Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 2
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2527 razy i ma 1 odpowiedź
Mężczyzna pit623

Polska
Status: Nieobecny
Pomocy!!

Witam wszystkich. Mam kłopot. Chcę się zabrać za robienie prezentacji maturalnej na ustną maturę z języka polskiego na temat: "Zjawy, duchy, sny w polskiej literaturze. Przedstaw zagadnienie na wybranych przykładach" Książki wiem jakie wybrać do literatury podmiotu, ale nie wiem jak zacząć ogólnie tą prezentację (zawsze miałem problem z rozpoczęciem smile )
Moje książki, które wybrałem to: "Dziady" cz. II i III, "Kordian", "Wesele". Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły na inne książki to będą mile widziane biggrin
Ale najbardziej zależało by mi na pomocy napisania wstępu na wyżej podany temat tongue
Proszę o kontakt pod numerem gg: 13951243 lub pod mailem pit67@op.pl
Z góry dziękuję smile
----------------------------------------
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez pit623 (at) 2010-03-02 19:16:37]
[2010-03-01 17:59:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    13951243 [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna pit623

Polska
Status: Nieobecny
Re: Pomocy!!

Witam ponownie :)
Udało mi się coś z siebie wyciągnąć :)
Napisałem wstęp, ale nie jestem pewien, czy może on tak wyglądać :)
Sen jest pewnym tworem ludzkiej aktywności umysłowej, w trakcie jego uśpienia. Pomimo tego, że podczas snu nasz organizm odpoczywa, regeneruje siły, zawsze jest on związany z działaniem naszej świadomości. Zygmunt Freud- austriacki psychiatra, zajmował się analizą snów swoich pacjentów. Uważał on, że sny dotyczą naszej podświadomości i za ich pomocą można ustalić skąd biorą się różnego rodzaju lęki i fobie. Sen czasami może być podobny do widzenia zarówno kiedy śpimy jak i w stanie czuwania. Podczas snu, a także, gdy "śnimy na jawie" w najmniej oczekiwanym momencie może ukazać się duch, który zazwyczaj ma coś do przekazania osobie śniącej. Duchy według spirytystów i w folklorze ludowym są istotami inteligentnymi, żyjącymi po śmierci człowieka, które bytują w świeie pozamaterialnym i przesyłają informacje za pośrednictwem mediów lub bezpośrednio. Według tej koncepcji duch i dusza to synonimy. Duchy mogą ukazywać się poprzez medium, zmieniając jej wygląd i wagę dzięki mieszaniu fluidów, lub przemawiając i wykonując inne czynności za pośrednictwem medium. Duchy mogą komunikować się w sposób widzialny poprzez dźwięk, dotyk, hałas, zapach, pismo, poruszanie przedmiotów, rysunek, muzykę itp. W polskiej literaturze można spotkać wiele przykładów, które ukazują pojawianie się duchów. W dalszej części prezentacji postaram się podać przykłady tekstów, w których pojawiaja się duchy,komu się objawiają, a także przedstawić ich funkcjonalność i kontekst w utworze.

Mógłby ktoś go sprawdzić i podać jakieś uwagi dotyczące jego??
Bardzo byłbym wdzięczny :)
----------------------------------------
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez pit623 (at) 2010-03-03 17:25:50]
[2010-03-03 17:25:03] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    13951243 [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]