Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 3
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2123 razy i ma 2 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna syla81

Status: Nieobecny

kurator

Witam koleżanki i kolegów po fachu. Mam takie pytanie: czy ktoś może wie jak często powinien się kontaktować ze szkołą kurator zawodowy w sprawie osób będących pod jego opieką???????
[2008-10-16 14:14:03] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna kasiapap1

Re: kurator

Nie wiem jak kurator zawodowy, ale mogę ci napisać jak to wygląda w przypadku kuratora sołecznego. " Społeczny kurator sądowy, któremu powierzono sprawowanie nadzoru powinien:... kontrolować zachowanie podopiecznego w miejscu jego zamieszkania, nauki i pracy." W zakresie obowiązków nie ma mowy o częstotliwości kontaktów ze szkołą. Za to w miejscu zamieszkania co najmniej raz w miesiącu.
[2008-10-21 19:09:21] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta martilka

Re: kurator

Ja równiez mam taką informację, iż kurator nie wskazanej odgórnie "liczby", "częstotliwości" kontaktów ze szkołą. Podstawą jest jedynie dostrzegana potrzeba, gorliwość zawodowa i rozsądek:)
Może być taka sytuacja, że kurator realizując dozór, będzie opierał się jedynie na informacjach uzyskanych w środowisku rodzinnym i wystarcza mu, że rodzice i podopieczny ustnie przekazują "wieści" dotyczące szkoły, ewentualnie zaprezentują "kartki" z ocenami.
Jesli Ty masz kontakt do kuratora zawodowego i pojawiają się problemy, zawsze możesz przekazać informacje, a także zaprosić do współpracy..a najlepiej -przekazać informacje pod warunkiem podjęcia współpracy:)
pzdr.
[2008-11-17 08:59:50] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]