Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 28
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 2847 razy i ma 27 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna bma

Status: Nieobecny
Popieram Prawo i Sprawiedliwość

A także PJN, Solidarną Polskę, UPR, Kongres Nowej Prawicy, a siłą rozpędu także nawet Prawicę Rzeczypospolitej. Prawdopodobnie wiele osób spytałoby, jak to możliwe, że człowiek otwarcie deklarujący swój ateizm, liberalne poglądy na różne kwestie społeczne typu eutanazja, aborcja, in vitro, itd., może popierać tak wsteczne i zaściankowe ugrupowania?
Otóż obserwuję z niesmakiem i coraz większą niechęcią wydarzenia polityczne ostatnich 5 lat i tak siedząc przed ekranami czy to telewizora, czy komputera, w przerwie między pisaniem jednego, a drugiego sprawozdania na laboratorium, jestem coraz bardziej zaniepokojony o stan polskiego państwa pod rządami Platformy Obywatelskiej. Właściwie to zdolny publicysta, np. Rafał Ziemkiewicz lub jemu podobny, mógłby napisać kilkutomową książkę na temat grzechów, zaniechań, błędów, wypaczeń, przewin, kłamstw, i niemądrych decyzji lub zaniedbań, które poczyniła ta władza. Sam nie jestem taki zdolny, więc nie chcę wymieniać ich tylu, bo strasznie bym się wkurzył. Nie chodzi mi tylko o katastrofę smoleńską, (fakt, że nawet tzw. wojna o krzyż nie była w stanie reanimować tego forum świadczy o jego definitywnym obumarciu i nie liczę, że niniejszy wątek cokolwiek zmieni), chodzi mi o to, że bilans rządów PO, zwłaszcza gdyby odnieść go do oczekiwań, jakie rozbudziła ta partia w 2005r., jest skrajnie negatywny. Ten bilans w sposób miażdżący dowodzi zupełnej nieudolności tej ekipy, która pogrąża się z dnia na dzień. Wykazanie, jak naprawdę wyglądają efekty ich polityki, przesądzić powinno o bezpowrotnej utracie przez nich wpływu na życie publiczne najniższego nawet szczebla. Tymczasem mamy do czynienia z bezprecedensową powtórką poprzedniej kadencji, która jak się okazuje nie była złym snem, o którym można by zapomnieć, lecz smutną rzeczywistością.

Wymieńmy choć jeden sukces rządów Tuska. Nie ma po prostu ani jednego. Orliki? Nie rozśmieszajcie mnie. Wokół nich różnego rodzaju eksperci także mnożą wątpliwości, ponieważ wiele z nich nie spełnia norm bezpieczeństwa, sztuki budowlanej, a i ich finansowanie nie zawsze odbywało się w sposób czysty. Euro? Sam fakt przyznania Polsce Euro jest "zasługą" Jarosława Kaczyńskiego i Michała Listkiewicza oraz ukraińskiego biznesmena Surkisa, którzy wywalczyli dla nas w UEFA organizację mistrzostw. Piszę "zasługę" w cudzysłowiu dlatego, że samo to EURO jest dla mnie jakimś koszmarem, który nigdy nie powinien mieć miejsca. Gdyby to ode mnie zależało, żadna tego typu wielka impreza by się nie odbyła, gdyż oznacza ona dla kraju olbrzymie koszta przy niewielkim zysku. Jeżeli wyvudowanie jednego tylko stadionu idzie w milardy złotych, to jest to zastanawiające. Przecież stadion to nie jest jakiś Bóg wie jaki budynek na miarę najwyższego wieżowca świata, stadiony budowano już w starożytności, plany są gotowe, ziemia należy do miasta, nie powinno to kosztować więcej niż 100 mln zł wg mnie. Z pewnością jednak zamiast marnotrawić tyle kasy na bezużyteczne stadiony i inne igrzyska, powinno się te pieniądze przeznaczyć na edukację (jeżeli już musi być państwowa). Za miliard złotych można by zrewolucjonizować polska edukację, tak, aby uczniowie mieli np. możliwość realizacji własnych, wymyślonych przez siebie inicjatyw. Np. można by zbudować w każdej szkole laboratorium fizyczne i udostępnić je uczniom po godzinach. Można by zrobić wiele rzeczy, aby polska szkoła nie była tak rachityczna i nudna. Ale nie, my wolimy igrzyska i stadiony, które będą stały i przynosiły straty.
Ale mniejsza o to.

Z autostrad są nici, zbudowane zostały tylko pewne odcinki - oczywiście te, które łączą Polskę z centralą - czyli Berlinem. Na kolei - katastrofa. W służbie zdrowia - burdel jakiego świat nie widział. W edukacji - marazm i atak na polską tożsamość narodową poprzez usuwanie lekcji historii. Zamiast nowoczesnej edukacji i kultury mamy za to nachalną promocję lewactwa i propagandy homoseksualnej (Kongres Kultury, dokładanie do Krytyki Politycznej przy jednoczesnej dryskryminacji kwartalników konserwatywnych i Radia Maryja). Zamiast obiecywanych niskich i prostych podatków mamy wysokie podatki, wysokie ceny benzyny, wysoki VAT na książki, oraz podwyższanie wieku emerytalnego, co przy długości życia Polaków znacznie niższej od średniej unijnej jest posunięciem debilnym. Jednośnie mamy gigantyczny wzrost zatrudnienia w administracji publicznej. Można by wymieniać tak w nieskończoność, polityka zagraniczna polegająca na podpisywaniu w ciemno wszystkiego, co przychodzi od Niemiec i Brukseli, infantylne "pojednanie" z Rosją, która ma nas głęboko w d*** i się z nas śmieje, że dajemy sobie naliczać najwyższe opłaty za gaz w Europie, port w Świnoujściu, prezydent odznaczający się wybitną niekompetencją i infantylnością, a do tego irytujące wmawianie nam w kółko, że jest naprawdę świetnie, żebyśmy nie straszyli i nie dzielili Polaków, bo przyjdzie Kaczor i dopiero będzie jazda. A niech przychodzi, dla mnie Kaczor jest bardziej wiarygodny niż ktokolwiek inny. A na szczeblu lokalnym? Równie głupio: wszędzie w terenie likwiduje się szkoły, urzędy pocztowe, sądy rejonowe, komisariaty policji, państwo się zwija do metropolii, a w zamian realizowane są tzw. "inwestycje", z tym że głównie o charakterze rozrywkowo-reakreacyjno-sportowym, czyli gawiedź choć biedna, to niech ma jakąś namiastkę życia jak na Zachodzie. Nic to, że na żadne z normalnych uciech, takich jak pójście na korty tenisowe, nie ma pieniędzy, bo nie ma pracy, ale przynajmniej można pochodzić po "zrewitalizowanym" parku - u mnie np. lokalna Platforma tak "zrewitalizowała" partk, że trzeba chodzić w gumiakach po alejkach, bo nie w smak im było położyć zwykły, poczciwy asfalt, ci genialni "światowcy" musieli nasypać jakiegoś efektownie wyglądającego żwiru, który teraz stał się błockiem. Jednocześnie ten park o sporej powierzchni - uwaga!! ogrodzili supereleganckim, masywnym, metalowym płotem, jakiego nie powstydziliby się właściciele willi w Konstancinie. Musiał kosztować co najmniej kilkaset tysięcy. Ale po jakiego wafla ogradzać park - czy któryś z klakierów PO mi wytłumaczy?

Jedyna zaleta polityków PO jest taka, że ładnie wyglądają w telewizji. I to jest jedyna rzecz, którą mogę wskazać na plus. To trzeba im przyznać. Czy to jednak nam ma wystarczyć - wątpię. Nawet to, czym się ostatnio chwalą, np. sprawnie przeprowadzoną akcją ratowniczą przy okazji katastrofy kolejowej, to zasługa ś.p. Z. Religi, który był twórcą ustawy o ratownictwie medycznym i nawet to jego ekipa zakupiła helikoptery. Właściwie większość pozytywnych rzeczy, które dzisiaj wychodzą, to tak naprawdę zasługa poprzedniej ekipy, czyli PiS-u, który choć rządził tak krótko i miał tak niekorzystną koalicję i był narażony na frontalny atak mediów, zrobił całkiem wiele dobrych rzeczy.

Trzeba jednak sobie jasno zdać sprawę z tego, że nawet jeśli dzisiaj są realizowane pewne inwestycje, np. dworce kolejowe, oszyszczalnie ścieków itd. i bezrobocie się zmniejszyło, to tylko dzięki środkom unijnym. Inna kwestia, czy są prawidłowo wykorzystywane, ale jedno jest pewne: gdyby nie ta unijna kroplówka i gdyby nie to, że kilka mln Polaków wyjechało do bardziej sprzyjających krajów, to w Polsce nadal mielibyśmy do czynienia z sytuacją, jaka była za rządów AWS i potem SLD, czyli bezrobocie ponad 20%. Wszyscy pamiętamy co się działo: strajki i ogólne narzekania. Skończy się kroplówka i to wróci. Dlaczego? Bo żadna z obietnic Tuska dotycząca gruntownych reform nie została i nie zostanie zrealizowana, gdyż jest to ekipa, która nie zamierza niczego robić, bo szkoda sobie brudzić rąk. Tusk doskonale wie, że gdyby cokolwiek zacząłby działać ponad zwykłym administrowaniem, skończyłoby się to radykalnym spadkiem notowań w sondażach i końcem jego kariery. A ma ona zmierzać wyraźnie ku jakiemuś ważnemu stanowisku w strukturach UE, na co Tusk liczy i całą politykę podporządkowuje tylko temu celowi, kosztem obecnych i przyszłych pokoleń tracących z każdym miesiącem szansę na odwrócenie niekorzystnego trendu cywilizacyjnego, w jakim znajduje się nasz kraj od kilkuset lat.
Nominalnie oczywiście PO jawi się jako po prostu partia modernizacyjna i liberalna, dlatego teoretycznie byłoby mi do niej bliżej. Tak naprawdę jednak jest to po prostu partia władzy, banda cwaniaków i karierowiczów, którzy gdy tylko coś działoby się w Polsce naprawdę złego - czmychnęliby czym prędzej na Florydę.

Dlatego właśnie popieram PiS, PJN, SP, PR, UPR, KNP itd., a brzydzę się takimi partiami jak PO, Ruch Palikota, SLD. Po tej lewej stronie widzę absolutny cynizm, nihilizm, infantylność, totalne lekceważenie i niezdolność do zdefiniowania czegoś takiego jak "polski interes narodowy", a po drugiej widzę autentyczną troskę o to, żeby polityka była robiona na poważnie i dla Polski, a nie dla przypodobania się lewackim unijnym elitom. Kiedy widzę przedstawiciela PO, RP lub SLD, dokładnie tak to widzę: zero jakiejkolwiek próby czy pochylenia się z troską nad tym, co jest dobre dla Polski, a nawet próba odcięcia się od samego pojęcia "Polski" jako pewnej istotnej odrębności i tożsamości, która mogłaby mieć dla nas jakieś znaczenie, natomiast 100% pewności siebie i motywowanej ideologicznie frazeologii. I dlatego właśnie widzę różnicę, kiedy widzę (nie wszystkich wprawdzie) przedstawiciela prawicy, który według mnie stara się na poważnie argumentować za jakimiś rozwiązaniami - mam wtedy jasne odczucie, iż robi to z przyczyn wyłącznie patriotycznych. I dlatego te partie mają jak dla mnie gigantyczną przewagę nad beznadziejną bandą nieudolnych karierowiczów z PO.
----------------------------------------
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2012-03-23 00:19:03] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

Re: Popieram Prawo i Sprawiedliwość

(fakt, że nawet tzw. wojna o krzyż nie była w stanie reanimować tego forum świadczy o jego definitywnym obumarciu i nie liczę, że niniejszy wątek cokolwiek zmieni)".

A fajnie nam tu było, co??
To były czasyyyy....
Odeszliśmy, to i forum padło.
Nie docenili nas, co?

Może jakiś "ryplej"?
Ściągniemy ludzi...pogadamy znów o wszystkim...pokłócimy się...
[2013-09-01 00:01:31] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Ha, koma, witaj! :D Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że Cię tu widzę :D Kupę lat :)

Dobry pomysł, żeby zreanimować to forum. Nie wiem tylko, co na to reszta. Artur pewnie definitywnie dał dyla, a szkoda. Od razu ostrzegam: tym razem będę występował w roli katola i radykalnego obrońcy Kościoła ;) Znalazłem sobie nową zajawkę - odgrywanie "pożytecznego idioty Kościoła" ;)
[2013-09-01 23:37:22] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

Szalony jak zwykle:))

Oj, chyba wiem, gdzie jest Arti;)

...i Boudicca...i Krakowiak czasem mi mignie...i Justyna...
[2013-09-11 16:01:42] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Gdzie??
[2013-09-11 18:58:02] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

bma, jesteś tam gdzieś?

Wszystkiego dobrego życzę "na ten Nowy Rok" smile

Leci jakoś??

A swoją drogą - i tu powtórzę się - szkoda tego forum, nie?

Padło, gdy nas wywalili.

Sprzedali kurę, która znosiła złote jaja, hihihiiii laughing laughing
[2013-12-30 14:10:52] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna jacko

*

bma, jesteś tam gdzieś?
Wszystkiego dobrego życzę "na ten Nowy Rok" smile
Leci jakoś??
A swoją drogą - i tu powtórzę się - szkoda tego forum, nie?
Padło, gdy nas wywalili.
Sprzedali kurę, która znosiła złote jaja, hihihiiii laughing laughing

a to nas wywalili? nic o tym nie wiem...
w każdym razie szkoda, że umarło to forum. Jak patrzę na statystyki postów zamieszczonych przez użytkowników to nie licząc admina zajmuję pierwsze miejsce w dalszym ciągu a Ty komo na pudle drugi stopień dzierżysz. A i bma w punktowanej szóstce jest :-)
[2014-01-04 19:51:06] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta xeromuza

Miło po tak długim czasie móc się zalogować...
jakby nie było:
Wszystkim Wszystkiego Lepszego w Nowym Roku 2014
wielu sukcesów i przyjemnych chwil na niezobowiązujące coffee coffee
[2014-01-06 20:09:46] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

a to nas wywalili? nic o tym nie wiem...

Może nie dosłownie, ale jakoś tak:)
[2014-01-13 17:23:29] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta boudicca

Gdzie??
#

W lazni.
Sa ludzie, ktorzy widza szklanke w polowie pusta. Sa tez tacy, ktorzy widza ja w polowie pelna.
A ja widze miejsce do nalania wodki
:D

[2014-01-13 19:18:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]