wiem ze to nie prawda, wiec czy moglabym prosic o jakis konkretny przepis, ktory o tym stanowi?
[2008-09-16 14:33:35] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna jacko

*

Re: Naliczanie emerytury

pani prawde powiedziała bo jak ma naliczyć emeryturę skoro nie ma kwitów a jednym z nich jest świadectwo pracy oraz rozwiązanie stosunku pracy. Możesz co najwyżej poprosić by Ci sprawdzono czy spełniasz wymagania
[2008-09-16 23:37:24] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta anmar

Polska

W grudniu nabyłam prawo do wcześniejszej emerytury. Zus mi naliczył, ale świadczenia będę otrzymywała po przedstawieniu świadectw pracy. Wchodzą w życie przepisy, w świetle których miżna będzie otrzymywać emerytuirę bez rozwiązywania umowy o pracę.
[2009-01-01 23:10:32] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna goslav

confused   Re: Naliczanie emerytury

czy zus Ci naliczył wysokość emerytury, czy tylko okresy skladkowe i nieskładkowe?
jesli wysokośc, to czy mogłabyś zdradzić, jaka to mniej wiecej kwota?
Ja również wstrzeliłam się chyba (wg moich obliczeń) w odchodzące uprawnienia, choć jeszcze nie składałam nic w zusie... zastanawiam się tylko, czy da się z tego przeżyć ...
[2009-02-04 22:35:47] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta anmar

Polska

Witaj, ZUS naliczzył mi wysokoś emerytury. W tym czasie odeszła już koleżanka. Kwoty mamy zbliżone- niecałe 1400 na rękę. Jednak teraz opłaca się poczekać do arca-kwietnia, wtedy będzie nowy i wyższy przelicznik. Zgodni znowymi przepisami możesz pobiarać emeryturę i pracować. Kwota, do której możesz dorobić bez zawieszania wypłaty to około 2ooo brutto , Nie musisz przestawiać świadectwa pracy, tylko zgłaszasz, że chcesz pobiarać i nie musisz zgłaszać pracodawcy tego, że pobierasz emeryturę
[2009-02-05 19:45:41] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]