Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 1
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1639 razy i ma 0 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna rrrenia

Status: Nieobecny
confused   Chcę dorobić-pomóżcie rozwiać wątpliwości

Moja sytuacja jest taka: pracuję 13 rok jako nauczycielka. Moja
pensja wynosząca obecnie 2 tys. zł jest niewystarczająca. Tu, gdzie mieszkam, nie mam możliwości dorobienia sobie zgodnie z
wykształceniem (ani korepetycje, ani dodatkowe godziny czy
prowadzenie kursów - próbowałam, walczyłam, ale nic mi z tego nie wyszło).

Ale...

Mam 1 hektar ziemi rolnej. Chciałabym zafundować sobie jakiś
zastrzyk finansowy w związku z tą ziemią. Myślałam o posadzeniu świerków, jodeł i sprzedaniu tego przed którymś Bożym Narodzeniem. Co Wy na to? Czy chęć zasadzenia tych drzewek muszę gdzieś zgłosić?
Jeśli tak, to gdzie?

Rozważam jeszcze handel na targu - warzywa, owoce, ewntualnie ciuchy i buty. Na targu ciuchy i buty idą, ale muszą być tanie; tyle wiem od handlujących, tym nie handlowałam, ale będąc licealistką i studentką, handlowałam warzywami i owocami (pochodzę z rodziny, która zajmowała się uprawą warzyw i owoców). Sprzedawaliśmy dobra wyhodowane przez siebie. Teraz chyba musiałabym założyć działalność gospodarczą na taki handel. Statusu rolnika raczej mieć nie mogę, bo
nie jestem na KRUS-ie tylko na ZUS-ie. Praca nauczycielki byłaby moją podstawową, handel - dorobieniem.

Co o tym sądzicie? Może mi coś podpowiecie, co byście zrobili na
moim miejscu? Dodam, że nie mam kokosów uskładanych na rozkręcenie tej działalności, ale mam samochód i parę groszy na początek; na rejestrację, nasiona, sadzonki i niewielkie zakupy wystarczy.

Największy dylemat, jaki mam dotyczy tego, czy jako nauczycielka mogę prowadzić działalność rolniczą? A jeśli chciałabym to zrobić, to jakie kroki powinnam przedsięwziąć?

Z góry dziękuję za pomoc.
[2009-02-12 09:23:05] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]