Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 5
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 4759 razy i ma 4 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna aniax

Status: Nieobecny

Dodatkowa godzina w pensum - jakie zajęcia?

Jakie zajęcia będziecie prowadzić w ramach dodatkowej godziny ? ja planuję zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży ale szukam jakiejś chwytliwej nazwy :) może mi ktoś podsunie jakiś pomysł?
[2009-09-02 16:06:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna ula128

Re: Dodatkowa godzina w pensum - jakie zajęcia?

Ja myślę o zajęciach warsztatowych w tematach jak pokonywać problemy, a także o asertywności. Byłabym wdzięczna za podanie mi jakiś publikacji z zabawami i grami, które można by potraktować jako przerywniki w zajęciach. Tylko nie bardzo wiem jak gimnazjalistów zachęcić, bo oni na takie luźne zajęcia chętnie by przyszli, gdyby one były zamiast matematyki czy polskiego, ale po 7 lekcji to nie koniecznie chcą zostać i w zasadzie im się nie dziwię. A takie zajęcia mają sens tylko wówczas gdy udział jest dobrowolny. Najbardziej przydałyby się tym uczniom, których wszędzie pełno laughing, tylko ich to już raczej nie zmuszę. smile
[2009-09-09 20:09:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna ania0021

Podbijam wątek. Nowy rok czas zacząć i znów ten sam problem - jakie zajęcia w ramach tej nieszczęsnej godziny, a raczej dwóch od tego roku. Podrzucajcie jakieś pomysły.
[2010-09-01 12:42:07] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta dacota

Witam wszystkich- Ja realizowałam poprostu zajęcia korekcyjno- kompensacyjne dla dzieci z opiniami z PPP z wybraną grupą( 4 uczniów z dwóch klas), w tym roku też mam problem bo to 2e godz a to zawsze trudno zgrać plan kilku uczniów. Ponadto wszelkiego tyypu zajęcia wyrównawcze- a to przeciez jako pedagodzy umiemy najlepiej, a ponadto do zajęć o charakterze terpeutycznym najłatwiej przekonac i namówić uczniów oraz rodziców. Powodzenia.
[2010-09-01 22:18:43] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta martilka

Polecam zajęcia w oparciu o program edukacyjno-terapeutyczny "Ortograffiti"(wyd.Operon).Program skierowany jest przede wszystkim do dyslektyków (ale tym bardziej sprawdza się w przypadku uczniów bez diagnozy dysleksji,a przejawiających trudności w pisaniu i czytaniu).
W naszej szkole Program przynosi efekty (pracuję z gimnazjalistami). Jest to naprawdę profesjonalne wsparcie tej grupy dzieci. Prowadzenie zajęć nie wymaga kwalifikacji w zakresie terapii pedagogicznej. Uczniowie zakupują ćwiczenia i pracują w tempie dostosowanym do swoich możliwości.
Zajęcia z wykorzystaniem tej serii ćwiczeń, przyniosą na pewno wiele korzyści uczniom- a pedagogowi satysfakcję (która przytłumi fakt koszmarnych oświatowych nowości).
[2010-09-23 23:27:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]