Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 59
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 7616 razy i ma 58 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna bma

Status: Nieobecny
Państwo wyznaniowe

Jak tam, boicie się zbliżających się nieuchronnie rządów fanatyków religijnych? Kupiliście już bilet do Londynu?
----------------------------------------
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2015-07-15 00:11:04] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Re: Państwo wyznaniowe

Ja tam żadnego państwa wyznaniowego, ani żadnych rządów fanatyków religijnych w Polsce się nie obawiam. Głównie z tego powodu, że takich zagrożeń w Polsce po prostu nie ma.

Cieszę się natomiast z perspektywy objęcia władzy w Polsce przez ludzi myślących racjonalnie, choć nie "racjonalistycznie". smile
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[2015-07-29 23:32:27] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Jak zwykle zgadzam się z przedmówcą.
[2015-07-30 20:48:39] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Jak zwykle jestem niezwykle zdumiony! smile
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[2015-07-31 01:34:18] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Ubolewam nad faktem, że wzrastają notowania ugrupowań odwołujących się do jakichś tradycyjnych nikomu niepotrzebnych wartości takich jak patriotyzm, honor, godność, polski interes narodowy, racja stanu, powaga państwa.

Wolałem, kiedy rządzili nami cynicy, nihiliści, karierowicze, aferzyści i pajace spod znaku czekoladowego "Możeła".
[2015-08-01 23:57:19] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Ja nad tym akurat nie ubolewam.
Gabriel Garcia Marquez.
[2015-08-08 02:18:02] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

bma

Co by nie powiedzieć stajesz się realnym dowodem na możliwość racjonalnej współpracy katolików z ateistami!

Jestem pod wrażeniem!
Gabriel Garcia Marquez.
[2015-08-08 02:22:31] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Współpracy to może za dużo powiedziane, ale z pewnością przez ostatnie lata nabrałem więcej sympatii wobec środowisk konserwatywnych. Co nie znaczy, że zmieniłem poglądy, bo raczej są one, powiedzmy, "centrowe".
[2015-08-11 00:27:31] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

W każdym razie wolę zostać pokropiony wodą święconą przez uczciwych ludzi niż okradziony przez światłych, postępowych, europejskich i nowoczesnych złodziei.
[2015-08-11 00:29:14] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

smile   Re: Państwo wyznaniowe

Proponowałbym aby nie mylić konserwatyzmu z ateizmem.
To są jednak dwa zupełnie odmienne pojęcia. Współpraca ateisty z katolikiem w takim dziele jakim jest na przykład budowa mostu zawsze jest możliwa.

wolę zostać pokropiony wodą święconą przez uczciwych ludzi niż okradziony przez światłych, postępowych, europejskich i nowoczesnych złodziei.

Obawa przed wodą święconą w przypadku ateisty to wyraźny dowód na brak konsekwencji światopoglądowej.

"Poświecenie się " polegające na pokropieniu wodą święconą nie posiada praktycznie żadnego znaczenia w przypadku konsekwentnego ateisty.

No chyba że takiemu "poświęceniu" towarzyszyłaby jakaś konkretniejsza "ofiara" na przykład finansowa na rzecz Kościoła, który do takiego "poświęcenia" przykłada swoją rękę. smile
Gabriel Garcia Marquez.
[2015-08-11 08:58:14] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]