Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 59
Postów: 59   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 ]
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 7617 razy i ma 58 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna baggins

Status: Nieobecny
Re: Państwo wyznaniowe

A on gada tylko o kur... (prostytutkach), ich intymnych czesciach ciala. Dorzuca polityke faszystowska i nacjonalistyczna stajac na bacznosc z reka wyciagnieta i `ja wohl` na ustach.

Kto i gdzie?

Cytaty poproszę. smile
----------------------------------------
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[2015-11-27 22:20:23] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

zjawisk spolecznych, (...) ktore skupione sa w jednej osobie.

Zjawiska społeczne skupione w jednej osobie!

Mhm..

Kolejne objawienie geniuszu literackiego, naszej wspaniałej BOADYCEI.

smile
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez baggins (at) 2015-11-28 01:57:28]
[2015-11-27 22:26:33] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Zauważyłem, że twój sposób formułowania wypowiedzi znacząco różni się od tego, który znamy z lat poprzednich.

Bardzo delikatna ocena, zdystansowana ale też pozbawiona elementu wartościującego. No cóż zmiana jest znacząca to fakt. Gdyby popatrzeć na nią w kontekście jakiegoś progresu czy regresu, to zmiana posiada charakter ewidentnego regresu. Można tu nawet mówić nie tylko o obniżeniu poziomu ale nawet o swoistym upadku. Mamy zatem tu do czynienia z przypadkiem kobiety upadłej albo przynajmniej upadającej.

Acha i żeby było jasne o żadnych "prostytutkach" nie ma tu mowy i proszę żadnych tego rodzaju skojarzeń tu nie tworzyć. Mowa jest tutaj raczej o postępującym upadku mentalnym dawnej boudiki. Daje się to zauważyć na podstawie jej kolejnych coraz bardziej ordynarnych i prostackich wpisów.

A teraz dłuższa dygresja.

Mam ostatnio trochę więcej czasu. Zapisałem się zatem na Uniwersytet Śląski i uczęszczam sobie na wykłady z Historii Filozofii. Ot taka "powtórka z rozrywki". smile

I tam "sprzedano" mi ciekawą myśl. Nic szczególnego ale myślę że można się tutaj nią podzielić.

Wykładowca podał trzy paradygmaty według jakich można określić główne zagadnienia całej Historii Filozofii.

Paradygmat pierwszy zwany ontologicznym jest właściwy dla filozofii starożytnej (greckiej) oraz średniowiecznej. Głównym przedmiotem zainteresowania filozofów tego okresu jest "rzecz sama w sobie" czyli "byt" jaki trzeba poznać, zrozumieć, opisać. Rzecz sama w sobie czyli byt istniejący na sposób przedmiotowy czyli obiektywny wyznacza sposób orzekania o rzeczywistości.

Paradygmat drugi zwany epistemologicznym (od czasów Kartezjusza do czasów współczesnych) jest właściwy dla filozofii nowożytnej (modernistycznej). Głównym przedmiotem zainteresowania filozofów tego okresu jest sposób poznawania przedmiotu. Podmiot poznający, istniejący na sposób podmiotowy czyli subiektywny, wyznacza sposób orzekania o rzeczywistości. Słynne kartezjańskie "myślę więc jestem" wyznacza prymat myślenia przed istnieniem.

I w końcu paradygmat trzeci zwany lingwistycznym (od czasów Wittgensteina) jest właściwy dla filozofii współczesnej (rzecz dyskusyjna) ale to są właśnie nasze postmodernistyczne czasy.

O co tu chodzi?
Otóż chodzi o to, że nie ma znaczenia ani obiektywna rzeczywistość, ani subiektywny sposób orzekania o tej obiektywnej rzeczywistości. Jedyną rzeczywistością jest wyłącznie język i to co ten język nie tyle opisuje ile to co ten język tworzy. Ważne są jedynie „wrażenia” tworzone przez słowa, dźwięki, obrazy.

Mhm… Niedorzeczne? Być może..

Kiedyś usłyszałem wypowiedź dziennikarza, który został oskarżony o to, że nierzetelnie opisał jakieś wydarzenie.
Co ten dziennikarz odpowiedział?

Odpowiedział tak:
Zadaniem współczesnych mediów nie jest opisywanie rzeczywistości! Rzeczywistość sama w sobie jest nieciekawa i się nie sprzeda! Różne sposoby interpretacji tej rzeczywistości też są nudne i też się nie sprzedadzą. My musimy wykreować taką rzeczywistość, która będzie na tyle atrakcyjna że da się sprzedać! Musimy wykreować taką rzeczywistość, która będzie na tyle atrakcyjna, że ktoś ją kupi!

Kolejny przykład:
Mam komórkę, która służy mi tylko do tego co jest mi potrzebne, czyli do rozmawiania i esemesowania. Jest tam jeszcze 20 innych funkcji z jakich prawie nie korzystam. Sprawy obsługiwane przez te "nadmiarowe" funkcje załatwiam skutecznie w inny sposób.

Moja komórka jest przestarzała. Moi uczniowie mają komórki posiadające 100 funkcji z których zwykle wykorzystują 15.
Ale..
rywalizacja miedzy nimi idzie o to kto ma komórkę z liczbą 200 czy 300 funkcji! Normalny człowiek może korzystać z maksymalnie 50 funkcji. Więcej się nie da. Ale walka idzie o dalsze 400, 500 funkcji.
Dlaczego?
Bo 700 funkcji robi lepsze „wrażenie” niż 600 funkcji i nie ma znaczenia że tak naprawdę wystarczy mi tylko 30 funkcji. Najważniejsze jest „wrażenie”! Nie ważne że sztucznie „wykreowane” ale ważne że „mocniejsze”.

Głupie?
Wcale nie!

Gdyby wszyscy ludzie tak samo jak ja korzystali wyłącznie z komórki o 10 funkcjach oznaczałoby to upadek całych koncernów zajmujących się produkcją komórek. Krach finansowy, krach na giełdzie, upadek naszej cywilizacji! Wszak reklama jest dźwignią handlu!

Tworzenie nierzeczywistych, wirtualnych potrzeb poprzez słowa, dźwięki czy obrazy robiących odpowiednio silne „wrażenie” staje się podstawą naszej cywilizacji. Brak wirtualnych czyli nierzeczywistych potrzeb może oznaczać jej upadek.

A teraz małe ćwiczenie.

Nasza Boadycea „zapodaje” temat dyskusji! Przedmiotem jest nowy „kolor włosów”, nowy „makijaż”, nowa „randka”… co więcej … przedmiotem dyskusji jest jej „tyłek” który ma odpowiednie cechy oraz jeszcze bardziej odpowiedni „ruch bioderka”. To wszystko są jakieś „byty” czyli „rzeczy same w sobie” obojętne. Czyli mamy tu do czynienia z paradygmatem ontologicznym.

Potem dochodzi do głosu paradygmat epistemologiczny.
Czyli jak "patrzeć" na wyżej wymienione byty?

Można na nie patrzeć przez pryzmat anatomiczno-genetyczny: to od mamy, to od taty, to od babki, to od dziadka a to od wspólnego przodka orangutana! Można tak? Można!

Można też patrzeć na te byty przez pryzmat medyczno-fizyczny: chodzę na siłownie, chodzę na lekcje tańca, jestem zdrowa, jestem sprawna, jestem silna. Można tak? Można!

Można też patrzeć na te byty przez pryzmat towarzysko-erotyczny: mam nowy kolor włosów, chodzę na randki, podobam się, jestem atrakcyjna, robię wrażenie! Można tak? Można!

No właśnie! I tu dochodzi do głosu ten trzeci postmodernistyczny paradygmat!
O co tu chodzi?
Otóż chodzi o to, że mało ważne jest to kim jestem naprawdę, mało ważne jest to na czym polega moja prawdziwa wartość. Mało ważne jest to jak ja postrzegam siebie. Mało ważne jest to jak inni postrzegają mnie.

Co zatem jest ważne?

Ważne jest WRAŻENIE jakie moje SŁOWA robią na innych. I nawet nie chodzi o to aby te wrażenia były realne! One mogą być nawet całkowicie zmyślone, całkowicie wirtualne. Ważne że JA MAM WRAŻENIE że ROBIĘ NA KIMŚ JAKIEŚ WRAŻENIE! Moje słowa mają moc kreowania wrażeń skutkujących kreowaniem potrzeb wirtualnych, potrzeb sztucznych czyli potrzeb realnie nie istniejących.

Jaki jest sens tego ćwiczenia?

Otóż jest on taki, że gdybym był niedojrzałym „wygłodniałym” jak to sobie roi nasza Boadycea celibatariuszem, to być może jej prymitywne zabiegi odniosłyby jakiś efekt.
Rzeczywistość jest jednak inna!

Ja jednak jestem dojrzałym mężczyzną, mającym dobrze przemyślany i dobrze ugruntowany stosunek do rzeczywistości w jakiej funkcjonuję. Także do takiej rzeczywistości jaką jest każda realnie istniejąca (a nie tylko siląca się na zrobienie wirtualnego wrażenia) kobieta.

Skutkiem czego wszelkie usiłowania postmodernistycznego produktu naszych czasów, jakim jawi się nasza Boadycea spełzają na niczym. Jej wyłącznie lingwistyczne usiłowania mogą przynieść jedynie możliwy skutek w postaci coraz bardziej szerokiego i coraz bardziej głębokiego uśmiechu politowania rozkosznie malującego się ma moim obliczu. 

Ukłony połączone z coraz większym rozbawieniem smile
Gabriel Garcia Marquez.
[Edytuj 6 razy, ostatnio edytowany przez baggins (at) 2015-11-29 23:08:40]
[2015-11-28 01:49:28] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna boadicea

Zauważyłem, że twój sposób formułowania wypowiedzi znacząco różni się od tego, który znamy z lat poprzednich.

A dlaczego mialby sie nie roznic, skoro minelo 10 lat?
Interesuje mnie natomiast co konkretnie sie zmienilo. Napisz,rosze.
[2015-12-01 16:42:53] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Twój styl wypowiedzi nabrał finezji i polotu :)
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2015-12-05 08:24:30] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Niewątpliwie wink
Gabriel Garcia Marquez.
[2015-12-05 16:52:30] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna boadicea

A, to calkiem mozliwe. :)
[2015-12-12 14:39:59] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

"Nie jestem pi lufa"

To jest jeden z ewidentnych przykład "polotu i i finezji" w wydaniu omawianej tu autorki.

Nie wiem co znaczy pełen "polotu i finezji" zwrot "pi lufa", ale niewątpliwie stanowi on odzwierciedlenie jakiejś fantazji tej naszej jakże "uroczej" osóbki" o pięknym loginie Boadycea.

Jaki widać nasza autorka rozwija się nieustannie ku uciesze całej publiczności..

smile
Gabriel Garcia Marquez.
[Edytuj 6 razy, ostatnio edytowany przez baggins (at) 2015-12-13 19:04:13]
[2015-12-12 23:43:28] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna debinski

Polska

Prawdziwi chrześcijanie nie boją się fanatyzmu. Mają oparcie w Bogu, który też się nie boi fanatyzmu.
Moje gry planszowe http://www.debinski.edu.pl oraz strona o adaptacji http://www.adaptacja.za.pl .
[2016-05-27 11:23:58] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    https://www.linkedin.com/in/marcin-dębiński-5aa806b4 [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Postów: 59   Stron: 6   [ Poprzednia strona | 1 2 3 4 5 6 ]
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]