Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS


Skocz do »
 
Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 1
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2307 razy i ma 0 odpowiedzi Nastepny wątek
Kobieta jedz_smacznie_i_zdrowoDołączył: 2010-11-22
Postów: 1
Status: Nieobecny

Program edukacyjny "Jedz smacznie i zdrowo" dla gimnazjów

Federacja Polskich Banków Żywności i marka WINIARY mają przyjemność zaprosić szkoły gimnazjalne do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Jedz smacznie i zdrowo”.
Program organizowany jest pod patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych.
Misją „Jedz smacznie i zdrowo” jest przypomnienie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach akcji chcemy uwrażliwić młodzież na tak ważne problemy społeczne jak marnowanie żywności i niedożywienie.
Na specjalnie przygotowanej strony internetowej www.jedzsmacznieizdrowo.pl nauczyciele mogą zgłaszać klasy
i pobrać gotowe scenariusze lekcyjne na temat zdrowego odżywiania – cztery różne do wyboru. Do zgłoszonych klas wysyłamy materiały dydaktyczne w postaci plakatów edukacyjnych do zawieszenia w klasach. Scenariusze zajęć powstały we współpracy z metodykami, dzięki czemu są zgodne z programem nauczania w gimnazjum i stanowią doskonałe uzupełnienie wiadomości z innych przedmiotów takich jak np. biologia czy chemia.
Dodatkowo w ramach programu, nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy do udziału w konkursie. Dwadzieścia zwycięskich klas otrzyma dla swych szkół nowoczesne tablice multimedialne, a kolejne pięćdziesiąt wyróżnionych klas odwiedzi specjalnie przygotowany truck z mobilną kuchnią, w którym odbędą się warsztaty dla młodzieży.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się ze scenariuszami zajęć oraz regulaminem konkursu.
[2010-11-22 12:34:52] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]