Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS


Skocz do »
 
Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 2
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1803 razy i ma 1 odpowiedź Nastepny wątek
Mężczyzna naloDołączył: 2006-08-13
Postów: 41
Status: Nieobecny

egzami a dyseksja

spotkałam się dziś z koleżanką panią pedagog która powiedziła mi że w tamtym roku przekazała na badania kontrolne wnioski z opiniami nauczycieli - pełną dokumentację na badania kontrolne do poradnii psych -,ped rodzicom. Część rodziców do dnia dzisiejszego nie złożyła tych wniosków w PPP w wyniku czego nie mięli badania kontrolnego bo badanie powinno być w kl. II gimnazjum. Zbliża się egzamin w kwietniu ,zgłosiła we wrześniu uczniów dyrekcji wcześniej że ma 8 dyslektyków, z czego 4 jest po badaniu kontrolnym. Teraz jszcze raz złożyła sama dokumentację o badania kontrolne uczniowie ą w III klasie gimnazjum. Wszyscy rodzice złożyli wnioski do dyrekcji podania o egzamin dla dyslektyków. Czy tak można że mogą donieść te opinie przed egzaminem?
[2008-10-20 15:27:18] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna kslupekDołączył: 2008-09-26
Postów: 12
Status: Nieobecny

Re: egzami a dyseksja

# Opinia poradni powinna być wydana nie później niż do końca września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian/egzamin gimnazjalny, w przypadku uczniów przystępujących do sprawdzianu nie wcześniej niż po ukończeniu klasy III szkoły podstawowej, w przypadku uczniów przystępujących do egzaminu gimnazjalnego nie wcześniej niż po ukończeniu szkoły podstawowej.
# Opinia ta powinna zostać przedłożona w szkole do 15 października roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian lub egzamin gimnazjalny ( w przypadkach losowych orzeczenie lub zaświadczenie lekarskie rodzice/opiekunowie mogą przedstawić w terminie późniejszym, niezwłocznie po jego otrzymaniu ).
----------------------------------------
www.pedagogszkolny.pl
[2008-10-22 00:50:51] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    http://www.pedagogszkolny.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]