Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS


Skocz do »
 
Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 1
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 3128 razy i ma 0 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna dcpDołączył: 2009-01-11
Postów: 21
Status: Nieobecny

Szkolenie:SYSTEMOWA TERAPIA RODZIN

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie:
Termin:17- 18.01.2009
Adresaci: Szkolenie jest adresowane do osób pracujących z rodzinami, zarówno do psychologów, pedagogów, terapeutów, lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, jak i studentów wymienionych kierunków oraz wolontariuszy doświadczający w swojej pracy niedostatków metod terapeutycznych. A w programie: W jaki sposób pomóc rodzinie, której jeden lub kilku członków przejawia zaburzenia funkcjonowania? Jakimi narzędziami można się wspomagać w pracy z rodziną?
Celem szkolenia będzie odpowiedzieć na te pytania. Szkolenie stanowi okazję do ujrzenia problemów rodzin w nowym świetle, zgodnym z naturalnym cyklem życia rodziny. Dostarcza wiedzy z zakresu terapii rodzin w ramach podstawowych nurtów psychologii. Podczas szkolenia szczególny nacisk zostanie położony na rozumienie zaburzeń występujących w rodzinie zgodnie z ujęciem systemowym. Uczestnicy będą mieli możliwość ugruntowania własnych umiejętności dotyczących nawiązania kontaktu z rodziną, wypracowania kontraktu, analizy systemu rodzinnego.
Tematyka:
1. Podstawowe założenia terapii rodzin.
2. Założenia systemowej terapii rodzin.
3. Pierwsza sesja z rodziną – nawiązanie kontaktu, kontrakt.
4. Cykl życia rodziny i trudności na każdym etapie rozwoju rodziny.
5. Metody pracy z rodziną: genogram, pytania cyrkularne, praca na symbolach, rzeźba rodzinna.
6. Warunki skuteczności terapii rodzin.
7. Interwencje systemowe.

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.
Wszystkie wymienione szkolenia odbędą się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.
[2009-01-11 13:49:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]