Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 93
Postów: 93   Stron: 10   [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | Następna strona ]
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 3827 razy i ma 92 odpowiedzi Nastepny wątek
Kobieta koma

Status: Nieobecny
Dziwisz zdradził Jana Pawła II?

Papież wyraźnie określił w testamencie, co zrobić z jego osobistymi notatkami.
Spalić!
Dziwisz je publikuje.

Świetnie pasuje tu powiedzenie mojej babi; "po śmierci doopa nie rządzi".
Wojtyła truchłem - zatem zarabiajmy na nim, wbrew jego woli.

Obrzydliwe i niemoralne.
[2014-01-22 17:47:39] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Re: Dziwisz zdradził Jana Pawła II?

No cóż,

Kolejna prowokacyjna, tyle tylko, że pogardliwa i ordynarna wypowiedź. Tym razem ze strony Komy.

Wątpię czy ktoś jeszcze będzie chciał się wpisywać pod tego rodzaju wypowiedziami. No chyba że Boudicca, ona preferuje podobny styl pogardliwego i prostackiego wypowiadania się o hierarchach Kościoła.

Okazuje się, że przez te lata mało kto się tutaj czegoś pożytecznego nauczył. Zwykłe prostactwo i tyle.

Żal...
----------------------------------------
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[2014-01-22 18:18:25] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

Gdzie widzisz prowokację, baggins?
Chyba że w postepowaniu Dziwisza.

Ustalmy fakty - bo o tym, że Ty będziesz za wszelką cenę bronił hierarchów, nie ma watpliwości.

Papież zostawił decyzję, że należy jego notatki spalić?
TAK.

Wykonać wolę papieża miał Dziwisz?
TAK.

Spalił notatki osobiste papieża?

NIE!

UPUBLICZNIŁ JE!!

To Dziwisz zachował się ordynarnie i pogardliwie wobec WOLI PAPIEŻA. PRZEROBIŁ JĄ NA KASĘ...KASĘ...KASĘ...

To TY, baggins, niczego nie możesz się nauczyć... laughing
[2014-01-22 18:46:59] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Ale papieżowi chyba żadna krzywda się nie stała, skoro już nie żyje?
Przecież jest to zupełnie obojętne, co będzie z nami po śmierci i czy te elementy testamentu, które dotyczą nas samych, zostaną wypełnione, czy nie.
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2014-01-22 18:47:45] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

Ale papieżowi chyba żadna krzywda się nie stała, skoro już nie żyje?
laughing
laughing laughing
Bma...przestań gadać głupoty, co??
[2014-01-22 18:49:18] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Koma

Jak na razie w ogóle nie odniosłem się do merytorycznej zawartości Twojej wypowiedzi. Za chwilę to uczynię.
Ja tylko zwróciłem uwagę na to jakich sformułowań używasz odnosząc się do hierarchów Kościoła.

Cytuję

Wojtyła truchłem - zatem zarabiajmy na nim, wbrew jego woli

Takim językiem posługuje się nauczyciel?
W ten sam sposób wyrażasz się również w szkole na lekcjach..?
Bardzo wątpię.

Co do samego meritum tematu jaki zaproponowałaś.

Owszem jeżeli (podkreślam słowo "jeżeli") Błogosławiony papież Jan Paweł II faktycznie nakazał spalenie swoich notatek, to tak stać się powinno. Osobiście nie znam Testamentu papieża i nie wiem czy coś takiego było tam faktycznie zapisane czy nie.

Jeżeli nawet coś takiego się stało wbrew woli papieża, to sugestia o tym, że jedynym motywem decyzji o opublikowaniu tych zapisków, był motyw finansowy, to też uważam, że taka interpretacja tej decyzji jest interpretacją nazbyt swobodną.

W życiu wielkich ludzi często tak bywa, ze ich decyzje czy prośby podyktowane na przykład ich skromnością czy pokorą nie są respektowane przez potomnych. Jan Paweł II też nie chciał aby budowano mu pomniki. A jednak je budowano. Myślę że te monumenty bardziej były potrzebne ich budowniczym niż papieżowi. Zatem skoro były im potrzebne to je budowali nawet wbrew woli papieża. Taka jest już natura ludzka.

Tu warto zauważyć że nie zawsze tego rodzaju nieposłuszeństwo musi wynikać z jakichś niskich pobudek. Może, ktoś uznał, że te prywatne zapiski papieża zawierają, jakieś treści, które mogą przyczynić się do jakiegoś dobra dla ich czytelników?

Nie wiem.
Nie czuję się uprawniony do dokonywania tego rodzaju sądów.
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez baggins (at) 2014-01-22 19:08:21]
[2014-01-22 19:04:49] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta boudicca

Papież wyraźnie określił w testamencie, co zrobić z jego osobistymi notatkami.
Spalić!
Dziwisz je publikuje.

Świetnie pasuje tu powiedzenie mojej babci; "po śmierci doopa nie rządzi".
Wojtyła truchłem - zatem zarabiajmy na nim, wbrew jego woli.

Obrzydliwe i niemoralne.

w gruncie rzeczy nie od dzis wiadomo, ze hieny rzucaja sie pierwsze. tutaj mamy do czynienia z cmentarna najgorszego typu - bo nieetyczny i niemoralny czyn jeszcze usprawiedliwia.
Zachowanie Dziwisza mnie nie dziwi - opublikowal juz swoje teksty, czas na cudze, prawda? Z czegos trzeba zyc, kasa nie pies - sama na zawolanie nie przyleci.
W sumie jedynie szkoda, ze okazal tak wielki brak szacunku wobec woli tego, ktory uwazal go za przyjaciela.
Sa ludzie, ktorzy widza szklanke w polowie pusta. Sa tez tacy, ktorzy widza ja w polowie pelna.
A ja widze miejsce do nalania wodki
:D

[2014-01-22 20:01:39] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

To nie ja nazywam zmarłego Wojtyłę truchłem - tak myśli o nim kapciowy i jemu podobni, to jest ich sposób myślenia. Zacytowałam tylko - nie przekręcaj.

Papież wyraził swoją wolę.
Zlecił "podwładnemu" wykonanie polecenia.
Dziwisz wystąpił wbrew woli papieża, a więc okazał nieposłuszeństwo, złamał śluby.
Nie pierwszy już raz kupczy...(vide: tampony z krwią) i podejmuje nietrafione decyzje (Wawel)

Dlaczego nie odniesiesz się do tego??
Zawsze, gdy temat śliski, a logika oraz moralność i mądrość nakazywałyby wyrażenie "niewygodnego" zdania, baggins mówi "Nie wiem.
Nie czuję się uprawniony do dokonywania tego rodzaju sądów".

Kajecik działa?
Perfidia do n - tej potęgi: nie ma NIC ważniejszego od korzyści, jakie można wynieść dla władzy i pieniędzy hierarchów oraz ich wybielić.

Jest mi po prostu bardzo przykro i wstyd ze względu na szacunek, jakim darzyłam Wojtyłę - nienajlepszy papież...nienajlepszy pisarz...przymykający oczy na zboczenia wśród kleru, ale człowiek ciepły, ludzki...samotny z zaufanym kapciowym, który go po prostu olał, gdy bidulkowi się zmarło.
Jest albo głupi, albo wyjątkowo zarozumiały - na tyle, aby zmieniać wolę papieża.

Szkoda, baggins, że nie chcesz zdradzić swojego zdania, bardzo glęboko skrywanego - bo nie uważam, abyś go nie miał.
[2014-01-22 21:42:58] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Koma,

Niczego nie zacytowałaś, tylko włożyłaś swoje własne pogardliwe i obraźliwe sformułowania w myśli lub słowa osoby, która nigdy takiej myśli w żaden sposób nie wyraziła ani podobnych słów nie wypowiedziała. Nazywanie kardynała Dziwisza "kapciowym" to jest dalej ten sam stosowany przez Ciebie pogardliwy sposób wyrażania się o hierarchach Kościoła.

Bądź przynajmniej uczciwa i nie brnij dalej w tę uliczkę.

Swoje zdanie w tej sprawie wyraziłem bardzo wyraźnie i jest ono dogłębnie przedstawione kilka postów wyżej.

Jeżeli masz do mnie pretensję o to, że ja swoich ocen w stosunku do decyzji hierarchów Kościoła nie chcę wyrażać w sposób prostacki, prymitywny, ordynarny i chamski. To masz rację. Ja swoich ocen w ten sposób wyrażał nie będę.
Gabriel Garcia Marquez.
[2014-01-22 21:58:35] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Kobieta koma

O hierarchach z szacunkiem wypowiadać się nie muszę, bo szacunku niet. Bo i za co?
Na przykład szacunek dla takiego Wesołowskiego laughing

Jeżeli masz do mnie pretensję o to, że ja swoich ocen w stosunku do decyzji hierarchów Kościoła nie chcę wyrażać w sposób prostacki, prymitywny, ordynarny i chamski. To masz rację. Ja swoich ocen w ten sposób wyrażał nie będę.

To wyraź je w sposób uniżony - ale napisz prawdę i nie kręć.

Ok, rozumiem - identyfikacja nie pozwala...
Jeszcze Ci każą zamilknąć jak innym mądrym księżom.

(Ciekawe - Lemański posłuchał swojego biskupa, a Dziwisz nie posłuchał biskupa Rzymu)

W takim razie po co dyskutować?
Przecież można pogadać o głupotach...

Ile mrozu u Was??
[2014-01-22 22:17:42] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Postów: 93   Stron: 10   [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | Następna strona ]
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]