Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 1
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 223 razy i ma 0 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna bma

Status: Nieobecny
Kler

Wstrętne, ohydne pasibrzuchy, stado rozpasanych świń, zapijaczone mordy, banda łasych na wszelkie luksusy chciwców, hipokrytów i pedofili, którzy nie odpuszczą żadnemu dziecku.

Taka oto "prawda" wyłania się z filmu "Kler", a przynajmniej zwiastunu, bo samego filmu jakoś nie mam ochoty oglądać, gdyż zbyt bardzo kojarzy mi się z bolszewicką propagandą w stylu sowieckiego pisemka "Krokodił", które mniej więcej tak ukazywało duchownych wszelkich wyznań. W zeszłym roku czytałem najnowszą, obszerną biografię Hitlera i znalazło się tam też parę fragmentów dotyczących tego, jak Goebbels nakazywał rozsiewać różne informacje stawiające księży w negatywnym świetle i oczywiście szło to po dwóch liniach: obyczajowej i finansowej. Dokładnie tak jak u Smarzowskiego. Stąd chyba jednak zbojkotuję ten film. Tylko świnie siedzą w kinie.

Niemniej jednak sama dyskusja na temat niewątpliwego kryzysu, w jakim znajduje się Kościół, a o którym nie boi się rozmawiać wielu jego przedstawicieli, jest potrzebna. Myślę, że lepszym punktem wyjścia do niej byłby film w reżyserii np. Krzysztofa Zanussiego, który będąc człowiekiem niejako w rozpięciu między nowoczesnym liberalizmem, a głębią wiary religijnej potraktowałby ten temat uczciwiej i poważniej, nie mówiąc już o jakości artystycznej. Nie unikając trudnych dla katolików tematów, przedstawiłby pewien złożony obraz problemu i nie tworzyłby ze swojego dzieła prymitywnej, antyklerykalnej agitki propagandowej.

Co sądzicie? Czy pójdziecie na ten film? Czy uważacie, że to jest w porządku, że wobec księży stosuje się mniej więcej ten sam rodzaj szczucia, jak kiedyś wobec Żydów - chałaciarzy, krwiopijców, centusiów, spiskowców. To wszystko przez nich, niby głoszą jakieś swoje religijne zasady, ale ciągle je łamią i są hipokrytami! Zabierają nam miejsca pracy ("włażą nam do łóżek"), chodzą tylko w tych swoich jarmułkach (sutannach), nic do nich nie dociera, a jeszcze musimy na nich płacić w podatkach, nie uprawiają roli, to lenie - żyją tylko z procentów (wyłudzają datki od wiernych)!

Jakże to wszystko jest do siebie zadziwiająco podobne.

Ja bym zaś chętnie zobaczył film pt. "Nadzwyczajna kasta". Plakat jest już gotowy:

----------------------------------------
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
----------------------------------------
[Edytuj 2 razy, ostatnio edytowany przez bma (at) 2018-09-26 19:36:10]
[2018-09-26 18:45:01] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]