Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 6
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 605 razy i ma 5 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna bma

Status: Nieobecny
Uchodzćy

Polska powinna przyjąć w następującej kolejności (priorytetów):
1. Polaków z innych krajów, np. repatriantów ze Wschodu.
2. Ukraińców (służby jednak powinny pilnować, czy nie odradzają się wśród nich tendencje banderowskie) i Białorusinów (ale już nie Rosjan)
3. Starych Europejczyków, którzy z powodu agresji i przemocy mają dość życia w swoich krajach (nie ma ich jeszcze zbyt wielu, ale mogą się pojawić)
4. Prześladowanych chrześcijan, np. Asyryjczyków z doliny Niniwy.

Nie powinna natomiast wpuszczać żadnych dzikich migrantów (których nazywa się "uchodzcami", choć nie mają z nimi nic wspólnego) islamskich. Przyjmowanie migrantów czy uchodzćów nie jest jakimś obowiązkiem moralnym kraju przyjmującego, tylko jego dobrą wolą i wspaniałomyślnością. Każdy naród ma prawo się izolować, żyć sam dla siebie, każdy człowiek wykazuje naturalne dążenie do przebywania wśród "swoich", podobnych do siebie ludzi. Twierdzenie, że każdy człowiek jest taki sam, wszystkie kultury są równe, jest jakąś chorą lewicową utopią, która może przynieść tylko nieszczęścia. Tego rodzaju dobrą wolą możemy się wykazać w miarę naszych możliwości (bo całego świata na pewno nie uratujemy), ale musi to się odbywać w sposób rozsądny, tj. trzeba pomagać po pierwsze uchodzćom prawdziwym, a nie cwaniakom, którzy traktują Europę jako swoją ziemię podbitą i poddaną Allahowi (niedoczekanie) - czyli kobietom i dzieciom poszkodowanym przez wojnę, trzeba pomagać na miejscu, w ich krajach, dążyć do rozwiązania konfliktów, zapewniać pomoc humanitarną, odbudowywać domy, prowadzić rokowania polityczne na rzecz ustania wzajemnych walk. Wpuszczanie do Europy dzikusów, którzy nie rozumieją naszej cywilizacji, którzy nie potrafią się w niej poruszać, którzy niszczą wszystko co napotkają na drodze, którzy stosują przemoc wobec kobiet, którzy nie chcą pracować i żyć normalnie, jest czystą głupotą.

Jeśli ktoś jest imigrantem, to może niekoniecznie należy od niego oczekiwac, że porzuci całkowicie swoją kulturę. Niech wyznaje sobie swoją wiarę i tradycję, ale niech ta wiara i tradycja nie będzie sprzeczna z naszą kulturą, a w przypadku islamu ta sprzeczność jest rażąca i konfliktogenna. Nie może on próbować narzucać siłą swojej kultury, która śmiem twirerdzić jest o wiele gorsza niż nasza. Musi przestrzegać prawa i zasad, które zostały tutaj ustanowione przez nas, gospodarzy. Musi się dostosować, umieć się posługiwać językiem kraju, w którym jest gościem itd. To są podstawy.

To, co obserwujemy, to jest jakaś totalna zapaść, szaleństwo, którego końca nie widać. To się zakończy jakąś społeczną katastrofą.

Żeby jej uniknąć, należy przestać wpuszczać kogokolwiek do Europy, a tych islamistów, którzy już tu są - deportować do krajów islamskich, np. do Libii, Egiptu, do krajów afrykańskich. Islam powinien być zaś traktowany na równi z komunizmem, faszyzmem i nazizmem - jako niebezpieczna, agresywna, totalitarna ideologia polityczna, bo taką jest w rzeczywistości.
----------------------------------------
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez bma (at) 2017-05-28 22:58:00]
[2017-05-28 22:09:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Re: Uchodzćy

Pod wpływem lektury tekstów w lewicowo-liberalnych mediach jednak zmieniłem zdanie. Jestem absolutnie za przyjęciem uchodźców. Oczywiście nie w jakiejś gigantycznej liczbie, ale rozsądnej, proponowanej przez Unię Europejską. Np. niech to będzie 50 000 ludzi, kobiet i dzieci - bo przecież jak widać na różnych obrazkach to oni stanowią większość przypływających do Europy. Ale ponieważ wszystko wskazuje na to, że rząd ich nie przyjmie, a uchodźcy czekają w cierpieniu - proponuję, aby obywatele wyręczyli rząd. Dzięki temu już nie będziemy musieli się wstydzić przed światem. Ci, którzy - podobonie jak ja - są za przyjęciem uchodźców powinni się zjednoczyć i sami zorganizować pomoc dla uchodźców. Musimy powołać stowarzyszenie i zorganizować zrzutkę. Za te pieniądze wybudujemy osiedla dla uchodźców. Opłacimy uchodźcom także naukę języka polskiego i jak będzie trzeba - dopłacimy do miejsc pracy, tak aby mogli się zintegrować, aby nie musieli martwić się o przyszłość. Owszem, być może jest tak, że cżęść z nich to nie uchodźcy, ale imigranci ekonomiczni, ale to nie ma większego znaczenia. Im też należy pomóc. Być może ze względu na biedę w naszym kraju nie będą chcieli zostać tu na dłużej, ale w takim razie trzeba zapewnić im na tyle odpowiednie warunki życia, by chcieli zostać. Tak abyśmy już nie musieli się wstydzić za naszą nietolerancję. Pokażmy solidarność i otwartość. Jestem pewien, że wśród zwolenników przyjmowania uchodźców, dziennikarzy Gazety Wyborczej, polityków PO i .Nowoczesnej, działaczy KOD-u i ich wyborców i sympatyków znajdzie się mnóstwo hojnych i ofiarnych darczyńców, dzięki którym Polska odzyska honor i dumę jako kraj otwarty i przyjazny.
[2017-07-08 11:50:47] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Unia Europejska jednak zrezygnowała z przymusowej relokacji uchodźców. Toteż i ja rezygnuję ze swoich postulatów ich przyjęcia, bo musimy płynąć w głównym, europejskim nurcie, a nie pozostawać na marginesie Europy.
[2017-11-18 22:24:15] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Ostatnie pożegnanie

NIE WIEM JAK OTWORZYĆ NOWY WĄTEK..
Ale muszę :

WIELKI SZACUN
https://www.youtube.com/watch?v=DRFUBBf0zGU
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez baggins (at) 2017-11-25 22:23:27]
[2017-11-25 22:15:59] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna xmall

BMA... "Uchodzćy" piłeś - nie pisz, nie piłeś - wypij :)
[2018-01-01 00:27:53] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Bij na peron
[2018-01-05 22:45:17] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]