Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 3
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1516 razy i ma 2 odpowiedzi Nastepny wątek
Kobieta m24

Status: Nieobecny

pomoc materialna dla uczniów

Witam mam pytanie jak w Waszych szkołach organizuje pomoc materialna dla uczniów. Chiałabym sie tym zająć ale nie wiem od czego mam zacząć. Jełi to nie będzie dla Was kłopotem to prosiłabym o wskazówki. Dziękuję
[2008-09-19 14:04:43] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna ania0021

Re: pomoc materialna dla uczniów

Współpraca z MOPS - obiady szkone refundowane dla najuboższych dzieci, stypendia szkolne (przyznawane przez organy prowadzące szkołe tj. Gminy, Urzędy Miasta)- wnioski składa się zwykle na początku września. Bardzo ważna jest identyfikacja dzieci z rodzin najuboższych (czasem wcale nie szukają pomocy materialnej a np. nie mają podręczników, obuwia itp.) Można zorganizowac im wypożyczanie podręczników jesli szkoła ma taką mozliwość lub zrefundować zakup innych przyborów.
[2008-09-23 21:38:32] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna kslupek

Re: pomoc materialna dla uczniów

Możesz poprosić o pomoc proboszczów okolicznych parafii. Często w kościołach zbiera się pieniądze na dożywianie dzieci ( u mnie wspomagają ).
Możesz również porozmawiać z intendentka szkolną, która zamawia towar. U nas udało się namówić dostawcę na sfinansowanie obiadu dla dwóch uczniów ( nie wiem czy nie odczuł tego jako formy szantażu, ale co tam dzieci nie były głodne:) ).
Można również na początku roku zrobić zbiórkę pomocy szkolnych wśród dzieci i rozdzielić najbardziej potrzebującym.
Zobacz stronę www.pedagogszkolny.pl i odnośnik pomoc materialna. Może znajdziesz coś interesującego.
Pozdrawiam
----------------------------------------
www.pedagogszkolny.pl
[2008-09-29 13:00:30] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    http://www.pedagogszkolny.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]