Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 3
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 468 razy i ma 2 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna bma

Status: Nieobecny
Papież Murzyn

Mam nadzieję, że następny papież będzie Murzynem, bo wśród mieszkańców Afryki i tamtejszej hierarchii wiara jest żywa i głęboka, a nasi rodzimi europejscy biskupi coraz częściej gadają jak unijni biurokraci. Jak sądzicie?
----------------------------------------
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2018-05-06 08:54:45] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Re: Papież Murzyn

Nie zamierzam osądzać biskupów z krajów europejskich.

Ale znam myśl papieża polaka Jana Pawła II, która wyraża się w twierdzeniu, że najwłaściwszym nośnikiem wiary jest kultura. Głębia wiary religijnej w wymiarze cywilizacyjnym mierzy się poprzez stopień przeniknięcia danej cywilizacji albo szerzej: danej kultury, tym wszystkim co nazywamy wiarą religijną.

Znany polski filozof kultury Feliks Koneczny sformułował trzy prawa rozwoju każdej cywilizacji (kultury).

Prawo pierwsze:
Każda cywilizacja (kultura) jest żywotna w takim stopniu w jakim jest zdolna do ekspansji.
Prawo drugie:
Jeżeli na danym terytorium funkcjonują dwie odrębne kultury (cywilizacje) nie jest możliwa koegzystencja pomiędzy nimi. Konflikt jest nieuchronny.
Prawo trzecie:
W konflikcie pomiędzy dwoma cywilizacjami (kulturami) zawsze zwycięża ta, która jest bardziej barbarzyńska.

Jaki stąd wniosek?

Upadek cywilizacji (kultury) europejskiej w aktualnym jej wydaniu jest nieuchronny.
Jeżeli wiara religijna w jej chrześcijańskim wydaniu lepiej przeniknęła do cywilizacji (kultur) innych niż europejska, to chrześcijaństwu nic nie zagraża.
Bać się musi współczesna Europa budująca cywilizację opartą na pogardzie wobec wartości z których owa Europa sama wyrosła..

Europejscy socjaliści są liczącą się siłą polityczną głównie dzięki głosom muzułmańskich wyborców.
Tyle tylko, że europejscy socjaliści nie wiedzą czym jest "socjalizm" w muzułmańskim wydaniu...

Papież z Afryki..?
To już było..
I nie ma w tym żadnego zagrożenia dla chrześcijaństwa..
Tak samo jak nie ma zagrożenia dla chrześcijaństwa ze strony papieża z Azji, nawet Azji Centralnej...

Realne i straszne zagrożenie dotyczy tego wszystkiego co nazywamy współczesną cywilizacją (kulturą) europejską.

Pozdrawiam smile
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[Edytuj 1 razy, ostatnio edytowany przez baggins (at) 2018-05-15 02:50:02]
[2018-05-15 02:40:59] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Re: Papież Murzyn

Są 4 fazy cyklu rozwoju cywilizacji:

1. Ciężkie czasy tworzą twardych ludzi
2. Twardzi ludzie tworzą dobre czasy
3. Dobre czasy tworzą słabych ludzi
4. Słabi ludzie tworzą ciężkie czasy
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2019-04-06 11:55:33] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]