Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 11
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 1195 razy i ma 10 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna bma

Status: Nieobecny
Re: Niezdrowa fascynacja islamem

Mam nowe przemyślenia na temat zaobserwowanego przeze mnie zjawiska wzrastającej fascynacji islamem w społeczeństwach europejskich. Otóż wydaje mi się, że islam może z wielu powodów być atrakcyjny dla zachodnich Europejczyków, którzy poddani zostali szczególnej "formacji umysłowej", czyli de facto praniu mózgów. Wydaje im się, że odnoszą dzięki temu same korzyści, tak naprawdę jednak wewnętrznie ich dusze cierpią - i islam może okazać się jedynym ratunkiem od tego cierpienia. Chodzi mi o to, że na Zachodzie panuje dobrobyt, przesyt różnego rodzaju materialnych dóbr, wrażeń, uciech. Oni zapomnieli się w hedonizmie do tego stopnia, że zaniedbali to co jest dla normalnego człowieka najważniejsze: odwołanie się do jakichś wyższych wartości, czy to ponadnaturalnych, czy wspólnotowych, związanych z tradycją, rodziną. Postawili na czysty, nieskrępowany indywidualizm i to ich gubi, bo on zawsze związany jest z grzechem egoizmu. Nie widzą już szans na powrót do starych czasów. Nie widzą sensu w posiadaniu rodziny, dzieci itd. Życie przepełnione jedynie pracą i możliwością wydatkowania pieniędzy na dalszą metę przestaje dawać satysfakcję i wpędza człowieka w próżnię, z której trudno jest się wydostać, no bo przecież powrót na łono religii to "obciach". itd. Ogromną rolę w dewastacji wizerunku Kościoła odegrały lewicowo-liberalne media, które sprowadziły Kościół do roli organizacji, charytatywnej z jednej strony bądź pedofilskiej z drugiej, tak jakby Kościół sprowadzał się tylko do tych dwóch wymiarów. Trudno pokładać zaufanie w instytucji, której tak zszargano wizerunek.

Tutaj z wielkim impetem przychodzi na pomoc islam, z całym dobrodziejstwem (czy raczej "złodziejstwem") inwentarza. Na razie jeszcze oficjalnie jest traktowany jako pocieszny zabobon na zasadzie "to są biedni uchodźcy, trzeba ich przyjąć, zaoferować pomoc, uszanować ich dziwne obyczaje". Ale tak naprawdę to tylko fasada. Gdzieś za rogiem czai się skrywane po cichu zaciekawienie, pewna zazdrość na widok tłumu wiernych zwróconych w kierunku Mekki; "ach, jakie to imponujące, oni tak mogą! my - już nie". Reakcja słabego i duchowo umarłego człowieka jest tym słabsza, im więcej siły okazuje silniejszy napastnik, szykujący się do roli dominującego. Ale choć użytkownik posługujący się pseudonimem baggins stwierdził, że islam jeśli gdzieś zyskiwał taką pozycję, to tylko dzięki przemocy, to ja jednak sądzę, że w tym przypadku może być inaczej. To, czy islamiści będą stosować siłę, czy nie, ma mniejsze znaczenie. Są bowiem powody, dla których europejczycy sami będą lgnąć do tej religii jak mucha do miodu.

Weźmy pod uwagę choćby kobiety, które jak widać nawet na polskich ulicach są coraz bardziej wściekłe. Obecnie wymagania, które świat stawia kobietom są tak wyśrubowane, że te ledwo dają radę. Terror idealnego wyglądu narzucany przez reklamę, te wszystkie kolorowe piśmidła jest obezwładniający. Jeśli jakaś kobieta nie potrafi sprostać tym "okładkowym" wzorcom, jej los jest pożałowania godny. Nie znajdzie żadnego męża, bo teraz już nie ma "mężów", tylko duzi chłopcy, którzy wybierają tylko spośród uczestniczek swego rodzaju wyborów miss, a więc kobieta, która się do takiego wyścigu nie kwalifikuje, odpada w przedbiegach. Bo interesują ich przecież przygody, a nie założenie rodziny - do tego ostatniego posiadanie pewnych niedostatków urody nie wyklucza dalszego pożycia.

Islam ma tutaj świetną ofertę: całkowity rygor i dyscyplinę obyczajową. Kobiety mają nosić chusty, by nie kusić mężczyzn, a więc już nie muszą specjalnie dbać o urodę, przynajmniej nie na pokaz, a jedynie dla swojego męża. A ponieważ islam dopuszcza wielożeństwo, to kobieta zawsze kogoś znajdzie, bo może być "jedną z wielu". To i tak lepsza sytuacja w porównaniu do obecnej, gdzie też bywa "jedną z wielu", lecz nie na stałe, jako żona, ciesząca się pewnymi "przywilejami". Jakie te przywileje są, takie są, ale są. W islamie kobieta ma być w pełni podporządkowana swemu mężowi, nie ma równości i partnerstwa, mężowie często dopuszczają się przemocy, ale pamiętajmy, że to też zapewne musi mieć swoje granice. No bo dopóki wszyscy przestrzegają zasad szariatu, który dokładnie określa, kiedy mężczyzna może bić kobietę, a kiedy nie, to chyba jeśli wszyscy będą się stosować do tego prawa, to przemocy uda się uniknąć? Te bardzo ścisłe ramy nałożone na nasz codzienny żywot w pewnym sensie będą dawać niektórym kobietom większą ochronę niż obecnie.

Bo w naszej "demokracji liberalnej" w zasadzie niewiele można poradzić na to, jeśli konkubent bije swoją partnerkę. "Róbta co chceta", "wolnoć Tomku w swoim domku". Na rodzinę, braci nie można liczyć, jak się jest jedynaczką, rodzice są hen daleko (wspaniała mobilność społeczna - brak zakorzenienia), sądy i instytucje działają opieszale i niekomptentnie, sąsiedzi nie czują się w żaden sposób zobowiązani do pomocy.

A w takim islamie reguły byłyby jasne.

Musi się w końcu więc odezwać taka naturalna dla człowieka tęstknota za prostotą, za ładem, za pewnymi regułami, które są ważniejsze od widzimisię każdego innego pojedynczego człowieka. Islam ma więc w Europie wielką przyszłość. Przychodzi jak po swoje, ma tych ludzi gotowych jak w brytfannie, świeżo upieczonych neofitów.

Myślę, że niebawem nastąpi zauważalny proces przyjmowania islamu przez rdzennych europejczyków.
----------------------------------------
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2017-10-07 22:52:03] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]