Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 2
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1686 razy i ma 1 odpowiedź Nastepny wątek
Mężczyzna jazzabell

Status: Nieobecny

Zgodzić się na pół etatu, czy na wypowiedzenie?

Witam Forumowiczów!
Mam dylemat - w szkole, w której jestem zatrudniona od 12 lat na zasadzie mianowania - umowa na czas nieokreślony, ciągle ubywa uczniów, a w związku z tym - godzin.
Dyrektor proponuje ograniczenie godzin do połowy etatu lub wypowiedzenie.
Sama nie wiem, co robić. Myślałam, żeby przyjąć te pół etatu, ale jak tak dalej pójdzie, to za rok będzie to ćwierć etatu. Wiem, że otrzymując wypowiedzenie mam prawo do odprawy lub przeniesienia w stan nieczynny. Dodam, że od kilku lat leczę się u foniatry, byłam na rocznym urlopie na poratowanie zdrowia. Może starać się o rentę?
Proszę o pomoc i informacje - może ktoś już to przerabiał.
Pozdrawiam
Jazz
[2009-04-01 08:59:20] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna jacko

*
Status: Nieobecny

Re: Zgodzić się na pół etatu, czy na wypowiedzenie?

A to zależy od kilku czynników. Teoretycznie najkorzystniej jest byc w stanie nieczynnym bo pensja zasadnicza jest wypłacana przez 6 miesięcy więc do końca lutego zatem po podwyżkach od kolejnego roku obejmą Cię one za dwa miesiące. Ponadto bedąc w stanie nieczynnym można podjąc zatrudnienie w tej samej lub innej szkole. Idealnie byłoby gdyby dyrektor zatrudnił Cię na dodatkową umowę na te 1/2 etatu do końca stanu nieczynnego (tylko tak może Cie zatrudnić) ale potem może zawrzeć nową umowę do końca zajęć szkolnych. Zatem pod względem również finansowym takie wyjście jest najkorzystniejsze. Oczywiście o ile dyrektor na to pójdzie.

Z drugiej strony przyjęcie ograniczenia wymiaru etatu do 1/2 nie pozbawia Cię statusu nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania i za rok, kto wie, może będzie inaczej i jakieś godziny się znajdą lub możliwość podjęcia pracy w innej placówce albo wtedy dopiero stan nieczynny i to co wyżej opisałem...

wybrać musisz sama..
----------------------------------------
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez jacko (at) 2009-04-01 19:41:45]
[2009-04-01 19:39:57] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]